Swarm nedir ve nasıl kullanılır?

Swarm nedir ve nasıl kullanılır?
Swarm uygulaması nedir ve nasıl kullanılır
Swarm uygulaması nedir ve nasıl kullanılır?

Swarm nedir sorusu ülke genelinde en çok karışımıza çıkan sorulardan biri. Sosyal bir platform olan Swarm uygulamasını hem nasıl kullanacağınızı hem de bu uygulamanın ne işe yaradığını sizlere en ayrıntılı şekilde açıklayacağız. Sizlere vereceğimiz bu bilgileri dikkatlice okuduğunuz zaman uygulama hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Swarm uygulaması nedir ve nasıl kullanılır?

Eskiden Foursquare olarak bilenen Swarm uygulaması içerisinde bulunduğunuz yeri konum olarak bildirerek, yakınınızda bulunan arkadaşlarınız ile iletişime geçebileceğiniz bir uygulama. Genellikle sosyalliği arttırmak için kullanılan bu uygulama, farklı etkinlikler içinde kullanılabiliyor. Önceden bu yer bildirimleri Foursquare üzerinden yapılıyordu, şimdi yeni gelen güncellemeler sayesinde bu özellik Swarm uygulamasından direkt olarak yapılabiliyor.

Swarm uygulaması Check-in
Swarm uygulaması üzerinden Check-in yaparak, arkadaşlarınıza nerelerde olduğunuzu gösterebilirsiniz.

Bu uygulamayı kullanmak için öncelikle Swarm’ı cihazınıza indirmeniz gerekiyor, uygulamayı indirdikten sonra Foursquare hesabınızın bilgilerini kullanarak Swarm uygulamasına giriş yapıyorsunuz veya isterseniz Facebook adresiniz ile giriş yapabiliyorsunuz. Girişini yaptıktan sonra ekranın üst bölümlerinde dört tane farklı sekme ile karşılaşacaksınız. Bu sekmeler ise arkadaşlarınızın size ne kadar uzaklıkta olduğunu gösteriyor, kendi profilinize girebiliyor, planlar yapabiliyor veya daha önceden yaptığınız yer bildirimlerini görebiliyorsunuz.

Swarm uygulaması mekanları
Swarm uygulamasında arkadaşlarınız ile birlikte etkinlikler düzenleyebilirsiniz.

Konum bilgisi açık olmalı!

Yer bildirimlerini yapmak için cihazınızda bulunan konum özelliğini açmanız gerekiyor. Ayrıca bu yer bildirimlerinin bir diğer özelliği ise etrafınızda bulunan mekanlarında uzaklığını gösterebiliyor. Eğer arkadaşlarınız ile veya tek başınıza bir mekana gideceksiniz, harita üzerinden gideceğiniz mekana tıklayıp Check-in yapabiliyorsunuz. Bu yaptığınız Check-in özelliği ise, etrafınızda bulunan arkadaşlarınıza bildirim giderek sizlerin orada olduğunu gösterebiliyor. Az önce bahsettiğimiz dört farklı sekmenin özelliklerini sizlere kısaca açıklayalım.

  • Karşınıza çıkan ilk sekmede  arkadaşlarınızın size ne kadar uzaklıkta olduğunu gösteriyor. Arkadaşlarınızın size olan uzaklıklarını tam burada, birkaç adım ötede veya ne kadar uzaklıkta olduğunu sınıf sınıf ayırıyor. Bu özellik sayesinde ise arkadaşlarınızın veya sizin nerede olduğu gösteriliyor.
  • İkinci sekmede ise Check-in yaparak, arkadaşlarınıza bu konuma doğru seyir halinde olacağım veya bu konumdayım diye bildirimler gönderebiliyorsunuz.
  • Üçüncü sekmede ise arkadaşlarınız ile birlikte planlar yapabiliyorsunuz. Bu planlar ile buluşmalar ayarlayabiliyor, gideceğiniz mekanları seçebiliyor, arkadaşlarınızı etiketleyebiliyor veya onları buluşmalara davet edebiliyorsunuz.
Swarm uygulaması mesaj
Swarm uygulaması üzerinden arkadaşlarınız ile konuşabilirsiniz.

Son sekme ise profilinizi gösteriyor. Yaptığınız check-in’leri, arkadaşlarınızı, bildirimlerinizi bu bölümden takip edebiliyorsunuz. Profilinizin olduğu bölüme girdiğinizde çeşitli butonlarla karşılaşacaksınız. Bu butonlar da şu işe yarıyor:

  • Bir arkadaşınız sizle birlikte yer bildirini yaptığında, biri sizden bahsettiğinde, yer bildirim beğenilerini ve arkadaşlık isteklerini bu bölümden bulabiliyorsunuz.
  • Uygulamada ayarlar bölümü de bulunuyor.  Bu bölünden bildirimlerinizi yönetebilir, şifrenizi değiştirebilir, profilinizi kendinize göre düzenleyebiliyor ve bağlı uygulamaları görebilirisiniz.
  • Sağ üst kısımda artı işaretli butona bastığını zaman listenize yeni arkadaşlar ekleyebilirsiniz.
  • Son olarak ise ayarlar kısmı bulunuyor. Bu bölünden bildirimlerinizi yönetebilir, şifrenizi değiştirebilir, profilinizi kendinize göre düzenleyebiliyor ve bağlı uygulamaları görebilirisiniz.
  • Son olarak ise profil resminizin üstünde bulunan sıralı butonlar ise sırasıyla şu şekilde; arkadaş listeniz, yer bildirimi yaptığınız yerlerin haritadaki konumları, puan durumu ve yer bildirimi yaparken eklediğiniz fotoğrafları görebileceğiniz bölümler olarak ayrılmış durumda.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts