Telegram okundu bilgisi nasıl kapatılır?

Telegram okundu bilgisini kapatarak sohbet ettiğiniz kişilere mesajı okuyup okumadığınızı gösteren mavi tiki kapatabilirsiniz.
Telegram görüldü bilgisi nasıl kapatılır?
Telegram okundu bilgisi nasıl kapatılır?

Telegram okundu bilgisi kapattığınızda konuştuğunuz kişiler sizlerin mesajı okuyup okumadığınızı göremez. WhatsApp sözleşmesi sonrasında Türkiye’de çok daha popüler hale gelen Telegram’da bu özelliği kullanabilirsiniz.

Telegram Okundu Bilgisi Kapatma

Telegram’da birisine mesaj attığınızda mesaj gittiğinde tek tik, iletildiğinde çift tik okunduğunda ise çift tikler maviye dönüyor. Telegram’ın okundu bilgisini kapattığınız taktirde aynı WhatsApp’ta olduğu gibi sizlerin mesajı okumadığınız belli olmayacağı gibi sizler de karşıdaki kişinin mesajı okuyup okumadığını anlayamazsınız.

Telegram Görüldü Bilgisi
Telegram Görüldü Bilgisi

Sizler de eğer Telegram’da okundu bilgisini kapatmak istiyorsanız yapmanız gerekenler hemen aşağıda yer alıyor:

  • Telegram’a girin.
  • Sağ üst kısımda yer alan üç noktaya basın ve “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
  • Hesap yazısına tıklayın ve ardından en üst kısımdaki “Gizlilik” bölümüne girin.
  • Okundu bilgisi” yazısının hemen yan tarafında bulunan butona basarak kapalı duruma getirin. Bu sayede Telegram okundu bilgisini kapatabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemleri doğru bir şekilde yerine getirdiğinizde göründü bilgisini kolayca kapatabilirsiniz. Telegram’da göründü bilgisini kapatmak sizlerin durumunuzun görünmemesini sağlamaz. Bu yüzden karşınızdaki kişi mesajı okuyup okumadığınızı göremeyecek olsa da çevrim içi olup olmadığınızı görebilir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts