Tinder nedir, nasıl ve ne için kullanılır?

Tinder nedir, nasıl ve ne için kullanılır?
Tinder nedir
Tinder nedir ve nasıl kullanılır?

Tinder kelimesini mutlaka duymuş ya da bir yerlerde görmüşsünüzdür. Peki en iyi arkadaşlık uygulamaları arasında yer alan Tinder nedir, nasıl kullanılır ve ne işe yarar biliyor musunuz?

Tinder nedir ve nasıl kullanılır?

Tinder kısaca 2012 yılında piyasaya sürülen ve çıktığı yıldan bu yana mobil cihazlarda hızla yaygınlaşan bir arkadaşlık uygulamasıdır. Uygulama içerisinde çevrenizde bulunan insanların fotoğrafını beğeniyorsunuz ve eğer karşı taraf da beğenirse eşleşip sohbet edebiliyorsunuz.

tinder nasıl kullanılır
Tinder nasıl kullanılır?

Tinder’da eşleşmek istediğiniz kişilerin yaş aralığını ve size ne kadar yakın olması gerektiğini kilometre bazında belirleyebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra eşleşmek istediğiniz kişilerin kadın mı ya da erkek mi olduğunu seçtikten sonra eşleşmeye başlayabilirsiniz. Fotoğrafını gördüğünüz kişi ilginizi çekiyorsa fotoğrafı sağa kaydırabilir ya da alt tarafta kalp simgesine tıklayabilirsiniz, eğer ilginizi çekmiyorsa da sola kaydırabilirsiniz.

Tinder kullanım amacı
Tinder’da çevrenizde bulunan insanlarla eşleşip sohbet edebilirsiniz.

Tinder ne işe yarar?

Günümüzde insanlar vaktinin çoğunu sosyal medya hesaplarında, bilgisayar veya telefonlarının başında geçiriyor. Hal böyle olunca da yüz yüze tanışmalar da bir hayli azaldı ve insanlar eşlerini internetten bulmaya başladı. Sean Rad (Tinder geliştiricisi) da bu durumun farkına varmış olacak ki Tinder’ı geliştirdi. Bunun yanı sıra Sean Rad’ın Tinder’ı geliştirmesinin ardında da sevgilisinden ayrılması yatıyor. 🙂

Tinder
Tinder

Tinder, şu anda 38 dilde ve 196 ülkede milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Uygulama, sahip olduğu kullanışlı arayüzü sayesinde birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de fazlasıyla ilgi gördü. Facebook hesabı ile de kolayca oturum açılan Tinder’da kullanıcı, akıllı telefonundaki GPS yardımıyla 2 ile 160 kilometre yakınındaki Tinder uygulaması kullanıcılarını ister filtreleyerek isterse direkt olarak aratabiliyor. Bunun ardından arattırma sonuçlarındaki fotoğraflara bakarak fotoğrafın altında bulunan kalp ya da çarpı işaretine tıklayarak beğendiği kullanıcı ile iletişim kurma imkanı yakalarken, beğenmediği kullanıcıyı da rahat bir şekilde geçebiliyor. İki kişinin de birbirini beğenmesi durumunda Tinder üzerinden sınırsız bir şekilde mesajlaşarak sohbet edebiliyorsunuz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts