Veri Kurtarma Programları

Veri kurtarma programları sayesinde yanlışlıkla sildiğiniz ya da bilerek silip sonradan pişman olup geri getirmek istediğiniz verileri kurtarabilirsiniz!
Veri kurtarma programı türkçe
Cihazlarınızda kullanabileceğiniz veri kurtarma programlarını sizlere listeledik.

Ücretsiz veri kurtarma programı sayesinde artık cihazlarınız içerisinde bulunan fotoğrafları, videoları, uygulamaları ve daha bir fazlasını bu programlar sayesinde kurtarabileceksiniz.

Ücretsiz Veri Kurtarma Programı

Silinen verileri tekrardan cihazlara geri getirmek oldukça zor ve ciddi zahmet isteyen işlerden biri. Bu nedenle hem saklamak istediğiniz verileri ücretsiz veri kurtarma programları sayesinde saklayabilecek hem de bu programlar sayesinde zaman tasarrufu yapabileceksiniz.

Veri kurtarma programı ücretsiz
Aşağıda bulunan veri kurtarma programlarını ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Her cihazda mutlaka bulundurulması gereken bu programları telefon ve bilgisayarlarınıza kurmayı unutmamalısınız. Bu programları isterseniz iş için, isterseniz anı saklamak için kullanabilirsiniz.

Wondershare

Wondershare mobil uygulaması
Wondershare programı sayesinde kayıp verilerinizi kısa sürede geri getirebilirsiniz.

Wondershare programı karmaşık işlemler yapmadan kolaylıkla kayıp verilerinizi geri getirebilir ve kısa sürede olumlu sonuçlar almanızı sağlayabilir. Herkesin işine yarayabilecek bu veri kurtarma programını Samsung, LG, Motorola, Asus, Casper,  HTC, Huawei, Sony, Xiaomi ve daha fazla cihaz ile uyumlu olduğundan dolayı kolaylıkla indirebilir ve kullanabilirsiniz. Wondershare’ın en dikkat çekici özelliği ise sadece verileri kurtarması olup, kişiler bilgilerinizin sızdırılma ihtimaline karşı güvence sağlar. Ayrıca bu program sadece fotoğrafları değil rehberinizi, SMS’lerinizi, WhatsApp konuşmalarınızı ve daha bir fazlasını geri getirebilme özelliğine sahip. Yapmanız gereken tek şey almak istediğiniz dosyaları seçerek “Kurtar” butonuna basmak. Bu şekilde verilerinizi kurtarabilirsiniz.

Remo Recover

Remo Recover, Android cihazınızın dahili belleğini kontrol edebilir, silinen dosyaları tanımlayabilir ve bunları kurtarabilirsiniz. Ayrıca program kurtarılması gerekenleri seçmeniz için ve sizlere verileri kontrol etmeniz adına ön izleme imkanı da sunuyor. Bu ön izlemeyi yaptığınızda kurtarılması veya kurtarılacak verileri görebileceksiniz. İçerisinde karmaşık seçenekler bulundurmayan bu programı herkes kolaylıkla kullanabilir ve deneyimleyebilir. Ancak bu program rehberinizi ve SMS mesajlarınızı kurtaramıyor.

EaseUS MobiSaver

EaseUS MobiSaver programı
EaseUS MobiSaver programı sayesinde silinen SMS’leri tekrardan aktif hale getirebilirsiniz.

Bir başka yazılım ise EaseUS MobiSaver. Bu yazılım da diğerleri gibi Android cihazlarınıza kaybolan verileri tekrardan geri alabilmenizi sağlıyor. Ayrıca SMS’lerinizi, videolarınızı, görsellerinizi, arama geçmişinizi ve rehberiniz de dahil birçok şeyi kurtarma özelliğine sahip. Bu program, veri kurtarma kullanıcıları için özel olarak tasarlanmış. Bu programı öne çıkan özelliklerinden biri çok fazla dosya türünü kolaylıkla kurtarabiliyor olması.

DiskDigger

DiskDigger programı
DiskDigger programı sayesinde silinen dosyaları ön izleme yaparak görebilirsiniz.

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz en iyi veri kurtarma programlarından biri olan DiskDigger içerisinde birçok dosyanızı kolaylıkla kurtarabilirsiniz. Bu program sayesinde verileri anında cihazlarınıza geri getirebilirsiniz. DiskDigger’ın öne çıkan özelliklerden biri ise hızlı çalışan ve olumlu sonuç alan bir program olması. Cihazlarınızda yanlışlıkla sildiğiniz veya kendiliğinden silinen dosyaları tekrardan kısa ve hızlı bir şekilde geri getirebilirsiniz.

Disk Drill

Disk Drill mobil program
Disk Drill programı sadece Windows ve MAC cihazlarda kullanılabilir.

Disk Drill kullanıcılar tarafından en başarılı veri programı olduğu söyleniyor. Bu programı sadece mobil cihazlarda kullanabildiğinizden dolayı cihaz üzerinde bulundurduğunuz dosyaları bu program sayesinde kolaylıkla kurtarabilirsiniz. Herhangi bir satın alım işlemi bulundurmayan bu program internet tarayıcıları üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilebiliyor. Kullanışı oldukça kolay olan bu program 5 dakika veya daha kısa sürede silinen dosyaları geri getirebiliyor.

Detective Studio”

Detective studio programı
Detective studio programı sayesinde sebepsiz yere silinen dosyaları tekrar cihazlarınıza yükleyebilirsiniz.

Detective Studio internet tarayıcıları üzerinden ücretsiz olarak indirilebilen bir veri kurtarma programı. Sebepsiz bir yere silinen dosyaları hızlı bir şekilde tekrardan cihazlarınıza geri getirebilirsiniz. Ayrıca bu program silinen diskleri de geri getirebilme özelliğine sahip. Herhangi bir disk üzerinde tarama yaparak silinmiş olan tüm dosyaları kolay ve kısa bir süre içerisinde tekrardan mobil cihazlarınıza yüklenebilir.

Veri Kurtarma Programı Telefonu Görmüyor

Veri kurtarma programı telefonu görmüyorsa bilgisayardan da telefonunuzdaki dosyaları kurtarabilirsiniz. Telefonunuzda silinen verileri geri yüklemek için Android telefonunuzun PC’ye bağlı olması gerekiyor. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağladıktan sonra ise yapmanız gerekenler şu şekilde:

USB Hata Ayıklama Modu
USB Hata Ayıklama Modu nasıl açılır?
 • Veri kurtarma programlarını resmi web siteleri üzerinden PC versiyonunu indirip kurmanız gerekiyor.
 • “USB Hata Ayıklama” seçeneğinin etkin olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Etkin değilse etkinleştirin.
 • Telefonunuzu USB kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın.
 • Veri kurtarma uygulamasını çalıştırın.
 • Uygulamalar bağladığınız cihazı tespit ettiklerinde veri kurtarma işlemine başlayacaklar.

USB Hata Ayıklama nasıl açılır?

USB hata açıklamayı açmak için aşağıdaki adımları takip edin:

 • Ayarlar – Sistem – Telefon Hakkında – Derleme Numarası
 • Derleme numarasına en az 7 kere dokunun.
 • Geliştirici modunun açıldığını belirten bir uyarı alacaksınız.
 • “Sistem”e geri dönün ve “Geliştirici Seçenekleri”ni bulun.
 • Geliştirici Seçenekleri bölümünü “Açık” konuma getirin.
 • USB hata ayıklama kısmını açın.
 • Tamam bölümüne dokunun.

Telefonda kurtaramadığınız veriler olursa telefonunuzu bilgisayara bağlayarak verilerinizi kurtarmayı deneyebilirsiniz. Yukarıdaki tüm adımları doğru bir şekilde yerine getirirseniz istediğiniz verilere ulaşabilir ve telefonunuza ya da bilgisayarınıza geri yükleyebilirsiniz. Ayrıca WhatsApp’ta silinen mesajları geri getirmek için hazırladığımız rehbere göz atmayı unutmayın. Bu tarz yaşadığınız başka sorunlar varsa bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts