Vimeo Create: Sizin hikayeniz ne?

Vimeo Create, özel olarak tasarlanmış yüzlerce hazır video şablonu arasından ihtiyacınıza yönelik olanı seçip videonuzu profesyonel dokunuşlarla düzenleyebilirsiniz.
Vimeo Create
Vimeo Create

Vimeo Create, özel olarak tasarlanmış yüzlerce hazır video şablonu arasından ihtiyacınıza yönelik olanını seçerek videonuzu bu doğrultuda oldukça profesyonel dokunuşlarla düzenleyebildiğiniz bir uygulama.

Vimeo ile kendi hikayenizi oluşturun!

Video içerik sağlayıcısı dendiği zaman artık herkesin aklına ilk olarak YouTube geliyor ve dünya çapında estirdiği fırtınayı göz önüne alırsak bu da oldukça normal. Gelecek neler gösterir bilinmez fakat YouTube’un daha uzun yıllar rbu alandaki hegemonyası sarsılacak gibi durmuyor. Peki en az YouTube kadar Vimeo kullananlar da burada mı?

Vimeo Create uygulaması
Vimeo, ilk yıllarında YouTube ile kıyasıya rekabetteydi.

Tıpkı YouTube gibi bir video platformu olan Vimeo, aslında ilk yıllarda YouTube ile ciddi bir çekişme halindeydi. Ancak YouTube’un yaptığı büyük patlama Vimeo’yu ikinci plana attı. Şimdilerde ise kendine has kullanıcı kitlesiyle yayın hayatına devam ediyor. Vimeo, yayınladığı yepyeni uygulamasıyla özellikle içerik üreticilerinin dikkatini fazlasıyla üstüne çekmiş durumda.

Bilenler bilir, Vimeo, YouTube’a kıyasla daha sanatsal olarak adlandırabileceğimiz video içeriklerin yer aldığı, gerek izleyici kitlesinin gerek de içerik üreticilerinin de bu doğrultuda içerik oluştuğu bir video platformu. Halihazırda var olan Vimeo uygulaması sadece izleyicilere yönelik bir uygulamaydı. Vimeo Create ise tamamen içerik üreticileri hedef almakta. Diyelim ki çektiğiniz video, Afrika’ya yaptığınız seyahat esnasında çektiğiniz bir video ve elinizdeki görüntülerle kafanızda oldukça keyifli bir video oluşturmak var. Seyahat kategorisine girerek buradan dilediğiniz hazır şablonu seçip, kare kare düzenlemeniz mümkün kılınıyor. Tabi sadece bu amaçla kullanılmıyor uygulama. Marka değerinizi araştırmaya yönelik sosyal medya paylaşımlarınızda da oldukça yaratıcı çalışmalar yapabilirsiniz.

Video stilinizi, yazı kullanmak istiyorsanız yazı tarzınızı, renk paletinizi, tamamı lisanslı yüzlerce şarkı arasından şarkı seçiminizi ve daha pek çok düzenlemeyi kullanışlı arayüz tasarımı sayesinde birkaç dokunuşla halledebilirsiniz. Tüm çalışmalarınızı bitirdikten sonra da videonuzun son halini görüntüleyerek kaydedebilir, telefonunuza indirebilir ve istediğiniz mecrada paylaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts