YouTube Abone Sayacı Önerileri

YouTube abone sayacı nedir ve ne işe yarar?
YouTube abone sayacı nedir ve ne işe yarar?
YouTube abone sayacı nedir ve ne işe yarar?

YouTube Abone Sayacı nedir ve ne işe yarar? YouTube özellikle son birkaç yıldır Türkiye’de büyük bir yükseliş içerisinde. Birçok farklı kulvarda kaliteli içerik üreten YouTuberlar milyonlarca abonelere ulaşabiliyor. Fakat YouTube’un kendi sitesinde bulunan abone sayıları biraz gecikmeli ve hatalı gözükebiliyor. Bundan dolayı çoğu kullanıcı ve YouTuber farklı sitelerin abone sayaç eklentilerini kullanıyor. Bu yazımızda en popüler abone sayaçlarını sizler için derledik.

YouTube Abone Sayacı Önerileri

Özellikle büyük YouTube kanallarının abone sayılarını anlık olarak görmek biraz zor. Fakat birazdan göstereceğimiz 3. parti siteler bu sayıları neredeyse anlık olarak güncelleyerek doğru sayılar veriyor. Eğer yayınlarınızda abone sayacına ihtiyacınız varsa bu siteleri kullanabilirsiniz.

Social Blade üzerinden abone sayacının yanı sıra birçok farklı eklentiye ulaşabilirsiniz.
Social Blade üzerinden abone sayacının yanı sıra birçok farklı eklentiye ulaşabilirsiniz.

Social Blade

Social Blade abone sayacı konusunda en popüler sitelerden birisi. Sadece istediğiniz kanalın linkini kopyalayarak anlık abone sayısına ulaşabilirsiniz. Fakat sayıların on ve katları olarak güncellendiğini belirletelim. Ayrıca Social Blade’de birçok farklı istatistiği görebilirsiniz. Platformda YouTube’un haricinde Twitch, Instagram ve diğer sosyal medya platformları için de eklentiler bulabilirsiniz.

Anlık olarak abone sayısını nadiren gösteren sitelerin arasında Akshatmittal da bulunuyor.
Anlık olarak abone sayısını nadiren gösteren sitelerin arasında Akshatmittal da bulunuyor.

Akshatmittal

Akshatmittal, abone sayacı denildiğinde ilk akla gelen sitelerden birisi. Abone sayısını tam olarak doğru gösteren YouTube Real Time eklentisine kendi istediğiniz kanalın linkini yapıştırarak bilgilere ulaşabilirsiniz. Abone sayacının yanında YouTube kanalının izlenme süresi, izlenme sayıları gibi bilgiler de bu sitede bulunuyor.

Abone sayılarınıza mobil cihazılarınızdan da ulaşabilirsiniz.
Abone sayılarınıza mobil cihazılarınızdan da ulaşabilirsiniz.

Mobil üzerinden abone sayısına nasıl bakılır?

Mobil üzerinden abone sayısına bakmak için mobil tarayıcınız üzerinden yukarıda verdiğimiz siteleri ziyaret edebilirsiniz. Veya tek tek site gezmek ile uğraşmak istemiyorsanız Play Store üzerinden “Realtime Subscriber Count” uygulamasını cihazınıza indirebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde kanalınızın abone sayısını birçok farklı kaynaktan anlık olarak kontrol edebilirsiniz. Bu sayede tam olarak doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.

YouTube abone sayacı yayınlara nasıl eklenir?

Yayınlarınızda abone sayınızı anlık olarak ekrana vermek istiyorsanız OBS üzerinden bu işlemi yapabilirsiniz. Kaynak ekle bölümünden Tarayıcı seçeneğini seçip yukarıda seçtiğiniz 3. parti abone sayacı sitesini buraya yapıştırabilirsiniz. Ekrana sitenin canlı görünümü geldikten sonra ALT tuşuna basılı tutarak görüntünün etrafını kırpabilirsiniz. Sayaç istediğiniz boyuta geldikten sonra ekranınızda sorunsuz olarak ilerleyecek.

OBS'e abone sayacınızı ekleyerek yayınlarınızı daha kaliteli hale getirebilirsiniz.
OBS’e abone sayacınızı ekleyerek yayınlarınızı daha kaliteli hale getirebilirsiniz.

Bu yazımızda “Abone sayacı nedir ve ne işe yarar?” sorusunu sizin için cevaplandırdık. Bu tarz rehber içeriklerinin devamı için Mobidictum’u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler