Zoom uygulamasında ses açma nasıl yapılır?

Zoom uygulamasından nasıl ses açılır?
Zoom Ses Açma
Zoom uygulamasından nasıl ses açılır?

Zoom ses açma nasıl yapılır? Covid-19 pandemisi nedeniyle ülke genelinde uzaktan eğitime geçilmesinden dolayı Zoom bir hayli popülerlik kazandı. Zoom uygulamasını kullanan öğrenciler ses açma nasıl yapılır pek bilinmediğinden zaman zaman karıştırabiliyorlar.

Zoom uygulamasında ses açma nasıl yapılır?

Zoom uygulamasında ses açabilmek için öncelikle görüşmeyi yöneten kişi tarafından konuşabilmek için yetki alabilmeniz gerekiyor. Eğer siz ana konuşmacının sesini duyamıyorsanız cihazınızda sesi kısmış olabilir ya da Zoom uygulamasının ayarlarından hoparlör bölümüne erişim yetkisi vermemiş olabilirsiniz.

Zoom ses açma nasıl yapılır?
Zoom uygulamasında ses açma nasıl yapılır?

Bilgisayar Üzerinden Zoom Uygulamasında Ses Açma

Bilgisayar üzerinden Zoom uygulamasına bağlanıyorsanız Windows arama bölümünden ses ayarlarına girmeniz gerekiyor. Karşınıza çıkan ekranda ses çıkış kısmında da hangisini kullanıyorsanız (hoparlör ya da kulaklık) o cihazın ismi olduğundan emin olun. Eğer bu bölümde hiçbir sıkıntı bulunmuyorsa Zoom ayarlarına girip ses ayarlarını sıfırla yazısına tıklayarak ses giriş ve çıkış ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Buna ek olarak uygulama açıkken ses işaretine sağ tıklayın ve ses düzeyi karıştırıcısını açarak uygulamanın sesini oradan arttırmayı deneyin.

Zoom ses açma
Zoom’dan nasıl ses açılır?

Telefondan Zoom Sesi Açma

Telefonunuzun sesi açık olduğundan eminseniz Zoom uygulamasının ayarlarına girip ses ayarlarını sıfırlayın. Bu şekilde uygulama telefonunuza ilk indirdiğiniz zaman sahip olduğu ayarlara geri döner. Zaman içerisinde cihazınız güncelleme almış olabilir ve bu yüzden cihazınızın ayarları değişmiş olabilir. Bu şekilde sıfırlayarak eski haline getirebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts