Mobile Legends Açılmıyor: Bağlantı sorunu nasıl düzeltilir?

Mobile Legends Açılmıyor

Mobile Legends açılmıyor hatası için bağlantı sorunu yaşıyorum diyen birçok mesaj aldık. “Daha önce çalışan oyunum şu anda çalışmıyor ne yapabilirim?” gibi sorular son zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkıyor. Birçok oyuncunun Android telefonunda Mobile Legends yükleme ekranında takılı kalıyor. Bu sorunu çözmek için bir kaç farklı çözüm yolu var.

Mobile Legends Bağlantı Sorunu Çözümü
Sorunun Yaşandığı Sahne

Mobile Legends Açılmıyor? Nasıl Düzeltebilirim?

Öncelikle sorununuz ilk indirdiğiniz zamandan bu yana devam ediyorsa öncelikle oyunun sistem gereksinimlerini telefonunuzun karşılayıp karşılamadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Fakat oyununuz önceden çalışıyorsa ve sonradan bağlantı sorunu yaşıyorsanız çözüm adımlarını aşağıda liste haline getirdik.

  1. Öncelikle telefonunuzun ayarlar bölümüne girin ve ardından uygulamalar bölümüne basın. Açılan sayfadan Mobile Legends oyununu bulun ve üzerine basın. Telefonunuzu aşağıya kaydırdığınızda depolama bölümünü göreceksiniz. Depolama bölümüne girin ve verilerinizi sıfırlayın. Ardından oyuna giriş yapmayı deneyin. Eğer sorununuz düzelmediyse ikinci adıma geçebilirsiniz.
  2. Mobile Legends bağlantı sorununun bir diğer nedeni ise telefonunuzun Android sürümünün güncel olmamasıdır. Öncelikle ayarlar bölümüne gidin ve sistem ayarlarına basın. Oradan telefonunuzun hakkında bölümüne giderek android sürümünüzün güncel olduğundan emin olun. Eğer ki güncel değil ise güncellemeniz gerekmektedir.
  3. Bu iki adımdan sonra hala bağlantı sorunu yaşıyorsanız aşağıdan Mobile Legends oyununun sistem gereksinimlerini inceleyin.

Mobile Legends Oyununun Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Oyunu minimum seviyelerde oynayabilmek için Android 4.0.3 üzerinde bir cihaza sahip olmalısınız. Oyun cihaz içerisinde son güncellemeler ile birlikte 880 Mb bir boş hafızaya ihtiyaç duymaktadır. Ayrıca telefonunuz minimum 1 GB Ram’e sahip olmalıdır. Eğer telefonunuz bu sistem gereksinimlerine sahip ise ve hala bağlantı sorunu yaşıyorsanız kesinlikle işinize yarayacak olan son çözüm yolunu izlemeniz gerekmektedir.

Mobile Legends Bağlantı Sorunu Kesin Çözümü!

Burada bahsedeceğimiz çözüm oyununuzun bağlantı sorununu ortadan kaldırmayacaktır ancak oyuna giriş yapıp oynayabilmenizi sağlayacaktır. Oyuna giriş yapabilmek için telefonunuza bir vpn indirip bağlantı adresinizi değiştirmeniz gerekir. Bu sayede oyuna rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. Telefonunuza ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz 3 Vpn uygulaması aşağıda yer almaktadır.

Mobile Legends Bağlantı Sorununa Vpn ile Tam Çözüm

1) Hideman

Hideman VPN’i ücretsiz olarak Play Store’dan indirebilirsiniz. Kullanımı oldukça kolaydır.

2) Hotspot Shield

Hotspot Shield kullanıcılarına ücretsiz olarak 10 Gb’lık bir bant sağlamaktadır. Play Store’dan kolaylıkla indirebilirsiniz.

3) Touch Vpn

Touch Vpn’i ücretsiz olarak Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Oyun açıldıktan sonra Mobile Legends karakterleri için rehber arıyorsanız Mobidictum’u takip etmeye devam edin! 🙂

Total
0
Shares
6 comments
  1. Bana bi yardımcı olurmusunuz . Sirali klasik girerken %55e gelip bağlantı hatası verio çıkıyor oyunu sildim yükledim ve aynı hatayı vermeye devam ediyor bana acil bir yardim

    1. Onarma tuşu varsa bir de öyle deneyebilirsin. Onun haricinde telefonunun uygulamalar bölümüne girip Mobile Legends’a gelip tüm ön belleği ve veriyi silip tekrar deneyebilirsin. Denedikten sonra olup olmadığını yaz mutlaka. 🙂

  2. Hocam bende yaklaşık 1 aydır oyun sıralı klasik maç girerken %55’de kalıp atıyor ve sonrasında tekrar bağlanıyor, bu yüzden de her oyuna 2 dakika geç başlıyorum. Oyunun veri önbellek silip oyunu kaldırdım ardından tekrar yükledim ama bir değişiklik olmadı. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts
Mobile Legends Masha

Mobile Legends Masha Rehberi: Nasıl oynanır?

Mobile Legends Masha karakteri çoğu hücum oyuncusu tarafından çokça tercih edilen bir karakterdir. Çünkü Dayanıklılık seviyesi diğer oyunculara oranla ortalamanın oldukça üstündedir. Fakat karakterimiz sağlığı diğerlerine göre oldukça düşüktür. Karakterimiz Savaşçı ve Tank rolüne sahip hibrit bir karakterdir. Ayrıca Yenilenme ve Hasar alanında uzmanlığa sahiptir. Karakterimiz Masha oyuna 2019 yılında eklenmiştir.
Devamını oku
Mobile Legends Chou

Mobile Legends Chou Rehberi: Nasıl oynanır?

Mobile Legends Chou Karakteri oyuna 2016 yılında eklenmiştir. Oyunda ki en eski karakterlerden biri olmakla birlikte en dayanıklı karakterlerden de biridir. Karakterimiz Savaşçı rolüne sahiptir. Uzmanlığı ise Hücum ve Kitle Kontrolü alanındadı. Chou ile birden fazla düşman ile yakın mesafede savaşabilirsiniz. Ayrıca karakterimizin 4 adet saldırı yeteneği bulunmaktadır.
Devamını oku