Mobile Legends Alpha Rehberi

Mobile Legends Alpha

Mobile Legends Alpha karakteri hücum oyunu oynayan oyuncuların çokça tercih ettiği bir karakter. Karakterimiz savaşçı rolüne sahiptir. Pasif’ini kullandığında Beta’yı çağırır ve gücüne güç katar. Genelde Alpha karakteri diğer savaçılara göre daha ön planda savaşır. Diğer saldırıları Dönen Darbe, Güçlü Savuruş ve Alpha’nın Mızrağı‘dır.

Mobile Legends Alpha Karakteri
Alpha, Deniz Gladyatörü kostümü

Mobile Legends Alpha Karakterimizin Genel Özellikleri

Alpha karakteri marketten 32.000 savaş puanına veya 599 elmasa alınabilmektedir. Diğer karakterlere göre ortalama bir fiyatı vardır. Karakterimizin orijinal kostümünde elinde uzun ve mavi bir kılıç bulunmaktadır. Şarj olma ve Hasar verme konusunda uzmandır. Alpha karakteri 260 hareket hızına, 121 fiziksel saldırıya, 20 fiziksel savunmaya ve 10 büyü savunmasına sahiptir. Ayrıca karakterimizin 2646 sağlığı(HP) bulunmaktadır. Bu genel bilgilerden sonra ise karakterimizin saldırılarını inceleyelim.

Beta, İleri!

Bu saldırı karakterimizin pasifidir. Bu saldırıyı kullandığımızda karakterimiz hedefi işaretleyip saldırması için Beta’yı çağırır. Beta 2 işaret bıraktıktan sonra sürekli hedefe saldırır ve toplamda 150 fiziksel hasar verir. Beta’nın bu saldırısı diğer pasif saldırılara göre oldukça avantajlıdır.

Dönen Darbe

Karakterimiz bu saldırıyı kullandığında ileriye doğru bir çizgi çeker ve yolundaki düşmanların her birine 210 fiziksel hasar verir. Bu kadar hasarı vermekle kalmayıp üstüne birde 2 saniye boyunca %40 yavaşlatır. Işık çizgisi açıldıktan sonra ise Beta gelir ve düşmanları bombalamak için onun çizdiği çizgiyi takip eder. Rakiplere 90 fiziksel saldırı hasarı verir.

Güçlü Savuruş

Bu saldırıyı kullandığımızda karakterimiz kısa bir süre hazırlanır ve önünde ki yelpaze şeklindeki alana saldırır. Bu saldırı sayesinde rakiplerine 160 fiziksel hasar verir ve onları yavaşlatır. Rakiplerini yavaşlatırken kendisi de %5 hız kazanır ve 150 sağlık kazanır.

Alpha’nın Mızrağı

Alpha bu saldırısını kullandığında elindeki Işık Mızrağı’nı güçlü bir şekilde savurur. Rakiplerini 1,3 saniye sersemletir ve onları kendine çekerek yol boyunca 245 fiziksel hasar verir. Ayrıca Işık Mızrağı düşmanlara çarptığında, Beta’ya hedef alanı bombalaması için rehberlik eder. Beta rakiplerine 205 fiziksel hasar verir.

Mobile Legends Alpha Onimusha Karakteri
Alpha, Onimusha kostümü

Karakter Kostümleri

Mobile Legends Alpha karakterimiz toplamda 5 kostüme sahiptir. Bunlar Nihai Silah, Kızgın Ejder, Onimusha Komutanı, Deniz Gladyatörü ve ileride oyuna eklenecek olan Kızıl Savaşçı‘dır.

  1. Nihai Silah: 32.000 Savaş Puanı veya 599 elmas
  2. Kızgın Ejder: 32.000 Savaş Puanı veya 599 elmas
  3. Onimusha Komutanı: Süre Sınırlı Etkinliğinden elde edilir.
  4. Deniz Gladyatörü: 6. sezon kostümüdür.
  5. Kızıl Savaşçı: Oyuna ileride eklenecektir.
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts