Mobile Legends Baxia Rehberi: Nasıl oynanır?

Mobile Legends Baxia karakteri oyuna 2019 yılında eklenmiştir. Karakterimiz Tank rolüne sahiptir ayrıca uzmanlığı ise Başlatıcı ve Kitle Kontrolü alanındadır. Yani şöyle 3-4 rakibin arasına dalarak oyunun kahramanı olmak istiyorsanız kesinlikle bu karakter tam size göre. Karakterimizin dayanıklılığı ise diğer karakterlerin ortalamasının oldukça üstündedir. Hatta oyundaki en dayanıklı karakterlerden biridir.
Mobile Legends Baxia

Mobile Legends Baxia karakteri oyuna 2019 yılında eklenmiştir. Karakterimiz Tank rolüne sahiptir ayrıca uzmanlığı ise Başlatıcı ve Kitle Kontrolü alanındadır. Yani şöyle 3-4 rakibin arasına dalarak oyunun kahramanı olmak istiyorsanız kesinlikle bu karakter tam size göre. Fakat ben taktiksel oynamayı seviyorum derseniz Mobile Legends Irithel karakteri ile ilgili yazımıza göz atmanızı tavsiye ederim. Karakterimizin dayanıklılığı ise diğer karakterlerin ortalamasının oldukça üstündedir. Hatta oyundaki en dayanıklı karakterlerden biridir.

Mobile Legends Baxia Karakterinin Genel

Özellikleri

Karakterimiz Baxia’yı marketten 32.000 Savaş Puanına veya 599 Elmasa satın alabilirsiniz. Baxia karakterinin 4 adet saldırı yeteneği bulunmaktadır. Ayrıca karakterimiz 240 Hareket Hızına, 125 Fiziksel Saldırı Gücüne, 24 Fiziksel Savunma Gücüne ve 10 Büyülü Savunma Gücüne sahiptir. Baxia 2769 Sağlığa (HP) sahiptir.

  • Hareket Hızı: 240
  • Fiziksel Saldırı Gücü: 125
  • Fiziksel Savunma Gücü: 24
  • Büyülü Savunma Gücü: 10
  • Sağlık(HP): 2769
Mobile Legends Baxia Karakteri Rehberi
Mobile Legends Baxia

Mobile Legends Baxia Karakterinin Saldırı Yetenekleri

Baxia İşareti (Pasif)

Baxia kalıcı olarak “Baxia İşareti” oluşturur ve alınan son hasarı 35 düşürür. Bu esnada, Baxia vurduğu düşmanların can yenileme etkisini bu yeteneği sayesinde 4 saniye boyunca %30 oranında düşürür.

Baxia – Kalkan Birliği

Bu yeteneğini kullanan karakterimiz kalkanıyla bütünleşir ve ileriye doğru hareket eder. Rakiplerine vurduğunda ise hedefe ve yakınlarındaki minyonlara 280 Büyü Hasarı verir. Bu kadar hasar yetmezmiş gibi birde rakibini 0,75 saniye boyunca sersemletir. Ayrıca yeteneğini hareket ettiği sırada kullanır ise düşman minyonların üzerinden atlayabilir. Bu atlama sırasında altında herhangi bir rakip var ise karakterimiz saldırır. Rakibine tam olarak 380 Büyü Hasarı verir. Ayrıca hedefini ise 1,5 saniye boyunca sersemletir.

Kalkan Ruhu

Karakterimiz Baxia bu yeteneğini kullandığında rakiplerine saldırır ve rakibinin sağlığının %5 kadarı +125 Büyü Hasarı verdikten sonra kaybolan kalkanını atar. Bu sırada onları 1 saniyeliğine %50 yavaşlatır.

Kaplumbağanın Kudreti

Baxia bu yeteneğini kullandığında hareket hızını 10 saniye boyunca %30 artıran bir kalkan açar. Bu sırada yolu üzerindeki tüm rakiplerine her 0,5 saniyede 50 Fiziksel Hasar vermektedir. Ayrıca birde geçtiği yollarda Lavdan bir patika oluşturur. Bu patika rakiplerini %15 kadar yavaşlatmaktadırlar.

Mobile Legends Baxia Karakteri Vahşi Totem Kostümü
Baxia Karakterinin Vahşi Totem Kostümü

Karakterimizin Kostümleri Nelerdir?

Karakterimizin toplamda 2 adet kostümü bulunmaktadır. Bunlar Gizemli Kaplumbağa ve Vahşi Totem kostümleridir.

  1. Gizemli Kaplumbağa: 32.000 Savaş Puanı veya 599 Elmas
  2. Vahşi Totem: 269 Elmas

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts
Mobile Legends Lesley

Mobile Legends Lesley Rehberi: Nasıl oynanır?

Mobile Legends Lesley karakteri oyuna 2018 yılında eklenmiştir. Karakterimiz Lesley Nişancı ve Suikastçı rollerine sahip hibrit bir karakterdir. Ayrıca uzmanlığı ise Cellat ve Ani Hasar verme alanındadır. Karakterimizin dayanıklılığı diğer karakterlerin ortalamasının altındadır. Lesley karakterini marketten 32.000 Savaş Puanına veya 599 Elmasa satın alabilirsiniz.
Devamını oku