Mobile Legends Kod 86 Hatası ve Çözümü

Mobile Legends’ta sorun çıkaran hata kodu 86 için çözüm önerileri sunduk.
Mobile Legends kod 86
Mobile Legends kod 86 hatası

Mobile Legends kod 86 sorunu birçok oyuncunun son zamanlarda oyuna girmesine engel oluyor. “Mobile Legends internet bağlantısı sorunu” ya da “internetiniz stabil olmadığı için bağlantı koptu” hataları da yine aşağıdaki yöntemler ile çözülebilir.

Mobile Legends Kod 86 hatası nasıl çözülür?

Oyuna genellikle bağlantının yeterince iyi olmamasından kaynaklanan bu hatayı çözmek için çeşitli yollar mevcut. Bu hatanın kaynağı genellikle oyunun server bağlantısını sağlayamaması oluyor. Sizin için vereceğimiz çeşitli yollar ile bu hatayı halletmek mümkün.

Mobile Legends kod 86
Mobile Legends Kod 86 Hata Çözümü

Tüm bu sorunların yanı sıra Mobile Legends’ı bilgisayar üzerinden de oynayabilirsiniz. Mobile Legends gibi bir oyunu BlueStacks ile bilgisayardan oynadığınız taktirde rakiplerinize oranla mouse ve klavye avantajınız olacak. Bu avantajı lehinize çevirerek rakiplerinize karşı çok daha iyi oynayabilir ve kolaylıkla oyunları kazanabilirsiniz. “Mobile Legends PC üzerinden nasıl oynanır?” adlı rehberimizde bu konuyu detaylı bir şekilde anlattık. Ayrıca her ne kadar bilgisayardan oynasanız bile karakterlerin güçleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Mobile Legends’ın güncel meta karakterleri neredeyse her güncelleme ile değişiyor ve dengelemeler sonucunda yeni meta heroları oyunda hakimiyeti ele geçiriyor. Meta herolar genelde oyunda en fazla kazanma oranlarına sahip olan, güncelleme ile oyunda en iyi durumda olan karakterler arasında oluşuyor. Mobile Legends meta heroları hakkında da birkaç bilgi alarak hem bilgisayarda Mobile Legends oynayıp hem de güçlü karakteri seçtiğiniz durumda oyunu kazanmamanız için hiçbir sebebiniz olmayacak.

VPN ile Giriş Yapmak

Mobile Legends kod 86 hatası
Super VPN ile mobil veri üzerinden giriş yapılabilir

Mobile Legends hata 86 için ilk çözüm yolumuz VPN kullanmak. Eğer bir oyunun sunucusu kullandığımız internet sağlayıcımız tarafından engelli ise o sunucuyla direkt bağlantı kuramayız. Bunun için VPN gerekir. Bizi olduğumuz yerden farklı bir şehirde (hatta farklı bir ülkede) gösteren bu harika imkan ile sıkıntısız bir şekilde oyuna giriş yapmak mümkün. Hem Wi-Fi hem de mobil veri üzerinde çalışan bir VPN bulmak zor. Çoğu VPN sağlayıcısı yalnızca kablosuz ağ üzerinden izin veriyor. Ücretsiz ve her yerde kullanabileceğiniz bir sağlayıcı olan Super VPN’i deneyebilirsiniz. Uygulamayı kurduktan sonra yapmanız gereken tek şey “Connect” yani bağlan butonuna basmak. Karşınıza çıkan pencerede izin ver seçeneğine tıklayarak sorunu çözebilirsiniz.

Wi-Fi Üzerinden Bağlanmak (Modemsiz Yöntem)

Mobile Legends Bang Bang kod 86 hatası
Hotspot wifi paylaşımı ile kod 86 sorununu çözmek mümkün

Oldukça basit ama etkili bir yöntem de Wi-Fi bağlantısı üzerinden bağlanmak oluyor. Mobile Legends sunucuları pek stabil değil ve mobil veri üzerinden hem ping yükseliyor hem de hata 86 gibi sorunlar ile karşılaşmak mümkün. Peki evde değilsek nasıl yapacağız? Bunu çözmek için ikinci bir telefon gerekiyor. Eğer yanınızda bir arkadaşınız varsa bu iş daha kolay olur. İkinci telefonu Wi-Fi noktası gibi göstereceğiz ve bu sayede oyuna girmek mümkün olacak.

  • İlk olarak telefonunuzun ayarlar uygulamasına girin. Sonrasında mobil internet ayarları ile ilgili bölüme girmemiz gerekiyor. Her telefon markasında farklı isimlere sahip.
Mobile Legends kod 86
Mobil Ağ ayarlarına girelim
  • Buraya girdikten sonra yapmamız gereken bağlantı paylaşımı sayfasına girmek. Bu sekmede bir isim ve şifre belirleyeceğiz. Bu bilgileri Mobile Legends oynayacağımız cihaza gireceğiz (tıpkı bir modeme bağlanır gibi).
Mobile Legends kod 86
Buraya yazdığımız şifre ile diğer telefondan bağlanıyoruz.
  • Bu işlemden sonra oyuna sorunsuz bir şekilde giriş yapabiliriz. Bunun yanında Mobile Legends açılmıyor ve diğer türden bağlantı sorunları alıyorsanız yapmanız gerekenlere de linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  • Diğer hata sorunları ve kahraman rehberleri için ayrıca Mobile Legends sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts