Mobile Legends Miya Rehberi: Nasıl oynanır?

Mobile Legends Miya

Mobile Legends Miya karakteri rakipleriyle sıcak çatışmaya girmeyi sevmeyen oyuncular tarafından tercih edilmektedir. Miya karakteri uzun bir menzile sahiptir. Karakterimizin silahı elindeki yayıdır. Rakiplerine ok atarak hasar verir. Ayrıca Miya Nişancı rolüne sahiptir. Uzmanlığı ise Cellat‘tır. İlk kez oynayan çoğu oyuncu Miya karakterini sevmese de bir kaç kez oynadıktan sonra çoğu oyuncu bir daha bu karakteri bırakamaz.

Mobile Legends Miya Karakteri Rehberi
Mobile Legends Miya Karakteri

Mobile Legends Miya Karakterimizin Genel Özellikleri

Karakterimiz marketten 10.800 Savaş Puanına veya 399 Bilete alınabilir. Dayanıklılığı diğer oyunculara göre ortalama bir değerdedir. Miya 240 Hareket Hızına, 129 Fiziksel Hasar Gücüne, 17 Zırha ve 10 Büyü Direncine sahiptir. Ayrıca karakterimizin 2524 Sağlığı(HP) bulunmaktadır. Miya karakteri ile oynarken rakipleriniz ile aranızda mesafe bırakmaya özen göstermelisiniz.

Karakterimizin Saldırı Yetenekleri

Turbo

Karakterimizin bu yeteneği onun Pasifidir. Bu yeteneği kullandığımızda Miya’nın kullandığı her temel saldırısında rakiplerine hasar verdiği taktirde karakterimizin saldırı hızı %5 oranında artar. 8 defaya kadar birikebilmektedir. Ayrıca bu yeteneği 4 saniye boyunca etkisini gösterir.

Fizyon Atışı

Bu yeteneğini kullanan karakterimizin okları ikiye ayrılır. Temel hedefine 5 fiziksel hasar verir ve diğer hedeflere fiziksel saldırı hasarının %30 kadarını verir. Ayrıca karakterimizin bu yeteneği 4 saniye sürmektedir. Temel saldırıları ise sadece bir defa ayrılabilir.

Ok Yağmuru

Heralde Miya karakteri ile oynarken en fazla kullanacağınız yetenek ok yağmuru olacaktır. Bu yeteneğini kullandığımızda karakterimiz belirlenen alana ok yağdırır ve düşmanlar 5 defa hasar alır. Her vuruşta 30 hasar alan rakipler birde 2 saniye boyunca %30 oranında yavaşlatılır. Bu yetenek karakterimize kritik anlarda çok kez yardımcı olmaktadır.

Turbo Gizlilik

Bu yeteneği karakterimiz genellikle ölmekten kurtulmak için kullanır. Miya karakteri bu yeteneğini kullandığında tüm negatif etkilerinden kurtularak 1,5 saniye boyunca görünmez olur. Hareket hızı ise %45 oranında artar. Temel saldırıları ise 6 saniye boyunca %35 oranında hızlanır. Şahsen ben bu yetenek sayesinde çoğu kez ölümden dönerek oyunun seyrini değiştirdim.

Mobile Legends Miya Karakteri ve Alucard Karakteri
Mobile Legends Miya, Tatlı Fantezi Kostümü ve Alucard Karakteri

Miya Karakteri Kostümleri

Karakterimiz 8 farklı kostüme sahiptir. Bunlar Ay Işığı Okçusu, Alevli yay, Noel Bayramı, Kaptan Dikenleri, Onur, Modena Kelebeği, Tatlı Fantezi ve Serçe kostümleridir.

  1. Ay Işığı Okçusu: 10.800 Savaş Puanı veya 399 Bilet
  2. Alevli yay: 599 Elmas
  3. Noel Bayramı: 2016 Aralık Ayı Şanslı Kutu
  4. Kaptan Dikenleri: 2017 Şubat Ayı Yıldız Işığı
  5. Onur: 599 Elmas
  6. Modena Kelebeği: Büyülü Çark
  7. Tatlı Fantezi: 749 Elmas
  8. Serçe: Alacakaranlık Geçidi
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts