Mobile Legends MMR Puanı nedir?

Mobile Legends’ta MMR Puanı nedir?
Mobile Legends MMR Puanı
Mobile Legends MMR Puanı

Mobile Legends oyuncuları için MMR Puanı ne ifade ediyor? Match Making Rating sisteminin ne kadar önemli olduğunu araştırdık.

Mobile Legends Bang Bang MMR Puanı

Mobile Legends bildiğiniz üzere rekabete dayalı bir oyun ve oyuncular birbirleriyle eşleştirilirken bir eşleşme yapılması gerekiyor. Oyuna yeni başlayan bir oyuncu ile çok üst düzey bir oyuncunun iyi bir oyun deneyimi açısından aynı oyunlara denk gelmemeleri gerekir. MMR puanı da tam olarak bu sorunu çözüyor.

MLBB MMR Puanı
Mobile Legends’ta MMR Puanı oyuncular arasında iyi bir eşleştirme sisteminin olmasını sağlıyor.

Mobile Legends Match Making Rating yani kısaca MMR diyeceğimiz bu sistem, dereceli maç oynayan oyuncuların maç sonunda aldıkları puanlar ile oluşturdukları lig sistemidir. Mobile Legends’ı oynarken lig yükselmek ya da düşmek MMR Puanı sonucu gerçekleşiyor.

Bir oyuncunun maç geçmişi, her oyundan sonra MMR’deki değişiklikleri gösterir. Eşleştirme derecesi veya MMR, her oyunun beceri seviyesini belirleyen bir değerdir. Bu değer eşleştirmelerdek kullanılıyor. Oyunları kazanmak oyuncunun MMR derecesini arttırırken kaybetmek doğal olarak düşmesine sebep oluyor. En yüksek MMR’a sahip olan oyuncular Dünya Liderlik Tablolarında listelenir. Bunun yanında MMR puanı maç süresinden etkileniyor. Eğer maç süreniz kısaysa o maç için MMR alamayabilirsiniz. Kahraman MMR’ınız düşük bir seviyedeyse sıralı maçlardan sonra ekstra puan kazanırsınız. Liginiz ne kadar yüksekse o kadar fazla MMR kazanırsınız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler
Mobile Legends Cecillion

Mobile Legends Cecillion Rehberi: Nasıl oynanır?

Mobile Legends Cecillion karakteri son güncelleme ile birlikte oyuna geldi. Karakterimiz Cecillion Büyücü rolüne sahiptir. Uzmanlığı ise Ani Hasar ve Dürtme alanındadır. Cecillion'un 5 adet saldırı yeteneği bulunmaktadır. Karakterimizi marketten 32.000 Savaş Puanına veya 599 Elmasa satın alabilirsiniz.
Devamını oku