Mobile Legends Ruby Rehberi: Nasıl oynanır?

Mobile Legends Ruby

Mobile Legends Ruby karakteri oyuna 2017 yılında eklendi. Karakterimiz savaşçı rolüne sahiptir. 3-4 rakip ile aynı anda savaşmak isteyen oyuncular için çok tercih edilen bir karakter. Marketten 32.000 savaş puanı veya 599 elmasa satın alabilirsiniz. Karakterimiz diğer karakterlere göre çevikliğiyle ön plana çıkmaktadır. Ayrıca karakterimiz Ruby Kalabalık Kontrolü uzmanlığına sahiptir.

Mobile Legends Ruby Karakterinin Genel Özellikleri

Karakterimiz elindeki tırpanı ile rakiplerine saldırmaktadır. Dayanıklılığı diğer karakterlere göre oldukça fazladır. Karakterimiz 260 hareket hızına, 114 fiziksel saldırıya, 23 fiziksel savunmaya, 10 büyü direncine sahiptir. Ayrıca karakterimizin 2859 sağlığı(HP) vardır.

 1. Hareket Hızı: 260
 2. Fiziksel Saldırı: 114
 3. Fiziksel Savunma: 23
 4. Büyü Direnci: 10
 5. Sağlık(HP): 2859

Karakterimizin 4 farklı saldırısı vardır. İlk saldırısı karakterimizin pasifi olan “Haydi Dansa!” saldırısıdır. Karakterimizin saldırılarını ayrıntılı olarak inceleyelim.

Mobile Legends Ruby Karakteri Rehberi
Ruby Karakteri Orijinal Kostümü

Karakterimizin Saldırı Yetenekleri

Haydi Dansa! (Pasif)

Ruby karakterimiz pasifini kullandığında rakiplerinden can çalma yeteneğini kazanır. Rakiplerinden %5 can çalabilir fakat bu oran Teçhizatlarla birlikte %125’e kadar çıkarılabilir. Ayrıca bu saldırısını kullanan karakterimiz yer değiştirerek kısa bir süreliğine fiziksel savunmasını ve büyü direncini +16 artırır.

Uslu Ol!

Bu yeteneğini kullanan karakterimiz elindeki tırpanını hızla ileri doğru savurur. Bu saldırısıyla rakibine 60 fiziksel hasar verir. Aynı zamanda ileri doğru bir şok dalgası gönderir ve rakiplerine 90 fiziksel hasar verir. Bu kadar hasar verdikten sonra birde rakibini  2 saniye boyunca %40 oranında yavaşlatır.

Kaçma, Kurt Kralı!

Karakterimiz bu saldırısını kullandığında iki defa tırpanıyla saldırır. Her saldırı rakibe 60 fiziksel hasar verir. Aynı zamanda rakiplerini 0,5 saniye boyunca yavaşlatır ve yavaşça kendisine doğru çeker. Ayrıca birde halkanın dışındaki rakiplere de ekstra %20 oranında hasar verir. Mükemmel bir saldırı!

Sinirlendim!

Ruby bu saldırısını kullandığında tırpanıyla hızla dönerek rakiplere alan hasarı verir. Bu saldırı diğer saldırılarına göre uzun menzillidir. Rakiplerine 205 fiziksel hasar verir ve onları 0,5 saniye sersemleterek kendisine doğru çeker. Genelde 3-4 rakibin arasına atlayan oyuncular bu saldırıyı bolca kullanır.

Mobile Legends Edelweiss Kostümü
Ruby karakteri Edelweiss kostümü

Ruby Karakteri Kostümleri

Mobile Legends Ruby karakterimizin 6 farklı kostümü bulunmaktadır. Bu kostümler Küçük Kırmızı Başlıklı, Kedi Kız, Orkide Kelebeği, Alp Çiçeği, Edelweiss ve Bayan Zombi‘dir.

 1. Küçük Kırmızı Başlıklı(Orijinal Kostüm): 32.000 Savaş Puanı veya 599 Elmas
 2. Kedi Kız: 269 Elmas veya 60 Premium Kostüm Parçası
 3. Orkide Kelebeği: 599 Elmas
 4. Alp Çiçeği: Sezon Geçişi Karakteri
 5. Edelweiss: 3 Yıldız Parçası
 6. Bayan Zombi: Süre Sınırlı Etkinliği(Mayıs 2019 Lucky Box)
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler
Mobile Legends Yeni Güncelleme

Mobile Legends Yeni Güncelleme Notları (v1.4.52)

Mobile Legends yeni güncelleme notları Mobidictum ile birlikte sizlerle. Oyuna 11 Şubat tarihinde köklü bir güncelleme getirildi. Bu güncelleme ise nihayet Türkiye'ye 21 Şubat tarihinde geldi. Yeni güncelleme oyundaki bir çok hatanın giderilmesini sağladı. Oyuna Cecilion adında yeni bir karakter de eklendi. Ayrıca bu karaktere 2 tane de yeni kostüm tasarlandı.
Devamını oku