Mobile Legends Vexana Rehberi: Nasıl oynanır?

Bu yazımızda sizlere Mobile Legends’tan Büyücü karakter Vexana’yı tanıttık.
Mobile Legends Vexana

Mobile Legends Vexana karakteri Büyücü rolüne sahip bir karakter ve kahramanın uzmanlığı Dürtme ve Kitle Kontrolü üzerine. Karakterimizi marketten 23000 Savaş Puanına veya 599 Elmasa satın alabilirsiniz. Vexana karakterinin 3 tanesi aktif 1 tanesi pasif olmak üzere 4 yeteneği bulunuyor.

Mobile Legends Vexana

Kahramanımız bir büyücü olduğundan canı düşük ve rakiplere saldırırken temkinli olmakta fayda var. Vexana’yı oynamak için en uygun yerler minyon kesmeye ve hızlı gelişmeye müsait olan üst ve alt koridorlar. Kahramanımız Vexana 250 hareket hızına, 115 fiziksel saldırı gücüne 17 fiziksel savunma gücüne, 10 büyü savunma gücüne, 2501 asgari cana ve 510 minimum manaya sahip. Ayrıca saniyede 34 can ve 18 mana yeniliyor.

Mobile Legends Vexana
Vexana – Mobile Legends

Vexana’nın yetenekleri neler?

Nana’nın yetenekleri ile rakiplerinizi uzak mesafeden kontrol altında tutabilirsiniz.

Ruh Çağırma Büyüsü

Vexana hasar verdiği hedeflere Ruhçağıran büyüsü ekler. 5 saniye sürer. Büyünün etkisindeki hedefler öldüğünde patlayarak çevresindeki düşmanlara 250-550 (+50% Toplam Büyü Gücü) Büyü Hasarı verir. (Temel Hasar seviye ile artar.)

Büyülü Hayalet

Vexena, hayalet gücünü ileri doğru serbest bırakarak hedeflere 250 (+60% Toplam Büyü Gücü) Büyü Hasarı vererek düşman kahramanları korkutur. 1 saniye sürer.

Cehennem Kapanı

Vexana lanet gücüyle belirlenen alana 500 (+200% Toplam Büyü Gücü) Büyü Hasarı verir.

Lanetli Yemin

Vexena, bir düşman kahramanı lanetleyerek 250 (+80% Toplam Büyü Gücü) Büyü Hasarı verir. Lanetlenen hedef 8 saniye boyunca sürekli 8 Büyü Hasarı alır (Bu etki saflaştırılamaz). Eğer lanetlenen hedef ölürse veya lanet süresi sona ererse Vexana hedefin bir kuklasını oluşturarak savaşta kendini takip etmesini sağlar. Kukla, hedefin özelliklerinin 70% kadarına sahip olur ve  çevresindeki düşmanlara en fazla HP’sinin 5% kadarı Büyü Hasarı verir. Kukla 20 saniye hayatta kalır.

Mobile Legends Vexana
Kanlı Gül Vexena

Vexana karakterinin kostümleri nelerdir?

  • Toksik Öpücük: 269 Elmas
  • Kanlı Gül: Süre Sınırlı Etkinlik
  • Mahkum: 250 kostüm parçası
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts
Mobile Legends Saber

Mobile Legends Saber Rehberi: Nasıl oynanır?

Mobile Legends Saber Karakteri oyunun ilk karakterlerinden biri ve oyuna 2016 yılında eklendi. Karakterimizin Dayanıklılık seviyesi diğer karakterlere oranla ortalamanın üzerinde olduğundan dolayı hücum tarzında  oynamayı seven çoğu oyuncu Saber karakterini tercih ediyor. Karakterimiz Suikastçı rolüne sahip. Uzmanlığı ise Hücum ve Cellat alanında.
Devamını oku
Mobile Legends Yeni Güncelleme

Mobile Legends Yeni Güncelleme Notları (v1.4.52)

Mobile Legends yeni güncelleme notları Mobidictum ile birlikte sizlerle. Oyuna 11 Şubat tarihinde köklü bir güncelleme getirildi. Bu güncelleme ise nihayet Türkiye'ye 21 Şubat tarihinde geldi. Yeni güncelleme oyundaki bir çok hatanın giderilmesini sağladı. Oyuna Cecilion adında yeni bir karakter de eklendi. Ayrıca bu karaktere 2 tane de yeni kostüm tasarlandı.
Devamını oku