Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası nedir ve nasıl çözülür?

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası nasıl çözülür?
Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası
Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası kullanıcılar tarafından zaman zaman karşılaşılıyor. İnternette bu sorunun cevabını ararken karşınıza api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll indir tarzında indirme linkleri gelebilir ama bu dosyaları indirirken çok dikkatli olmalısınız. Aksi halde bir hata çözeceğim derken cihazınızı kullanılmayacak hale getirebilirsiniz.

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası neden olur?

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll, Windows’un işletim sistemi için geliştirdiği bir yazılımdır. Eğer bilgisayarınızın dosyaları arasında hatası ile karşılaştığınız bir dosya bulunmuyorsa hatalarla karşılaşabilirsiniz. Örneğin api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası ile karşılaşıyorsanız bilgisayarınızda api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyası silinmiş ya da zarar görmüş olabilir.

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hata çözümü
Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası nasıl çözülür?

Bilgisayarınızda aldığınız bir hatayı çözmeye çalışırken bazı adımlara dikkat etmeniz gerekiyor. İlk olarak bilgisayarınız 32 bit mi yoksa 64 bit mi onu bilmeniz gerekiyor. Bunu öğrenmek için Bilgisayar simgesine sağ tıklayıp Özellikler seçeneğini açmalısınız.

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll
Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatasının nedeni virüsler olabilir. Bilgisayarınızda virüs taraması yapmayı ihmal etmeyin.

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası Çözümü

Bilgisayarınızın böyle bir hata ile karşılaşıyor olmasının ilk nedenlerinden biri virüsler olabilir. Bilgisayarınıza bulaşan kötü amaçlı virüsler bilgisayarınızda bazı dosyalarınıza zarar verebilir veya silebilir. Bunun çözümü olarak bilgisayarınıza genel bir tarama yaptırmanız olacak. Bilgisayarınızı tarayarak kötü amaçlı yazılımları tespit edebilir ve onları silerek bilgisayarınızın daha iyi çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Windows Güncelleştirmeleri Denetle
Güncelleme yaparak da api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatasını çözebilirsiniz.

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası Çözümü 2. Yol

Microsoft sürekli olarak güncelleme getirdiğinden dolayı ve api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası da işletim sistemi ile alakalı olduğundan dolayı güncelleme yaparak da bu hatayı çözebilme ihtimaliniz var. Güncelleme olup olmadığını kontrol etmek için başlat simgesine tıkladıktan sonra arama kutusuna “Güncelleştirmeleri Denetle” yazıp giriş yaparak güncelleme olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer varsa gerekli güncellemeyi yaparak bu hatayı çözebilirsiniz.

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll indir

Yukarıdaki bahsedilen çözüm yolları işinize yaramadıysa bilgisayarınızda api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyası yoktur ve bunu indirmeniz gerekir. Bu dosyayı indirip gerekli yere attıktan sonra kesin olarak sorununuzu çözebilirsiniz. Bu çözümü en son söylememizin nedeni ise Windows işletim sisteminizin olduğu bir yere üçüncü bir kaynaktan dosya indirip atmayı pek tercih etmememiz. Yukarıdakiler işe yaramadıysa en son çare olarak bu çözümü deneyin ve dosyayı indirdikten sonra mutlaka virüs taramasından geçirin.

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll 32 Bit İndir

Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll 64  Bit İndir

Dll dosyaları nereye atılır?

DLL dosyasını indirdikten sonra sıkıştırılmış halden “Winrar” gibi bir zip programı ile klasöre çıkararak kopyalayın. Eğer 32 bit işletim sistemine sahipseniz DLL dosyasını, yukarıdaki resimde de görmüş olduğunuz gibi “C sürücüsü” içerisindeki “System32” klasörüne atın.

Windows 32 Bit System32
Eğer Windows 32 bit bir işletim sisteminiz varsa Dll dosyasını gösterilen yere atmanız gerekiyor.

Eğer 64 bit işletim sistemine sahipseniz, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını C klasörü içindeki SysWOW 64 klasörüne atmanız gerekiyor.

Windows 64 Bit SysWOW64
64 Bit işletim sistemine sahipseniz DLL dosyasını kırmızı ile belirtilen dosyanın içerisine atmanız gerekiyor.

Bu işlemi yaptıktan sonra DLL dosyasının zaten var olduğunu belirten bir yazı ile karşılaşırsanız, değiştir ve ilerle seçeneğini seçin. Bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarınızda bulunan api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası tamamen ortadan kalkar. DLL yükleme işlemini tamamen bitirdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve hata ile karşılaştığınız programları tekrardan açmayı deneyin. Hiçbir sorun kalmadığını göreceksiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts