Civilization 6 Türkçe Yama Kurulumu (2021)

Sid Meier’s Civilization 6’yı nasıl Türkçe yapabileceğinizi yazdık!
Civilization 6 Türkçe Yapma
Civilization 6 Türkçe yama yapımı için yama dosyasını indirmelisiniz.

Civilization 6 Türkçe yama kurulumu oldukça basit. Yapmanız gereken tek işlem size verdiğimiz bağlantıdan oyunun Türkçe yamasını indirmeli ve oyunun varsayılan dosyalarıyla değiştirmelisiniz. Tüm bu işlemler sonucunda oyununuz tamamen Türkçe olacak.

Sid Meier’s Civilization 6 Türkçe Yama Kurulumu

Civilization 6 Türkçe yama kurulumu oyunun hem Steam sürümünde hem de Epic Games sürümünde rahatlıkla kullanılabiliyor. Alt tarafa eklediğimiz indirme tuşuna tıklayarak oyunun yamasını indirebilirsiniz.

Civilization 6 Türkçe Yama Yapma
Alt taraftaki düğmeden Türkçe yamayı indirebilirsiniz.

Civilization 6 Türkçe yama dosyasını indirme işlemi internet hızınıza bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Kısa bir süre bekleyerek yamanın inmesini bekleyin. Yama indikten sonraysa oyunun dosyalarında değişiklik yapmanız gerekecek.

Sid Meier’s Civilization 6 Türkçe Yama Kurulumu (Adım Adım)

Türkçe yama dosyasının indirdikten sonra eğer oyununuz açıksa oyunu kapatın. Ardından hemen aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederek oyunun dosyalarını değiştirin ve oyunu tekrardan açın.

  • Eğer oyununuz açıksa kapatın.
  • Oyun dosyalarının bulunduğu klasörü açın. Oyunun varsayılan dosya konumu: C:\Program Files\Epic Games\SidMeiersCivilizationVI
  • Ardından indirdiğiniz dosyaları kopyalayın ve oyun dosyalarının içerisine atın.
  • Dosya aktarımı sırasında karşınıza uyarılar çıkacak. Tüm uyarıları geçerek oyunun dosyalarını değiştirin.
  • Ardından oyunu açın.

Civilization 6 sürekli olarak güncellenen bir oyun olduğundan yeni güncellemeler geldiğinde oyunda İngilizce yerler olabilir. Türkçe yamanızı güncelleyerek bu gibi sorunlardan kurtulabilmeniz mümkün.

Sid Meier’s Civilization 6 Türkçe yamayla çevrim içi oynanabiliyor mu?

Civilization 6 türkçe yama kurmanız çevrim içi oyuna erişemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Türkçe yamadan oluşan hatalardan kurtulmak istiyorsanız oyun dosyalarının yedeğini almayı unutmayın. Böylelikle istediğiniz zaman oyunun dilini değiştirebilirsiniz.

Civilization 6 Türkçe Yapma
Civilization 6 günümüzde hala güncellenen bir oyun olduğunda güncellemeler sonrasında oyunuzda çevirme hataları meydana gelebilir.

Türkçe yamaya sahip bir host’a normal oyun dosyalarına sahip bir oyuncu da kolaylıkla bağlanabilir. Böylelikle istediğiniz çevrim içi oyuna hiçbir sorun yaşamadan rahatlıkla bağlanabilirsiniz.

Böylelikle Civilization 6’da nasıl Türkçe yama kurulduğunu anlattığımız içeriğin sonuna geldik, oyuna yeni başlamış ve oyun hakkında hiçbir bilginiz yoksa paylaştığımız rehberlere göz atabilirsiniz. Ayrıca farklı oyunların rehberlerine de ana sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Alt taraftaki düğmeye tıklayarak Civilization 6’nın sistem gereksinimlerini paylaştığımız içeriğe gidebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler