En Popüler Oyun Modları (2021)

Bazen bir oyunun kendisinden çok bir modunu sevdiğimiz olabiliyor. Peki, oyuncular arasında en popüler oyun modları neler?
En popüler oyun modları
Oyuncuların yaptığı aramalara göre en popüler oyun modları neler?

İlk duyurulduğu günden bu yana artısıyla eksisiyle defalarca gündem olan Cyberpunk 2077, bu kez, oyuna eklenen yeni bir modla oyuncuların dikkatini üzerine topladı. Bu gelişmeyle birlikte, oyuncuların oyun modlarına ilişkin ilgisini merak eden ManySpins.com, en popüler 10 oyun modunu listeledi.

Bir oyunun ömrünü uzatmak için seçilebilecek yollardan biri oyuna yeni modlar ekleme imkanının sunulmasıdır. Oyunun içeriğine göre yeni görevler, haritalar, eşyalar veya karakterlerin oyuna eklenebilmesi, oyuncular için işleri ilginç hale getiriyor. Bunun yanı sıra oynanışı ya da grafikleri düzenleyen modlar oyunun yaşlanmasını geciktiriyor. Bir nevi estetik operasyon gibi!

ManySpins.com, modlanabilir popüler oyunların ortalama küresel aylık arama hacmini analiz ederek en çok hangilerinin ne kadar aratıldığını ortaya koyuyor.

Not: Liste, İngilizce aramalar temel alınarak hazırlanmıştır.

1. Minecraft

oyun modları

Her ay yarım milyondan fazla aramayla Minecraft, oyuncuların en çok modlamayı sevdiği oyun olarak ilk sıraya yerleşiyor. Ayrıca Minecraft, satılan 200 milyondan fazla kopyasıyla tüm zamanların en çok satan oyunu olarak da biliniyor. Oyunun modları için her ay ortalama 677.200 arama yapılıyor.

2. GTA V

oyun modları

Tüm zamanların en çok satan ikinci oyunu Grand Theft Auto V de bu listede Minecraft’ın hemen arkasından ikinci sırada yer alıyor. Yıllardır eskimeyen GTA V, özellikle modlarıyla oyuncuların hayatındaki yerini koruyor. Bu oyun için her ay her ay ortalama 458.100 mod araması yapılıyor.

3. The Sims 4

oyun modları

Üçüncü sırada, modlar için her ay 428.790 arama yapılan The Sims 4 var. Sims için popüler modlar arasında elbette dekorasyon ve karakterlere dayanan modlar bulunuyor. Daha ilginç karakterlere veya dekoratif evlere sahip olmak için mod üstüne mod yükleyen oyuncular oyun içerisinde harika tasarımlar yapabiliyor. Bununla birlikte, aramalara bakılırsa en merak edilen modlardan biri, Sims karakterleri yıkanırken çıkan mozaik sansürü kaldırmak üzerine olanmış.

4. The Elder Scrolls V: Skyrim

oyun modları

Tartışmasız en yüksek sayıda moda sahip olan The Elder Scrolls V: Skyrim, dördüncü sırada yer alıyor. Skyrim için en çok indirilen mod, oyuna daha iyi bir görünüm sağlayan yüksek çözünürlüklü bir doku paketi. Skyrim, modlar ve nasıl mod eklenir rehberleri için her ay ortalama 150.600 arama yapılıyor.

5. Fallout 4

oyun modları

“Fall out 4 mods”, “how to mod fallout 4”, “fallout mods”,” fallout 4 how to install mods” gibi aramalar üzerinden bakıldığında oyun toplamda (93.300) kez aratılmış.

6. The Witcher 3

oyun modları

Genellikle oyun deneyimini iyileştirmek üzerine modlara sahip olan The Witcher 3 altıncı sırada yer alıyor. Toplamda 85.540 kez mod araması yapılan oyunda Geralt’ın yüzünü değiştirmek gibi özellikleri de oyuna eklemeniz mümkün.

7. Stardew Valley

oyun modları

Yedinci sırada yapılan ortalama 62.890 arama ile Stardew Valley var. Stardew Valley, haritada NPC’leri göstermek gibi oyuna özellikler ekleyen, çitlerin daha yavaş çürümesi gibi mekanikleri değiştiren, evinizi bir hobbit evi gibi göstermek gibi kozmetik değişiklikler yapabilmesinizi sağlayan pek çok oyun moduna sahip.

8. Fallout: New Vegas

oyun modları

İlk 10’da ikinci bir Fallout oyunuyla daha karşılaşıyoruz. Listeye sekizinci sıradan giren Fallout: New Vegas, modları en çok aratılan ikinci Fallout oyunu oluyor. Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen ve 2010’da piyasaya sürülen oyunun modları için, her ay ortalama 30.520 arama yapılıyor.

9. Dragon Age: Origins

oyun modları

Dokuzuncu sırada, BioWare tarafından geliştirilen Dragon Age: Origins’i görebiliriz. Her ay oyuncular binlerce defa oyunun modlarının yanı sıra bu modları nasıl kuracakları ile ilgili aramalar yapıyor. Dragon Age: Origins’in listede olmasını sağlayan aylık arama sayısı ise ortalama 16.260.

10. Cyberpunk 2077

oyun modları

Yıllardır oyuncuların yana yakıla beklediği Cyberpunk 2077, piyasaya sürüldüğünde bugları ve uyumlu olmayan oynanışıyla bir şok dalgasına sebep oldu. Ciddi sayıda oyuncu para iadesi için Sony’nin kapısına dayansa da modlar işin rengini değiştirmiş gibi görünüyor. Piyasaya sürülüğünden bu yana Cyberpunk 2077 için toplam 5 milyon mod indirilmesi yapılmış. Ayrıca oyunun modlarının 1.410 global ortalama aylık arama hacmi bulunuyor.

Cyberpunk 2077 için popüler modlar arasında elbette oynanışı iyileştiren bir takım modlar başı çekiyor. Bunun dışında araç ve görünüş için bir takım kozmetik eklentiler yapmanızı sağlayacak modlar da çok indirilenler arasında.

Peki, siz hiç yukarıdaki oyunlardan birini modladınız mı? Pek çok oyuncu için oyun deneyimini baştan yaratan bu modlar vazgeçilmezken kimileri bu tarz eklentilerle hiç ilgilenmiyor. Siz oyunlarınızı modlayan kişilerden misiniz? Cevabınız evetse en çok modladığınız oyun hangisi, aşağı yorumlara yazmayı unutmayın.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts