GTA 5 Tam Ekran Yapma

GTA 5 Tam Ekran Yapma Ayarları
GTA 5 Tam Ekran Yapma Ayarları

GTA 5 tam ekran yapma ayarları artık çok daha basit. Eskiden GTA 5’i tam ekran yapabilmek için birçok ayar bilgisine sahip olunması gerekirken günümüzde gelen güncellemeler ile küçük bir hamleyle oyunu tam ekran yapabilirsiniz.

GTA 5 tam ekran nasıl yapılır?

Oyunu oynarken daha yüksek verim almak ve GTA 5 FPS arttırmak adına ya da istemeden küçük ekran yapmış olabilirsiniz. Oyunu küçük ekrana çekmek FPS’inizi arttırabilir ancak oyun içerisinde göreceğiniz alan da ekranı küçülttüğünüz ölçüde küçülecek ve görüşünüzü ve oyuna konsantre olmanızı büyük ölçüde engelleyecek. Bu yüzden GTA 5’i tam ekran yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

GTA 5 Tam Ekran Yapma
GTA 5’i birkaç adımda tam ekran yapabilirsiniz!
 • İlk olarak GTA 5’i açın.
 • Oyunu açtığınızda Settings (Ayarlar) kısmına girin.
 • Ayarlar bölümünden Graphics (Grafikler) kısmına girin.
 • Bu bölümden de Screen Type ayarını Full Screen haline getirin.
 • Bu ayarı yaptıktan sonra Alt + Enter kombinasyonunu kullanarak oyununuzu tam ekran haline getirebilirsiniz.

GTA 5 Tam Ekran Yapma Sorunu

GTA 5 tam ekran yapma sorunu ile karşılaşan pek çok oyuncu bulunuyor. Oyunu daha önceden küçük ekranda oynayıp büyük ekrana geçtiğinizde sorun çıkmazken sonralardan böyle bir durumla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bu sorunun birçok çözüm yolu bulunuyor. Aşağıda yer alan çözüm yollarını deneyerek hangi yolun işinize yaradığını bizlere yorum olarak belirtebilirsiniz.

 1. Çözüm Yolu: Normalde oynadığınız ekran çözünürlüğünü “Windowed Modda” seçin ve daha sonrasında Alt + Tab yapın. Bu şekilde tam ekran yapma sorununu çözebilirsiniz.
 2. Çözüm Yolu: Vsync açık kalmış olabilir, onu “Half” yerine “No” olarak düzeltin.
 3. Çözüm Yolu: Ekran Hz ayarlarını 60 yapın.

Oyuncular tam ekran yapma sorununun yanında Social Club hatası ile de karşılaşabiliyorlar. GTA 5 Social Club hatasının çözümü için hazırladığımız rehbere mutlaka bakmanızı öneriyoruz.

gta 5 tam ekran nasıl yapılır
GTA 5’te FPS sorunları yaşıyorsanız küçük ekranda oynayabilirsiniz!

GTA 5 Ekran Küçültme

GTA 5 ekran küçültme için ise yine hemen hemen aynı ayarları uygulamanız ancak bu küçük ekranda aynı görüntü kalitesi ile oynayamayacağınız için iyi bir görüntü elde edebilmek adına çözünürlük ayarlarını düşürmeniz gerekecek. GTA 5’te ekran küçültme genellikle FPS sorunu yaşayan oyuncular tarafından kullanılıyor. Eğer siz de FPS sorunu yaşıyorsanız ya da herhangi bir nedenden dolayı GTA 5’te ekran küçültmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek ekranı küçültebilirsiniz:

 • GTA 5’e giriş yapın ve Ayarlar bölümüne tıklayın.
 • Buradan Grafik Ayarlarını işaretleyin.
 • Burada Çözünürlüğü düşürün.
 • Çözünürlüğü mevcut halinden ne kadar aşağı indirirseniz o kadar iyi olacaktır.
 • En son Alt + Enter kombinasyonunu yaptıktan sonra ekranınız bir anda küçülecek.

GTA 5’te yukarıda verilen adımları uygulayarak oyundaki ekranı büyütüp küçültebilirsiniz. Bunun tarz GTA 5 içeriklerine Mobidictum aracılığıyla ulaşabilirsiniz. En yeni oyun ve uygulama içeriklerinden hızlıca haberdar olmak için sitenin sağ alt kısmından bildirimleri açabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler