LOL ne demek, LOL açılımı ne anlama geliyor?

Günlük hayatta epey kullanılan LOL’ün açılımı ne?
LOL Ne demek,LOL açılımı
LOL ne demek? LOL kısaltmasının tüm anlamlarına değindik.

LoL ne demek olduğu gün geçtikçe daha çok merak ediliyor, hem bir oyuncuğın ismi hem de bir video oyunun ismi olan LOL’ün açılımı ne anlama geliyor? Bu içeriğimizde tüm detaylara değineceğiz.

LOL ne demek?

LOL’ün birçok farklı açılımı var. İngilizcede günlük hayatta çok fazla kullanılan LOL’ün açılımı “laugh out loud” yani Türkçe anlamıyla kahkaha atmak veya yüksek sesle gülmek. Yüz yüze konuşmalarda pek fazla geçmese de yazışmaların içerisinde LOL epey kullanılan bir kısaltma.

LOL açılımı
LOL açılımının birçok farklı anlamı olabiliyor.

Ayrıca bu kısaltma sadece gülmek anlamında kullanılmıyor. Riot Games’in geliştirmiş olduğu League of Legends oyunun kısaltması da LoL. LoL kısaltmasıyla mesaj gönderen kişi sizi oyuna davet ediyor olabilir.

LOL ne demek, nasıl popüler oldu?

LOL kısaltması ilk olarak Usenet yani User’s Network’te ortaya çıktı. Usenet nasıl bir platform bilmeyenler için kısaca bir özet geçmek gerekirse, 1979’dan beri kullanılan Usenet insanların dijital olarak birbirleriyle bir nevi e-postalaşmasına olanak sağlayan bir sistem. Usenet ile birlikte LOL gibi daha birçok farklı kısaltma günümüzde halen sıkça kullanılıyor.

Aynı zamanda bu kısaltmanın açılımı bazı durumlarda “Lots of Love” yani Türkçe anlamıyla “Kucak dolusu sevgiler” anlamına da gelmekte. Ne gibi durumlarda hangi kısaltmanın kullanıldığını anlayabilmek için öncelikle cümleyi anlamak gerekiyor.

İnternet üzerinde birçok farklı kısaltma kullanılıyor, Türkiye de en çok kullanılan bir diğer kısaltmaysa rez almak. Hemen alt tarafta bulunan tuşa tıklayarak Rez kelimesinin açılımının ve kelime anlamının ne olduğunu aktardığımız içeriğe gidebilirsiniz. Aynı zamanda açılımını bilmediğiniz bir kelime varsa yorum bölümüne yazabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler