Morde CT: Morde nasıl yenilir?

Morde CT listesi hazırladık!
Mordekaiser CT
Mordekaiser karşısında Gragas oynayabilirsiniz.

Morde CT listemiz çok işinize yarayacak! Her karakterde olduğu gibi Mordekaiser karşısında yapacağınız en küçük hatada güçsüz kalınabildiğinden dolayı çoğu kişi bu şampiyonu nasıl devirebileceğini görmek istiyor.

Üst koridorda harika işler çıkarabilen Mordekaiser’in en büyük anti karakteri Gragas. Ayrıca Mordekaiser’in yeteneklerini etkili kullanmak için rakibe denk gelmesi gerektiğinden eğer iyi bir oyuncuysanız savaşlarda en az hasarı alarak kolaylıkla Mordekaiser’i öldürebilirsiniz.

Mordekaiser Yetenekleri

 • Pasif: Mordekaiser şampiyonlara üç kere düz vuruş veya herhangi bir yeteneği isabet ettirmesinin ardından güçlü bir hasar artışı ve hareket hızı kazanır.
 • (Q) Mahvet: Mordekaiser gürzüsüyle birlikte yere vurarak isabet eden rakiplere hasar verir. Alan içerisindeki oyuncu sayısı azaldıkça hasar artar.
 • (W) Yıkılmaz: Verdiği ve aldığı hasarı biriktirerek bu yetenekle kalkan kazanabilir. Kalkan bitmeden tekrar yetenek kullanılırsa artan kalkan miktarı cana eklenir.
 • (E) Ecelin Eli: Bu yeteneğin etki alanının içerisinde bulunan oyuncuları ve minyonları kendine doğru çeker.
 • (R) Ölüler Alemi: Bu yetenek kullanıldığı zaman seçilen kişiyle birlikte farklı bir boyuta gidersiniz. Ayrıca bu boyutta Mordekaiser daha güçlü oluyor. Diğer boyutta sadece iki kişi olmasına rağmen çoğu kişi “Sylas, Mordekaiser’in ultisini çalarsa ne olur?” gibi sorular soruyor.
Mordekaiser Yetenekleri
Mordekaiser’in “E” yeteneğinden kaçabilirseniz savaşta daha güçlü olacaksınız.

Mordekaiser karşısında nasıl oynanır?

Mordekaiser üzerinde baskı kurmak istiyorsanız dikkatli olmalısınız. Rakibi iyi tanımalı ve attığı özelliklerden olabildiğince kaçmalısınız. Özellikle sizi kendine çekmek için kullandığı “E” özelliğine yakalanırsanız çok yüksek miktarda hasar alacaksınız. Karşınızdaki Mordekaiser oyuncusu yeni yeni League of Legends oynamaya başladıysa işiniz biraz kolay olabilir. Tüm yeteneklerden kaçmayı başarıp kendi yeteneklerinizi Mordekaiser’a tutturabilirseniz koridorun hakimiyetini kolaylıkla sağlayacaksınız. Böylelikle yeterince eşyaya sahip olduğunuzda diğer koridorlara takım arkadaşlarınıza yardım etmek amacıyla gidebilirsiniz.

Mordekaiser CT: Mordekaiser Karşısında İyi Olan Karakterler

 • Gragas: Gragas’ın yetenekleri sayesinde üzerinize doğru koşan bir Mordekaiser varsa kolaylıkla uzaklaştırabilirsiniz. Özellikle Mordekaiser’in ulti yeteneğinin içerisinde zaman harcamak için Gragas’ın yetenekleri oldukça işe yarıyor. Aynı zamanda yüksek hasarından dolayı Mordekaiser’i kolaylıkla alt edebilir.
 • Quinn: Bu karakterin özellikleri arasında rakibi kör etmek bulunduğundan dolayı Mordekaiser’in “E” özelliğini tamamen engelliyor. Quinn’in hızlı olmasının yanında rakibi geçici bir süreliğine kör etmesi Mordekaiser’in ulti özelliğini boşa çıkarmış oluyor. Oyuna yeni başladıysanız Quinn karakterini biraz denemeli ardından Garen karşısında kullanmalısınız.
 • Vayne: Vayne’in yetenekleri arasında rakibi itmek yer aldığından dolayı Mordekaiser’in ultisi boşa gidebiliyor. Bundan dolayı Vayne erken oyunda daha fazla minyon yaparak Mordekaiser’dan daha rahat güçlenebiliyor. Mordekaiser oynuyorsanız ve karşınızda Vayne varsa çok fazla agresif oynamamalısınız.
 • Kayle: Kayle’ın ultisi ölümsüz olmasını sağladığından dolayı Mordekaiser’in ultisinde epey vakit gidiyor. Tam öleceğiniz anda Kayle ile ultinizi kullanarak son anda Mordekaiser’i öldürebilirsiniz. Ayrıca Kayle’ın en güçlü haline 16. seviyede ulaştığından dolayı Mordekaiser erken oyunda daha güçlü oluyor.

Mordekaiser CT: Mordekaiser Karşısında Kötü Olan Karakterler

 • Tahm Kench: Bu karakter Mordekaiser’a göre yavaş kaldığından dolayı epey bir zorluk çekeceksiniz. Seçim ekranında ilk önce siz seçim yaptıysanız ve karşınıza Mordekaiser geldiyse işiniz oldukça zor. Güçlenmek istiyorsanız kendi ormancınızın sürekli size yardım etmesi gerekebilir.
 • Tryndamere: Tryndamere, Tahm Kench seçimi kadar kötü olmasa da istatistiksel olarak bakıldığında Mordekaiser ve Tryndamere ikilisinin arasına geçen maçların %48’lik kazanma oranı var. İyi bir Tryndamere oyuncusuysanız rakibiniz kolaylıkla öldürebilirsiniz ama bu tarz eşleşmelerde epey bir zorluk çekersiniz.
 • Volibear: Volibear genel olarak yavaş kaldığından dolayı Mordekaiser’e yaklaşana kadar epey bir hasar alıyor. Volibear oynarken karşınıza Mordekaiser denk geldiyse takım arkadaşlarınızdan size yardım etmesini isteyebilirsiniz. Böylelikle daha rahat öne geçebilirsiniz.
 • Ornn: Ornn karakteri tıpkı Volibear gibi yavaş kalıyor. Eğer iyi oynayabilirseniz Mordekaiser’e karşı Ornn ile oynayarak kazanabilirsiniz. Geriye düştüğünüz anlarda hırs yaparak daha da fazla ölmemelisiniz. Ormancı arkadaşınızın size yardıma gelmesini beklemeli ve bu süre boyunca minyonları öldürmelisiniz.
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler