PUBG Lite FPS Gösterme

PUBG Lite FPS göstergesini açarak oyun içerisindeki anlık performansınızı görebilirsiniz.
PUBG Lite FPS Gösterme
PUBG Lite FPS gösterme ayarıyla anlık performansınızı öğrenebilirsiniz.

PUBG Lite FPS gösterme ayarıyla birlikte hem lobi ekranında hem de oyun içerisindeki cihazınızın performansını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Güncel ekran kartlarının sürücülerinde detaylı bir şekilde performans değerlerinizi görebileceğiniz gibi PUBG Lite’ın kendi ayarlarından da FPS göstergesini açabilirsiniz.

PUBG Lite FPS Gösterme

PUBG Lite FPS gösterme ayarını genel ayarlar üzerinden aktifleştirebilirsiniz. Oyun içerisindeki performansınıza göre grafik ayarlarınızı ayarlayarak daha kaliteli bir grafik ayarı yapabilir veya performansa ihtiyacınız varsa grafik ayarlarını düşürebilirsiniz.

PUBG Lite FPS Göstergesi
PUBG Lite FPS göstergesi oyun içerisinde bulunan ayarlarla birlikte açılabiliyor.

PUBG Lite grafikleri gereği sistem gereksinimleri yüksek bir oyun olduğundan dolayı ortalama bir bilgisayarla PUBG Lite oynayabilirsiniz. Daha fazla popüler oyunun sistem gereksinimlerini merak ediyorsanız “Sistem Gereksinimleri” kategorimize bakabilirsiniz.

PUBG Lite FPS Gösterme Programı

Birçok kişi oyun içerisindeki FPS göstergesinin pek fazla detaylı olmamasından dolayı bazı benchmark programları kullanıyor. Benchmark programları arasında en fazla kullanılan programsa MSI Afterburner. Oyun performansınızın yanında bilgisayar donanımlarınızın kaç derece olduğunu ve ne kadar kullanıldığını öğrenebilmek için MSI Afterburner kullanabilirsiniz. MSI Afterburner gibi benchmark programları tüm oyunların içerisindeki genel performansınızı gösterse dahi çevrim içi oyunlardaki ping değerlerinizi gösteremiyor. Ping değerlerinizi öğrenebilmeniz için oyun içerisinde bulunan bazı ayarları aktifleştirmelisiniz. Bu ayarlar aktifleştirildiğinde de FPS göstergesi açılacağından dolayı MSI Afterburner gibi bir program kullanmak zorunda değilsiniz.

PUBG Lite FPS gösterme ayarı nasıl açılır?

PUBG Lite FPS göstergesi açmak oldukça basit. Ayrıca PUBG Lite’ı Steam kütüphanenize ekledikten sonra Steam ayarlarından da oyun içi FPS göstergesini aktifleştirebilirsiniz. “PUBG Lite nasıl FPS gösterilir?” gibi sorular soruyorsanız hemen aşağıdaki yönergeleri izleyerek PUBG Lite FPS Ping gösterme ayarını açabilirsiniz.

PUBG Lite FPS Ping Gösterme
PUBG Lite değerlerinizi öğrenebilmek için MSI Afterburner gibi programlar kullanabilirsiniz.
  • Öncelikle PUBG Lite’ı açın.
  • Ardından lobideyken ayarları açın.
  • Açılan ayarlar penceresinden “Oynanış” sayfasını açın.
  • Oynanış kategorisinin altında bulunan “Ağ hataları istatistikleri” ayarını aktifleştirin.
  • Ardından oyuna girerek FPS ve ping değerlerinizi görebilirsiniz.
  • FPS göstergesini kapatmak için aynı işlemleri uygulayarak “Ağ hataları istatistikleri” ayarını kapatın.

PUBG Lite FPS sınırlaması ayarınız açıksa belirli bir seviyeden sonra FPS’iniz artmayacak ve performansınıza göre sabit kalacak. Oyunun varsayılan FPS sınırlaması 60 FPS olduğundan dolayı bu performansın üzerine çıkmanız mümkün olmayacak. PUBG Lite grafik ayarları konusunda da birkaç değişiklik yaparak alacağınız FPS’i arttırmanız mümkün. İyi bir oyun deneyimi için sizin için en doğru grafik ayarlarını ayarlamanız gerekiyor.

PUBG Lite FPS Sınırı Kaldırma

PUBG Lite FPS sınırı kaldırmak için grafik ayarlarında bulunan “V-Sync” seçeneğini kapatmalısınız. Bu seçenek cihazınızın alabileceği sabit performansa sabitleme yaparak performansınızın düşmesini veya yükselmesini engellemeye çalışır.

PUBG Lite FPS Sabitleme
PUBG Lite FPS sabitleme ayarı açıksa belirli bir yerden sonra performansınız artmayacak.

Oyun içerisinde performansınız sürekli anlık olarak düşüş yaşıyorsa V-Sync ayarını aktifleştirebilirsiniz. Ayrıca FPS sınırını olabildiğince yüksek tutmaya çalışın. Unutmayın yüksek FPS her zaman kazandırır.

PUBG Lite FPS gösterme kodu nedir?

PUBG Lite FPS gösterme kodu oyunda bulunmuyor. PUBG Lite FPS ping gösterme için kod kullanamazsınız. Az önce de dediğimiz gibi sadece ekran kartı sürücüleri gibi yardımcı programlarla veya oyun içerisinde bulunan çeşitli ayarlarla aktifleştirilebiliyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts