PUBG Taarruz Tüfekleri

PUBG’de en çok kullanılan silah türü taarruz tüfekleri olurken en çok tercih edilen silahlarsa M416 ve AKM.
PUBG Taarruz Tüfekleri
Oyunda en çok kullanılan silahlar taarruz tüfekleri.

PUBG taarruz tüfekleri oyunda epey kullanılıyor. Yakın ve orta mesafeye kadar etkili bir şekilde kullanılabilen taarruz tüfekleri doğru eklentilerle birlikte epey güçlü oluyor. Aynı zamanda bu silahların atış hızlarının yüksek olmasının yanında hasarlarının da bir o kadar güçlü olmasından dolayı geri tepme kontrolünün kontrolü oldukça zor oluyor.

PUBG Taarruz Tüfekleri

Taarruz tüfekleri arasında yer alan en popüler silah M416 ve AKM. Çoğu oyuncunun bu silahları kullanmasının nedeni oranları diğer silahlara göre daha dengeli olması. PUBG’de herhangi bir yere atladığınız an herhangi bir taarruz tüfeği bulabilirseniz havada süzülen oyuncuları kolaylıkla öldürebilirsiniz.

PUBG Mobile Taarruz Tüfekleri
PUBG en çok tercih edilen silahlar genellikle taarruz tüfekleri oluyor.

Groza

pubg mobile groza
Groza ile yakın mesafeden rakiplerinizi hızlı bir şekilde etkisiz hale getirebilirsiniz.

Groza, oyunda bulunan en güçlü taarruz tüfekleri arasında yer alıyor. Bu silahı airdroplardan kolaylıkla bulabilirsiniz. Genellikle orta ve kısa menzilli çatışmalarda bu silah epey etkili. Kaskı kötü bir oyuncu varsa sadece tek bir atışla birlikte düşmanı düşürebilirsiniz. Aynı zamanda 7.62mm kullandığından dolayı geri tepme kontrolünün yapılması oldukça zor.

M416

PUBG Mobile M416 Nerede Bulunur
Oyunda en çok tercih edilen taarruz tüfekleri arasında M416’da yer alıyor.

M416, oyuncular tarafından tercih edilen en popüler taarruz tüfeği. Doğru eklentilerle M416 kullanırsanız harika işler çıkarabilirsiniz. Ayrıca bu silah Groza’dan daha fazla hasara sahip olduğundan dolayı çoğu kişi Groza yerine M416’yı kullanıyor. M416’nın çok fazla kullanılmasının bir diğer sebebiyse hasarının yüksek olup geri tepme kontrolünün kolay yapılması.

AUG A3

pubg mobile bulunması en zor silahlar aug a3
AUG A3 silahını bulmak için ikmal paketlerini kontrol etmelisiniz.

AUG A3 silahının kullanımı biraz zor olsa da eğer iyi bir PUBG oyuncusuysanız ve bu silahın geri tepme kontrolünü iyi yapabilirseniz düşmanları saniyeler içerisinde öldürebilirsiniz. Aynı zamanda hasarının yüksek olmasının yanında atış hızının da yüksek olmasından dolayı yanınızda fazladan 5.56mm bulundursanız iyi edersiniz. 🙂

Beryl M762

PUBG Mobile AKM ve M416 Hasar
M762 silahı M416 silahına kıyasla daha hızlı ateş edebiliyor.

Harita üzerinde kolaylıkla bulunabilen Beryl M762 silahı 7.62mm kullanmasının yanında atış hızının epey fazla olmasından dolayı geri tepme kontrolü oldukça zor. Bu silahın geri tepme kontrolünü yapabiliyorsanız. Tıpkı AUG A3 silahında da olduğu gibi Beryl M762’nin atış hızı yüksek olduğundan dolayı cephaneniz hızla bitecek.

AKM

PUBG Mobile AKM geri tepme
AKM silahına sadece kompansatör takıldığından dolayı, ilk başlarda alışmanız zor olacak.

AKM, M416 silahından sonra en çok tercih edilen bir başka taarruz tüfeği. Mermi stili olarak 7.62mm kullanan bu silahla doğru eklentilere sahipseniz yakın ve orta mesafeden girdiğiniz eşleşmelerde daha etkili olabilirsiniz. Geri tepme kontrolü biraz zor olsa da alıştırma modlarında AKM’nin sekme kontrolünü sağlayabilirsiniz.

MK47 Mutant

PUBG Mobile MK 47 Mutant
Bu silahı orta menzilli çatışmalarda kullanabilirsiniz.

MK47 Mutant, orta menzilli çatışmalarda epey güçlü. Atış hızı düşük olmasına rağmen bu silahın hasarı oldukça iyi. Bir şarjör içerisinde maksimum 20 mermi bulundurabilen bu silahın doğru eklentilerine sahip olursanız uzak mesafeli çatışmalarda daha etkili olabilirsiniz. Mesafe arttıkça bu silahın kullanımı biraz daha zorlaştığından dolayı KAR-98 gibi silahlar tercih edebilirsiniz.

QBZ-95

PUBG Mobile QBZ için en iyi eklentiler
Dikey sekmeyi azaltmak için dikey tutamaç kullanabilirsiniz.

Sadece Sanhok haritasında bulunabilen QBZ-95 silahı tıpkı SCAR-L ve M416 gibi. Mermi olarak 5.56mm kullanan bu silahın eklentisiz halinin geri tepme kontrolü epey kolay. Bu silahın oyunda çok fazla kullanılmamasının sebebi sadece bir haritada bulunması. Eklenti olarak uzatılmış hızlı çekim şarjör bu silahı daha güçlü kılıyor.

M16A4

PUBG Mobile M16A4
M16A4 silahının atış hızı yavaş olduğundan dolayı pek fazla tercih edilmiyor.

M16A4 çoğu oyuncu tarafından sevilmese dahi yere indiğiniz anda dürbünle birlikte iyi bir iş çıkarabilirsiniz. Oyuncuların bu silahı sevmemesinin en büyük nedeni M16A4’ün tek veya üçlü atış modunun olması. Atış hızının yavaş olmasından dolayı yakın mesafeli çatışmalarda kullanmamalısınız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler