Riot Games’in yeni RPG oyunu Ruined King ne zaman çıkacak?

Ruined King’te yer alacak karakterler de şimdiden açıklandı! Peki, Riot Games’in yeni RPG oyunu Ruined King ne zaman çıkacak?
Ruined King ne zaman çıkacak
Ruined King ne zaman çıkacak?

Riot Games’in yeni RPG oyunu Ruined King içerisinde League of Legends’tan tanıdığımız Miss Fortune, Illaoi, Braum, Yasuo, Ahri ve Pyke şampiyonları yer alacak. Peki Riot Games’in üst üste oyun tanıtımları yaptığı dönemden bu yana çok az sayıda karşımıza çıkan Ruined King ne zaman çıkacak?

Ruined King ne zaman çıkacak?

Riot Games tarafından yaklaşık bir yıl önce League of Legends evreninde geçeceği belirtilen hikaye odaklı tek kişilik RPG oyunu Ruined King, açıklamanın yapıldığı dönemden bu yana Valorant, Legends of Runeterra, Taktik Savaşları ve Wild Rift derken unutulup gitti. Ruined King: A League of Legends Story’nin çıkış tarihinin dışında yeni yenil konsollara da geleceği açıklandı ancak yeni nesil konsollar için çıkış için net bir zaman aralığı verilmedi.

Ruined King, üçüncü taraf geliştiricilerin League of Legends lisansıyla oyunlar oluşturmasına olanak tanıyan bir girişim olan Riot Forge’un bir parçası ve Darksider: Genesis’in de arkasındaki Airship Syndicate tarafından geliştiriliyor. Riot, oyunun PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC’ye Steam ve Epic Games Store aracılığıyla geleceğini doğruladı ve geçtiğimiz günlerde de Ruined King’in, 2021’in başlarında Türkçe seslendirme ve alt yazılı bir şekilde piyasaya sürülecek.

Miss Fortune, Illaoi, Braum, Yasuo, Ahri ve Pyke gibi oyuncuların en çok sevdiği şampiyonlar yer alacak. League of Legends Dünya Şampiyonası sırasında yayınlanan yeni bir fragmanda, oyundaki bu karakterlerin yavaş yavaş bir tavernada toplandığını ve daha sonrasında bir kral tarafından kontrol edilen gizemli bir ülkeye doğru yelken açtıkları gösterildi.

Tüm bunların yanı sıra LoL sezon öncesi dönem değişiklikleri de belli oldu. Yeni sezon ile en büyük yenilikler eşyalar bazında gerçekleşecek gibi duruyor. Bunun yanında ormancılar için de bir değişiklik uzun süredir bekleniyordu, nihayet beklenen yenilik ormancılar için de çok yakında gelebilir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler