Smurf ne demek?

Çoğu oyuncu en üst rütbeye ulaştıktan sonra yeni bir hesap açarak sıfırdan rütbe atlamaya çalışıyor. Bunu yapanlar ise oyunlarda smurf olarak adlandırılıyor.
Smurf ne demek
Smurf, yüksek rütbeli olmasına rağmen düşük seviyeli hesaplarda oynayan oyunculara denir.

Smurf ne demek, ne anlama geliyor? Çevrim içi ve rekabetçi oyunlara yeni yeni başlıyorsanız bu kelimeleri zamanla çok fazla duymaya başlayacaksınız. Smurf, yüksek rütbeli olmasına rağmen düşük seviyeli hesaplarda oynayan oyunculara denir.

Smurf hesap ne demek?

Smurf ne demek? LoL oyuncuları tarafından epey merak edilen bir terim olan smurf, direkt olarak takımın diğer oyuncularına söylenir.

  • Normal hesabında yüksek seviyelerde olup düşük rütbeli hesaplara girenler smurf oluyor.
  • Smurf aslında kelime anlamı olarak o meşhur çizgi film olan şirin anlamına geliyor. Oyuncular bu kavramı yüksek seviyedeki kendi hesabı yerine daha düşük seviyeli bir hesapta oynayan oyuncular için kullanıyor.

Örneğin League of Legends’ta Elmas liginde oynayan bir hesabı olan oyuncu, yeni bir hesap açıp Bronz liginde oynamaya devam ederse bu oyuncunun hesabı smurf hesap oluyor. İkinci bir hesap veya başkasının daha düşük seviyeli hesabında oynayan oyuncular “smurf hesap kasma” denen o şeyi yapıyorlar.

Smurf hesap satışı!?

Oyunlarda yüksek rütbeli hesapların satımı yapıldığı gibi smurf hesap satışı da yapılıyor. Düşük rütbeli ancak başlangıç seviyesinde olmayan hesaplar yüksek seviyeli oyuncular tarafından epey ilgi görüyor. Oyunlarda orta seviyede çokça smurf hesapla oynayan oyunculara rastlanmakta. CS: GO’da hangi rütbede daha fazla smurf hesabın olduğunu öğrenebilmek için CS: GO Rütbeleri‘ne göz atabilirsiniz.

CS: GO Rank Boost
CS: GO’da elo boost yapan bir site.

Düşük seviyeli hesapların satın almak dolandırılmanıza yol açabilir. Oyuna sıfırdan başlamak istiyorsanız yeni bir postayla oyuna kaydolabilirsiniz. Eğer güvendiğiniz birisinden hesap satın alacaksanız hesabın her şeyini kontrol etmeli ve ardından satın almalısınız.

Smurf hesap alırken başınıza neler gelebilir?

Smurf hesap satın almak oldukça riskli. Hem düşük seviyeli hesaplar smurf yapmak isteyen oyunculara satılıyor hem de düşük rütbedeki oyuncuların kolay rütbe atlayabilmesi için elo boost veya yüksek rütbeli hesaplar satılıyor.

LoL Smurf Hesap
Herhangi bir oyundan kesinlikle hesap satın almamalısınız.

Elo boost yasak olmasına rağmen birçok oyuncu hesabını yükseltiyor veya yeni hesaplar satın alıyor. Daha yüksek seviyelerde oynamak yeni başlamış oyunculara yarardan çok zarar sağlıyor.

Hem dolandırılmamak için hem de yüksek seviyelere uygun bir oynanış sergileyememeniz durumunda bir süre sonra oyundan sıkılmaya başlarsınız. Oyun keyfiniz bir zehre dönüşmemesi için hiçbir şekilde hesabınızı yükseltmemeli veya yeni bir hesap satın almamalısınız.

Neden elo boost yapmamalısınız?

LoL, CS: GO gibi oyunlarda elo boost yapmanız kesinlikle yasak. Hatta zamanında elo boost’un kurbanı olan wtcN bile League of Legends’dan yasaklandı. Bu tür şeylerin yaşanmaması için oyunlarda, hesapların IP numaraları her zaman kontrol ediliyor. Bir sezon boyunca şüphe çeken hesaplar inceleniyor ve sezon sonuna doğru elo boost sebebiyle yasaklanıyor.

CS: GO Smurf Hesap
LoL ve CS: GO gibi oyunlarda elo boost yapmak yasaklanma sebebidir.

Düşük seviyelerde tıkanıp kalan çoğu oyuncu elo boost’a başvuruyor. Elo boost sistemi, oyuncuların rütbelerini yükseltse dahi zamanla aynı rütbeye düşmeniz büyük bir olasılık. Oyundan yasaklanmamak için hesabınıza elo boost yaptırtmamalı ve kendiniz de başka hesaplara elo boost yapmamalısınız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts