The Long Dark 4. Sezon Duyuruldu (Fiyatı Artıyor!)

@HinterlandGames ekibinin geliştirdiği The Long Dark’ın dördüncü bölümü duyuruldu! #TheLongDark
The Long Dark Episode 4
The Long Dark dördüncü bölüm bu yılın sonbahar aylarında yayınlanacağı paylaşıldı!

The Long Dark’ın tasarımcılarından biri olan Raphael van Lierop, geliştirici günlüğü yayınlayarak dördüncü sezonu resmen duyurdu. Pekii, dördüncü bölüm ne zaman geliyor? The Long Dark 4. sezon en geç 2021’in Kasım ayında yayınlanacağı öne sürüldü.

The Long Dark 4. Sezon: Öfke sonrası sessizlik

Hinterland ekibi 7 Eylül 2021 akşamı The Long Dark’ın WINTERMUTE yani hikaye modunun dördüncü sezonun bu yılın sonbahar aylarında yayınlanacağını aktardı. Hemen alt tarafa oyunun dördüncü sezonunun hikayesini ekliyoruz, eğer hikayeyi oynayarak öğrenmek istiyorsanız birkaç paragraf aşağıya gidebilirsiniz. The Long Dark Dördüncü bölümdeki ana hikayeyse şu şekilde;

The Long Dark Dördüncü Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak
The Long Dark dördüncü bölümün afişi.

Cani bir mahkum çetesi Mackenzie’yi ele geçirdi. Büyük Ayı Adası’nın en karanlık köylerinin birinden kaçmak için çaresizce çırpınan Mackenzie şimdiye kadarki en zor şartlarda kurtulmaya çalışacak. Mackenzie, Astrid’in gizemli çantasını geri alabilecek ve Astrid’i aramaya devam edebilecek mi? Tüm bu zorlukların yanında bir de kar fırtınalarının ortasında çaresizce donarak ölümü bekleyen masumları kurtarabilecek mi?

The Long Dark 4. bölüm, Blackrock Dağı’nın gölgesine inşa edilmiş eski bir hapishane kompleksinin hakim olduğu yepyeni bir bölgede geçiyor. Yaklaşık olarak 7-10 saatlik oyun, 60 dakikalık sinematik ve 40 dakikadan fazla yeni müzik içeren Dördüncü Bölüm, WINTERMUTE hikayesine yeni önemli karakterler de getiriyor.

Raphael’in paylaşmış olduğu bilgilerin arasında geliştirici ekibin 4. sezonun son rütuşlarını yaptığını ve birçok hatanın düzeltildiğini de paylaştı. Oyunu yerelleştirmeye ve optimizasyon iyileştirmesinin üzerine epey bir uğraştıklarını da paylaşan Raphael, 4. sezonun lansmanına çok yakın olduklarını kaydetti.

The Long Dark Dördüncü Bölüm
The Long Dark Dördüncü Bölüm: Öfke sonrası sessizlik

Aynı zamanda Raphael’e göre ekibin “geleneğine” göre güncellemelerin lansmanına çok az bir vakit kalmadan herhangi bir yayınlanış tarihi paylaşmadıklarını da vurgulasa da dördüncü sezonun en geç yıl sonuna kadar hayatta kalma moduna ekleneceğinin altını çizdi.

The Long Dark’ın fiyatı artıyor!

The Long Dark’ı Steam’de erken erişimde veya Xbox GAme Preview’la satın alındığında fiyatı dolar üzerinden 19.99 USD’ydi. Oyunun ilk sürümüyle yani 1.0 sürümüyle birlikte bu fiyat 29,99 USD’ye çıkarıldı.

Dördüncü bölümün yayınlanmasıyla birlikte The Long Dark’ın güncel fiyatının 34,99 USD olacağı da paylaşıldı. Yani, son fiyata 5 dolar daha ekleniyor olacak. Steam’in sabit dolar kuruyla birlikte oyunun dördüncü sezonla birlikte 7.5 TL daha pahalı olacağını söyleyebiliriz.

Hali hazırda zaten Steam veya Epic Games kütüphanenizde The Long Dark yer alıyorsa dördüncü bölümü oynamak için hiçbir ödeme yapmanız gerekmiyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts