Valheim Boss Rehberi: Bosslar Nerede Bulunur?

Valheim boss rehberi tüm detaylarıyla burada!
Valheim Boss Rehberi

Valheim Boss Rehberi yazımızda son zamanların en popüler oyunlarından biri olan Valheim oyununda yer alan Boss yaratıklarını ve bu Boss’ları nasıl öldürebileceğinizi anlattık. Aşağıdaki tablodan dilediğiniz başlığa gidebilirsiniz.

Valheim Boss’ları hakkında ne biliyoruz?

 • Oyunda şimdilik 5 adet Boss yaratığı bulunuyor, ilerleyen güncellemelerle beraber bu sayı artabilir.
 • Oyundaki Boss’ların en büyük önemi ilerlemenizi hızlandırmanın yanı sıra oyuna devam etmek için gerekli bazı eşyalar bu Boss’lar sayesinde elde edilebiliyor.
 • Buna ek olarak tüm Bosslar özel bir yetenek kazanmanızı sağlıyor. Boss’lardan düşen eşyalar ve verdiği özellikler oyunda kritik bir öneme sahip.

Tüm Boss’ların verdiği eşyaları, yetenekleri ve bu Boss’ları nasıl bulabileceğinizi hatta öldürmek için ne yapmanız gerektiğini adım adım anlattık.

Tüm Boss Yaratıkları

 • Eikthyr
 • Atabey
 • Bonemass
 • Moder
 • Yagluth

Eikthyr – Nasıl Bulunur? Nasıl Öldürülür?

Valheim Boss Rehberi Eikthyr

Eikthyr oyunda yer alan ilk Boss’tur ve bulması da oldukça kolaydır. Büyük boynuzlara sahip devasa bir geyik olan Boss’un konumunu, oyuna ilk başladığımız kurban taşlarının yanında yer alan küçük ve kırmızı yazılara sahip rün taşını okuyarak haritamıza ekleyebiliriz. Konumu bulduktan sonra geyik avlayarak elde ettiğimiz geyik avı ganimetini haritada işaretli alanda bulunan kurban taşına adayarak yaratığı çağırabiliyoruz.

Diğer tüm Boss’larda olduğu gibi Eikthyr’de de 3 adet saldırı mekaniği bulunuyor. İlk saldırısı ileriye doğru elektrik dalgaları gönderiyor, ikinci saldırısında belli bir alana elektrik patlaması şeklinde bir hasar veriyor, üçüncü ve son saldırısında yakın menzilde boynuzları ile vuruyor. Boss yaratıklarını kesmenin ana mantığı saldırıdan kaçınma ve ardından karşı saldırı yapma üzerine oluyor. Bir adet yay ve çakmaktaşı başlı oklar sayesinde ilk Boss’u rahatlıkla kesebilirsiniz. Üzerinize deri zırhları veya elde ettiyseniz troll derisi zırhı giyebilirsiniz. Canınızın tükenmemesi için ise yiyecekleri yediğinizden emin olun.

Eikthyr’in Verdiği Ganimetler

 • Eikthyr Avı Ganimeti
 • Sert Çatal Boynuz

Eikthyr avı ganimetini başlangıç noktasında bulunan kurban taşları arasında doğru olan taşa asarak Eikthyr etki üzerinize alabilirsiniz. Bu etki dayanıklılığınızın düşme hızını belli bir süre için önemli ölçüde azaltacaktır, bu sayede koşarken veya dövüşürken dayanıklılığınız daha az tükenecektir.

Sert çatal boynuz ise kazma yapımında kullanılır ve oyunun başında elde edeceğiniz en önemli eşyalardan birisidir. Bu kazma sayesinde taşları ve bazı madenleri kesmeye başlayabilirsiniz.

Atabey – Nasıl Bulunur? Nasıl Öldürülür?

Valheim Boss Rehberi Atabey

Atabey, oyunda yer alan ikinci Boss’tur. Yerini bulabilmek için Kara Orman adlı biyomda yer alan mağaraları ve bu mağaralardaki mezar odalarını keşfetmemiz gerekir. Bu odalarda bulabileceğimiz bir rün taşı aracılığıyla yaratığın konumunu haritamıza ekleyebiliriz. Yaratığın yerini bulduktan sonra Greydwarf yaratıklarından ve Greydwarf yuvalarını yok ederek elde edilebilen kadim tohumdan üç adet bulmamız ve kurban taşına adamamız gerekiyor.

Atabey’in birinci saldırısı kollarını uzatarak ağaç dalları şeklinde saldırılar yapar. Bu saldırılardan kaçınmanın en kolay yolu, yaratığı çağırdığınız yerde yer alan yüksek taş direklerdir. Eğer ormana kaçmaya çalışırsanız Atabey ağaçları kolayca devirebilir ve size hasar verebilir. İkinci saldırısında yerden ağaç kolları çıkartarak yaklaşmanız durumunda hasar vermelerini sağlar. Üçüncü saldırısı ise ufak bir alana da etki eden ayakları ile yere vurma saldırısıdır. Çağırma noktasında yer alan taş direkleri siper alarak ok yardımıyla yaratığı öldürebilirsiniz.

Atabey’in Verdiği Ganimetler

 • Atabey avı ganimeti
 • Bataklık biyomunda yer alan zindanların kapısını açmanıza yarayan bir anahtar

Atabey avı ganimetini ilk Boss’ta olduğu gibi başlangıç noktasında ilgili taşa asarak etkisini üzerinize alabilirsiniz. Atabey gücü sayesinde belli bir süre ağaç kesme işlerinizi daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Elde ettiğiniz anahtarı ise ilerleyen zamanlarda gitmeniz ve keşfetmeniz gerekecek olan bataklık biyomundaki zindanları açmak için kullanacaksınız.

Kütlekemik – Nasıl Bulunur? Nasıl Öldürülür?

Valheim Boss Rehberi Kütlekemik

Kütlekemik, oyunda yer alan üçüncü ve açıkçası en fazla can sıkan Boss’tur. Bataklıkta yer alan zindanları keşfederek içlerinde bulabileceğimiz rün taşı sayesinde yaratığın yerini haritamıza ekleyebiliriz. Yaratığı çağırabilmek için ise yine zindanlarda bulabileceğiniz solgun kemiklere ihtiyacınız olacak. Solgun kemikleri zindanlarda yerden veya çamur yığınlarını kazarak elde edebilirsiniz. 10 Adet solgun kemiği haritada işaretlenen alandaki kurban taşına adayarak Boss’u çağırabilirsiniz.

Kütlekemik, birinci saldırısında yakınınıza gelerek size vurmaya çalışır. İkinci saldırısında etrafınıza bir top fırlatıyor ve içerisinden iskeletler veya bloglar çıkıyor. Son saldırında ise yaratık kusarak etrafına zehir salgılıyor, bu zehir alanı kaybolana kadar yaklaşmamanızda fayda var. Kütlekemik yaratığı oklardan çok az etkileniyor, bu sebeple yaratığı öldürmenin tek yolu yakın dövüşten geçiyor.

Oyunu oynayan oyuncular tarafından keşfedilen bir taktik yaratığı daha kolay öldürmenizi sağlıyor. Bu yöntem, bataklık biyomunda üzerine geldiğinizde ismi yazmayan bazı ağaçlar bulunuyor ve ağaçlar hasar almıyorlar. Bu ağaçlara altınıza tahta koyarak tırmanabilirseniz ağacın üzerine küçük bir okçu kulesi kurabiliyorsunuz. Böylece yaratık size vuramadan ok yardımı ile öldürebilirsiniz. Yaratığa ok ile hasar vermeniz için ise dağ biyomundan bulabileceğiniz obsidyenler ile yapacağınız buzul oklara ihtiyacınız var.

Kütlekemik’in Verdiği Ganimetler

 • Kütlekemik avı ganimeti
 • Wishbone

Kütlekemik avı ganimetini başlangıç noktasında yer alan doğru taşa asarak özel gücü elde edebilirsiniz. Bu güç aktif edildiğinde belli bir süre zırhınızı artıracaktır. Wishbone ise gizli hazine sandıkları veya dağ biyomunda gümüş bulmanıza yarayan bir detektör görevi görmektedir.

Moder – Nasıl Bulunur? Nasıl Öldürülür?

Valheim Boss Rehberi Moder

Moder oyunda yer alan dördüncü Boss yaratığıdır. Yerini bulabilmeniz için dağ biyomunda yer alan ejderhaların yaşadığı yapıları keşfetmeli ve buralarda bulabileceğiniz rün taşını okumanız gerekiyor. Yaratığı çağırmak için ise ejderha yuvalarında bulabileceğiniz ejderha yumurtasından üç adet bulmalısınız. Bu yumurtalar çok ağır olduğu için eğer tek başınıza oynuyorsanız tek tek taşımanız gerekecektir. Bu yumurtaları haritada yer alan bölgedeki kurban taşlarına bırakarak yaratığı çağırabilirsiniz.

Moder’ın ilk saldırısı yakın menzilden sizi ısırmaya çalışmasıdır. İkinci ve en fazla kullandığı saldırısı havadayken üzerinize buz parçaları fırlatıyor bu parçalar yavaşlamanıza sebep oluyor. Üçüncü saldırısında ise üzerinize mavi bir alev püskürtüyor.

Moder’ın Verdiği Ganimetler

 • Moder avı ganimeti
 • Ejderha gözyaşları

Ejderha gözyaşları ile daha güçlü eşyalar yapabilmek için zanaatkar masasını üretebiliyoruz. Moder avı ganimetini başlangıç noktasında doğru taşa astıktan sonra özel gücü alabiliyoruz. Bu güç sayesinde bir tekne ile denize açıldığımızda belli bir süre boyunca rüzgâr sürekli arkamızdan esiyor ve daha hızlı ilerlememizi sağlıyor.

Yagluth – Nasıl Bulunur? Nasıl Öldürülür?

Valheim Boss Rehberi Yagluth

Valheim Boss Rehberi yazımızda son olarak yer alan Yagluth, oyunda yer alan beşinci ve şimdilik son Boss yaratığıdır. Bu yaratığı çağırmak diğer Boss’lara göre nispeten daha zahmetlidir. Ova biyomunda yer alan Goblin köylerinden Goblin totemleri elde etmeniz gerekiyor. Beş adet Goblin Totem’i elde ettikten sonra Ova biyomunda yer alan rün taşını bulmalı ve okumalısınız. Yaratığın konumunu bulduktan sonra Goblin Totem’lerini kurban taşına adayarak yaratığı çağırabilirsiniz. Yagluth’un birinci hasarı kollarını havaya kaldırıp yere vurarak belli bir alana hasar veriyor. İkinci saldırısında üzerinize doğru bir alev püskürtüyor. Üçüncü ve son saldırısında ise üzerinize meteor yağdırmaya başlıyor. Saldırılardan doğru zaman kaçınma ve karşı saldırı taktiği ile de bu Boss’u da rahatlıkla kesebilirsiniz.

Yagluth’un Verdiği Ganimetler

 • Yagluth avı ganimeti
 • Yagluth thing

Boss’tan düşen Yagluth thing isimli eşya henüz bir işe yaramıyor, muhtemelen lerleyen güncelemeler ile kullanım alanları eklenecektir. O yüzden şimdilik sandıklarınıza saklayabilirsiniz. Yagluth avı ganimetini ise başlangıç noktasındaki doğru kurban taşına asarak özel gücü elde edebilirsiniz. Bu güç kullanıldığı zaman belli bir süre için ateşe, buza ve şimşeğe karşı ekstra bir dayanıklılık sağlar.

Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler