VALORANT isim değiştirme nasıl yapılır?

Valorant isim değiştirme nasıl yapılır? Valorant’ta isim değiştirmek isteyenler ücretsiz bir şekilde isimlerini değiştirebilirler.
Valorant isim değiştirme
Valorant isim değiştirme nasıl yapılır?

VALORANT isim değiştirme nasıl yapılır? Valorant’ta isim değiştirmek isteyenler ücretsiz bir şekilde isimlerini değiştirebilirler. Riot Games’in diğer oyunlarında isim değiştirmek istediğinizde bir şeyler satın almak almanız gerekiyor. Valorant’ta isim değiştirebilmeniz için sadece Riot Games’e bağlı bir üyeliğinizin bulunması yeterli.

VALORANT İsim Değiştirme

VALORANT bizlere istediğimiz ismi kullanma şansı veriyor. Yani diğer oyunlarda olduğu gibi bir kullanıcı adını sadece bir kullanıcı kullanır gibi bir şart yok. İsminizin yanında bulunan etiket kısmına kendinize ait bir etiket girdiğinizde başkasının kullanmış olduğu ismi de siz kullanabilirsiniz. Valorant’ta isim değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulamalısınız.

valorant isim değiştirme nasıl yapılır
Valorant’ta isim değiştirdikten sonra bir müddet beklemeniz gerekiyor.
  • Riot Games’e giriş yapın.
  • Giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifrenizin olduğu bölümden isim ve şifrenizi girerek giriş yapın.
  • İşleminizin sonrasında karşınıza hesap bilgilerinizin olduğu kısım çıkacak. Hesap bilgilerinizin olduğu kısmın altında Riot ID kısmı yer alıyor. Bu bölümün altında kullanmış olduğunuz kullanıcı adının hemen yanında bir işaret bulunuyor oraya tıklayın.
  • Açılan bölümden kullanıcı adınızı silip istediğiniz yeni kullanıcı adını yazabilirsiniz.
  • Yeni yapmak istediğiniz adı belirledikten sonra “Tamam” kısmına tıklayıp sayfayı kapatın.
  • Sonrasında Valorant’a giriş yapabilirsiniz.

Valorant İsim Değiştirme Sınırı

Valorant isim değiştirme süresi için sistemin koyduğu belirli kurallar bulunuyor. Valorant’ta da bir isim değiştirdikten sonra bir sonraki isim değiştirmek için beklemeniz gereken bir süre bulunuyor. Valorant’ta isminizi değiştirdikten sonra 30 gün boyunca beklemelisiniz. Otuz gün geçmeden yeniden isim değiştiremezsiniz. Ayrıca etiket kısmını da bu 30 günlük bekleme süresi içindeyken değiştirdiyseniz etiket işlemi için de 30 gün boyunca beklemeniz gerekiyor.

Valorant İsim Değiştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Riot Games, diğer oyunlarında olduğu gibi Valorant’ta da isim değiştirirken bazı kurallar koyuyor. Valorant’ta isim değiştirirken dikkat etmeniz gereken kurallar şu şekilde:

  • Riot Games içeriklerine sahip isimleri kullanmanız yasaktır. Yani Valorant ve League of Legends gibi oyunlardaki karakterlerin isimlerini kendiniz için yeni nick olarak belirleyemezsiniz.
  • Kullanıcı adınızda ve oyun içi nickinizde Riot çalışanlarının nicklerini kullanamazsınız.
  • Kullanıcı adı ve oyun içi nickinizde Riot ibaresi geçmemeli.
  • Küfürlü, kötü söz, argo kelimelerin kullanılması da yasaktır.
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler