Yerli bağımsız oyun FixReign, kitlesel fonlamaya çıktı!

FixReign
FixReign, kitlesel fonlamaya çıktı.

Tamamen özgün karakter ve çevre tasarımlarına sahip yerli bağımsız aksiyon oyunu FixReign, kitlesel fonlamaya çıktı. Gazi Üniversiteli öğrenciler tarafından kurulan Digital Mythical ekibinin bağımsız yapımı FixReign’i ister arkadaşlarımızla co-op modunda, istersek tek başımıza solo modunda oynayabileceğiz.

Oyunun hikayesi nedir?

Çağlar önce Terasancta adında şanlı bir diyar vardı. Bu diyarı 6 semavi kardeş beraber yönetirdi.
Kardeşlerden biri diğerlerinden kendini daha üstün görüyordu. Bu kardeş diyarı kardeşlerinden habersiz kendine göre şekillendirmeye başladı ama bu kardeşin yozlaşmış hırsı diyarının şeklini çarpıtmaya başladı. Diğer 5 kardeş, bu kardeşi ve takipçilerini durdurabilmek için yüzyıllar boyunca savaştı. En sonunda kendi özlerini kullanarak kardeşlerinin ruhunu bir kristale hapsettiler. Bu fedakarlığın bedeli ağırdı. Sonucunda bu 5 kardeşin ruhları da kristalleşti ve bu kristaller savaş yüzünden parçalanmış diyara dağılıp uykuya daldı. Her bir bölge kristallerin özüne/niteliklerine göre şekillendi. Çağlar sonra bu kötü kardeşin hırsı galip geldi ve ruhu kristalden kurtularak özgür kaldı. Tek amacı kardeşlerinin kristalleşmiş ruhlarını ele geçirip diyara hâkim olmaktı. Bu amacında ise sadık hizmetkarları onun dilediklerini yapmaya hazırdı. Oyunda bizlerse bu kadim kötülüğü durdurabilecek ve diyarı bir araya getirebilecekler sadece aramızdaki cesur ruhlu, fedakâr savaşçıları oynuyoruz.

Digital Mythical ekibi kimdir?

Öncelikle şunu belirtelim, Digital Mythical ekibinde herkesin hedefi ve istekleri aynı. Sürecin sonunda Türkiye’den bir bağımsız oyun stüdyosu çıkartmak istiyorlar. Oyunu geliştirirken Unity üzerinde hiçbir asset kullanmadan, tamamen özgün bir şekilde geliştirmeye çalışıyorlar. Yine ekibin aktardığına göre şu an hiçbir yayıncı ile görüşme sürecinde değiller. Ayrıca oyun PC ve oyun konsollarına yayınlanacak.

FixReign
FixReign, tamamen özgün tasarımları kullanıyor.

Tekrardan ekibe gelecek olursak Gazi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı mezunu Hamza Kontaz, Furkan Yavuz, Bedirhan Hopoğlu ve Gülben Gözükoca oyunun geliştirme ve dizayn noktasında görev alıyorlar. Ayrıca yine Gazi Üniversitesi İşletme Bölümünü mezunu Furkan Celal Edikli de proje sahibi ve ekip lideri olarak Digital Mythical ekibinde görev alıyor.

Digital Mythical ekibi fonlama sonrasında elde edecekleri parayı CO-OP alt yapısı server ve photon masrafına, animasyon işlerini daha iyi yapabilmek için freelance çalışan giderlerine, developer hesabı masraflarına, Unity plus masraflarına, ara yazılım ve ara donanım masraflarına ve pazarlama giderlerine ayıracaklarına belirtiyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts