Android’de PUBG Mobile Grafik Ayarlarını Düzenlemek

PUBG Mobile
PUBG Mobile 0.10.5 Güncellemesi

PUBG Mobile Grafik Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Son zamanların popüler PUBG Mobile oyununda grafik ayarları nasıl düzenlenir izlemeniz gereken tüm aşamalara değineceğiz. Android cihazlar iOS’un cihazlarına oranla çok daha geniş bir atmosfere sahip bu yüzden çok farklı donanımsal özellikler de içerebiliyorlar. Ve birçok oyunda artık grafik ayarlarınının oranlarını siz kendinize göre ayarlayabiliyor ya da var olan sınırlı seçenekleri kullanabiliyorsunuz.

Son dönemin popüler oyunu PlayerUnknown’s Battlegrounds‘un mobil oyunu PUBG Mobile’ın grafik ayarlarını düzenlemek için bir uygulama mevcut. Graphics Tool for PUBG uygulamasını yükleyerek akıllı telefonunuzda grafik ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Ancak telefonunuzun ekran çözünürlük değerini bilmiyorsanız uygulamayı kullanmadan önce küçük bir araştırma yapmalısınız.

Graphics Tool for PUBG’nin APK’sını indirmek için tıklayın.

PUBG Mobile
Android’de PUBG Mobile Grafik Ayarları Nasıl Değiştirilir?

Graphics Tool for PUBG uygulamasını indirdikten sonra kurulumunu yapın. Kurulumun ardından uygulamayı açın. Uygulamanın arayüzünde Grafik, FPS, HD Ayarı ve Gölgeleri aktifleştirme veya devre dışı bırakma seçenekleri bulunmakta. Uygulamanın bizlere sunduğu seçenekler bunlardan oluşuyor. Bu bölümden yaptığınız değişikliklerin ardından etkinleşmesi için en alt kısımda yer alan Accept butonuna basmanız gerekmekte.

Dikkatinizi Çekebilir: BlueStacks ile PUBG Mobil

Ayarları kaydettikten sonra uygulamayı kapatıp PUBG Mobile oyununu açın. Oyunun performansında iyileşme görebilir veya hiçbir şey hissetmeyebilirsiniz. Oyunda grafik detaylarını iyileştirmek için düzenleme yapmış ya da oyunu akıcı hale getirmek için grafik ayarlarını kısmış da olabilirsiniz ama sonuç alma garantisi yok. Bu noktada cihazınız devreye giriyor, örneğin oyunu Nokia 3 akıllı telefonda oynuyorsanız arkadaşınızdaki Samsung Galaxy S9 telefonundaki gibi bir performans beklemeyin. Cihazınızın donanımı ne kadar iyiyse bu uygulama ile birlikte çok daha iyi sonuç alırsınız.

PUBG Mobile

PUBG Mobile’ın kendi oyun içi grafik ayarları da mevcut. Bunlar uygulamanın sunduğu seçeneklerden biraz farklı ama yine de göz atmanızda size fayda sağlayabilir

PUBG Mobile’ın grafik ayarlarına girmek için oyunu açtıktan sonra sağ üstte yer alan çark simgeli butona dokunun. Settings ekranından Graphics bölümüne girin. Buradan PUBG Mobile’ın bizlere sunduğu grafik ayarları seçeneklerini görebilirsiniz. Cihazınız orta seviye bir cihaz ise bu bölümde Ultra HD seçeneği görünmeyebilir. Eğer bu bölümde grafik ayarlarında değişiklik yaptıysanız etkinleşmesi için oyunu kapatıp tekrar açmanız gerekiyor. Eğer yaptığınız değişiklikleri beğenmeyip geri almak isterseniz alt kısımda yer alan Reset Screen butunona basarak tüm değişikliklerinizi eski haline çevirebilirsiniz.

PUBG Mobile Grafik Ayarlarını Değiştirmek

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts