PUBG İzleme Sınırı Aşıldı Hatası Çözümü (PC ve Telefon)

PUBG izleme sınırı aşıldı hatasından dolayı birçok oyuncunun oyun keyfi yarıda kesiliyor. Bu hatanın çözümüyse oldukça basit.
PUBG Mobile izleme sınırı aşıldı hatası
PUBG Mobile izleme sınırı aşıldı sorunu nasıl çözülür?

PUBG izleme sınırı aşıldı hatası son zamanlarda telefon ve bilgisayar kullanıcılarını rahatsız ediyor. Bu PUBG hatasıyla uzun süre oyun oynadığınız zaman karşı karşıya kalabilirsiniz. PUBG izleme sınırı aşıldı uyarısından kurtulmak istiyorsanız aşağıda bulunan hata çözümlerini sırasıyla uygulamanız gerekiyor.

PUBG İzleme Sınırı Aşıldı Hatası Çözümü

İnsanların saatlerce telefon ve bilgisayar başında olmasını istemeyen Tencent, getirdiği bir güncellemeden sonra kullanıcılar bu hata ile karşı karşıya kaldı. Bu hatayı almanızın asıl sebebi ise aralıksız olarak 4-6 saat arası oynadığınızda göz sağlığınıza zarar vereceğinizden dolayı, oyunun sistemi otomatik olarak sizlere “PUBG izleme sınırı aşıldı” şeklinde bir mesaj gönderiyor ve engel koyuyor.

PUBG Mobile izleme sınırı aşıldı hatası çözümü
PUBG Mobile izleme sınırı aşıldı hatasını çözmek için birkaç dosya silmeniz gerekiyor.

Bu hatanın çözümü bulunuyor olsa da sağlığınızın için bu hatayı kapatmamanızı tavsiye ediyoruz. Oyunu aralıksız oynamak yerine, aralıklı olarak 1 veya 2 saat oynayabilirsiniz. Hem göz sağlığınız için hem de cihazlarınızın ömrü için bu daha yararlı olur. Telefon üzerinde hatanın nasıl kapatılacağı henüz bulunamadı, bu yüzden aşağıda bulunan adımlar sadece emülatör kullanıcıları için geçerli.

PUBG İzleme Sınırı Aşıldı PC

İzleme sınırı aşıldı sorunuyla sıkça karşılaşıyorsanız bir süre oyuna ara vermeyi deneyebilirsiniz. Uzun süre boyunca oyun oynamanın ciddi zararları bulunmasına rağmen PUBG izleme sınırı aşıldı PC çözümünü arıyor olabilirsiniz. Bu hatayı çözmek oldukça basit olsa da bu işlemi gerçekten yapmak isteyip istemediğinizi bir daha düşünmelisiniz. Aynı zamanda her ne kadar farklı yöntem deneseniz dahi PUBG izleme sınırı aşıldı hatasıyla ara ara karşılaşabilirsiniz. O zaman bu çözümler niye var? Sorularını duyar gibiyim. Listemizdeki bu çözüm yöntemleri hatalarla karşılaşma oranınızı önemli ölçüde düşürüyor. Hatanın tamamen kaldırılamamasının sebebiyse Tencent, oyuncuların iyiliğini düşünmesinden kaynaklanıyor.

PUBG Mobile izleme sınırı aşıldı hatası çözüm
Bu hatanın henüz mobil cihazlardan çözümü bulunmuyor.
  • Emülatör üzerinde oynuyorken izleme sınırı aşıldı hatası alıyorsanız, oyundan ve emülatör üzerinden ilk olarak çıkış yapmalısınız.
  • Hata emülatörden olduğundan dolayı “Bilgisayarım” bölümüne girmeli ve daha sonra “C:/Users/Kullanıcı adı/AppData/Local/Ts/Game/Saved/Config/WindowsNoEditor/” dosyalarına sırasıyla giriş yapmalısınız.
  • Yukarıda bulunan adımları takip ederek “WindowsNoEditor” bölümüne giriş yaptıysanız, dosya içerisinde “GameUserSetting.inl” adında bir dosya göreceksiniz. Bu dosyayı cihazınızdan kalıcı olarak kaldırdığınızda sorun çözülmüş olacak.

Bu sildiğiniz dosya PUBG Mobile hesabınızın tüm ayrıntılarını kayıt altına aldığından dolayı, bu dosyayı silmeniz ile beraber 5 saat sınırını da ortadan kaldırmış olacak ve bu hata ile karşı karşıya kalmayacaksınız. Yukarıda bulunan dosyalara tek tek girmek yerine ise bilgisayar arama yerine “%appdata%” yazarak da giriş sağlayabilirsiniz. Ancak az önce de söylediğimiz gibi bu hatayı çözmek yerine kendinize belirli sınırlar koyarak oynamak sağlığınız açısından çok daha iyi olacaktır.

PUBG Mobile izleme sınırı aşıldı hatası nasıl çözülüyor
Bahsettiğimiz dosyayı silerek bu hatadan kolayca kurtulabilirsiniz.

5 saat ve üzerinde oyun oynamak davranış bozuklukları yarattığından dolayı güncelleme ile birlikte bu hata oyuna eklendi. Bu nedenle artık şirketler aralıksız 5 saat oyun oynamayı bir şekilde yasaklamak istiyor.

PUBG İzleme Sınırı Aşıldı Hatası Çözümü Steam

Steam üzerindeki PUBG’de de izleme sınırı aşıldı hatası sıkça oyuncuların karşısına çıkıyor. Bu hatayı çözmek istiyorsanız tıpkı emülatördeki çözüm yöntemine benzer bir işlem yapmanız gerekecek. Geçtiğimiz satırlarda da değindiğimiz üzere yeni oyuncuların neredeyse tamamı bu sorunla karşılaştıklarında paniklemeye başlıyor. Bu duruma verilen tepki çoğunlukla uyarıyı ve oyunu kapatıp PUBG’yi tekrar açmak oluyor. Ancak oyunun dosyalarında kurulu olan bir yazılım sayesinde oyunu tekrardan aktif edemiyorsunuz ve birkaç saat beklemek zorunda kalıyorsunuz.

PUBG Mobile izleme sınırı aşıldı hatası nasıl çözülür
Oyuna, Steam üzerinden giriş yapıyorsanız sizlere verdiğimiz adımları uygulayın.

Oyuncuların sıkça “izleme sınırı aşıldı” benzeri PUBG hatalarıyla karşılaşmasının tek sebebi uzun süre bilgisayar veya telefonda PUBG oynamak. Bu nedenle, bu hatayla karşılaştığınızda yapmanız gereken ilk adım az önce de bahsettiğimiz gibi “C:/Users/Kullanıcı adı/AppData/Local/Ts/Game/Saved/Config/WindowsNoEditor/” dosyalarına sırasıyla giriş yapmalısınız. Daha sonra karşınıza çıkan “GameUserSetting.ini” dosyasını, sabit diskinizden tamamen silin. Dosyayı sildikten sonra ise PUBG’nin dosyalarını doğrulayın. Doğrulama bittikten sonra Steam’ı yeniden başlatarak bu hatadan kurtulabilirsiniz.

Bunun yanında oyuncuların sıkça karşılaştığı bir başka hata ise “PUBG Mobile hata kodu 495”. Son zamanlarda izleme sınırı aşıldı hatasının yanında birde, hata kodu 495 olduğundan dolayı oyuncular bu hatayı nasıl çözeceklerini bilmiyorlar. Sizlere özel hazırladığımız “PUBG Mobile hata kodu 495 nasıl çözülür?” adlı rehbere giriş yaparak tüm sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler