PUBG Mobile 2. Yıl Dönümü 600 milyon indirilmeyi geçti

PUBG Mobile 2. Yıl Dönümü 600 Milyon İndirilerek yeni bir rekora imza attı. PUBG Mobile bu başarıyı yayınladıkları YouTube videosu ile duyurdu.
PUBG Mobile 2. Yıl Dönümü

PUBG Mobile 2. Yıl Dönümü 600 milyon indirilmeyi geçti. iOS ve Android platformlarda milyonlarca indirilme ve oynanma ile rekor üstüne rekor kıran PUBG Mobile bu seferde 2. Yıl Dönümü indirilmesinin 600 Milyon kişiyi geçmesini kutladı.

PUBG Mobile 2. Yıl Dönümü 600 milyon indirilmeyi geçti

PUBG Mobile 12 Mart’ta yayınladığı 2. Yıl Dönümü sürümü, 600 milyon indirilmeyi geçti. Günümüzün en çok oynanan ve en popüler oyun modu olan PUBG Mobile, rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Bir dönem Fortnite, PUBG’yi geride bıraksa da 2019 yılında PUBG Fortnite’ı geçerek 2020 yılının en çok indirilen oyunları arasında yerini aldı. Günümüzde Fortnite oyuncu sayısı PUBG Mobile’e göre epeyce düşük. PUBG Mobile bu başarılarını ise bir YouTube videosu yayınlayarak kutladı.

PUBG Mobile 2. yıl dönümü 600 milyon indirilmeyi geçti
PUBG Mobile 2. Yıl Dönümü 600 milyon indirilmeyi geçti

PUBG Mobile şu anda ne durumda?

PUBG Mobile şu anda aktif olarak (Çin hariç) günlük 50 milyon oyuncu tarafından oynanıyor. Bu rakam geçen yılın Haziran ayında doğrulandı. Şimdi ki aktif oyuncu sayısı ise 65 milyon üzeri olduğu tahmin ediliyor. Ayrıca PUBG Mobile kısa süre önce renk körü oyuncuları için yeni bir mod ekledi. Bu modun PUBG’nin 18 milyon oyuncusuna yardım ettiği tahmin ediliyor.

PUBG Mobile
PUBG Mobile

PUBG Mobile en çok hangi ülkelerde oynanıyor?

PUBG Mobile bir hayli sevilen bir oyun ancak bu oyunun oyuncu kitlesini en fazla hangi ülke oluşturuyor? PUBG Mobile’in en fazla oynandığı ülke Hindistan olarak belirlendi. Hindistan’dan sonra en fazla oyuncusuyla Amerika Birleşik Devletleri yer almakta. Üçüncü sırada ise Japonya bulunmakta. Japonya’yı ise sırasıyla Güney Kore ve Rusya takip etmekte.

  • Hindistan
  • Amerika Birleşik Devletleri
  • Japonya
  • Güney Kore
  • Rusya

PUBG Mobile’ın daha fazla oyuncu kitlesine sahip olduğu iddiaları doğru mu?

Yıllar önce yayımlanan 2017 verilerine göre PUBG, o zamanların en popüler oyunu olan Dota 2 ile rekabet ediyordu. Birkaç ay sonra PUBG oyuncu sayısı ile Dota 2’yi geçerek yeni bir rekor kırmıştı. O zamanlar PUBG’nin en fazla oyuncusu bulunduğu ülke ise Çin’di. Çin politikaları gereği PUBG Mobile için sınırlamalar ve yasaklamalar getirdi. Bunun üzerine oyuncu sayısı büyük ölçüde düşüş yaşadı. Çin’de hala PUBG Mobile oyuncuları bulunmakta ancak bu sayı günümüzde çok az olduğu için önemsenmemekte.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts