PUBG Mobile, 2020’de 5 Milyon Dolar Dağıtacak

pubg mobile internet

PUBG Mobile her geçen gün büyüyen mobil espor tarafının en gözde oyunları arasında yer alıyor. Dünyanın birçok bölgesinden oyuncuları rekabete davet eden bu oyun, 2020 yılındaki espor bütçesini açıkladı. PUBG Mobile’ın espor tarafını yöneten James Yand, PUBG Mobile’ın 2020’deki espor etkinliklerinde toplamda 5 milyon dolar dağıtılacağını belirtti.

PUBG Mobile Espor Tarafına Lig Sistemini Getiriyor

2020’deki Dünya Şampiyonası için sisteminde de değişikliğe giden oyun, yeni yılda Dünya’nın birçok bölgesinde ligler oluşturacak. Bu ligler üzerinde rekabete tutuşan takımlar, yılın sonunda Dünya’nın en iyisi olabilmek adına mücadele edecekler. Bunların yanı sıra dönemsel organizasyonlar da mobil espor meraklılarının karşısına çıkacak.

James Yand, PUBG Mobile’ın 2020’deki espor etkinliklerinde toplamda 5 milyon dolar dağıtılacağını belirtti.

Yapılan açıklamalara göre birçok lig oyuncuların karşısına çıkacak. Campus Championship ile amatör oyuncuları rekabete davet eden oyun, Pro ve yarı pro oyuncular içinse PMCO & Pro League etkinlikleri getiriyor. Bu iki seviye için ülke içinde etkinlikler düzenlenecekken, bu iki etkinliğin bir üst seviyesindeyse bölgesel lig olacak. Bölgesel ligler üzerinden Dünya Şampiyonası’na gidilen bir takvim hazırlanacak.

Ocak 2020’de Netleşecek

Ocak 2020 ile birlikte oyunun 2020 takvimi de netleşmiş olacak. Şimdilerde sadece sayıların ve etkinliğin temel şablonunun açıklandığı şu günlerde, birçok oyunda başarı hedefleyen espor takımları da PUBG Mobile için harekete geçecek gibi duruyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler