PUBG Mobile Araçla Giden Oyuncuları Vurma Taktikleri

PUBG Mobile’da hava yardım paketinin içinde bulunan ekipmanları araçla alarak kaçmaya çalışan birisi varsa aracı patlatın.
PUBG Mobile Araçla Giden Oyuncuları Öldürme
Direkt olarak araca sıkmak yerine biraz daha öne doğru sıkarsanız oyuncuları vurabilirsiniz.

PUBG Mobile araçla giden oyuncuları vurma taktikleriyle sizden kaçan veya sizi görmese bile oradan uzaklaşmasını istemediğiniz bir oyuncu bulunuyorsa uygulayabileceğiniz taktikler bulunuyor. Özellikle air-drop atıldığı zaman çoğu oyuncu hızlı olmak adına hava yardım paketine araçla gidiyor.

PUBG Mobile araçla giden oyuncuları nasıl vururum?

PUBG Mobile’da herhangi bir araçla sizden uzaklaşan veya sizin üzerinize doğru gelen aracın içerisinde bulunan oyuncuları öldürmek istiyorsanız iyi kullandığınız bir silaha ihtiyacınız olacak. Eğer dört kişilik bir eşleşmeye katıldıysanız herkesi teker teker öldürmek yerine arkadaşlarınızla birlikte aracı patlatmayı deneyebilirsiniz.

PUBG Mobile Aracın içerisinde bulunan oyuncular
Aracın içerisinde dört kişi varsa ilk olarak sürücüyü öldürün.

Araçların canı çok fazla olduğundan dolayı tek başınıza patlatmak zor olabilir. M249 gibi tek şarjör içerisinde en fazla mermi bulunduran silahlar kullanarak uzaktaki araçları kısa sürede patlatabilirsiniz. Eğer M249 gibi bir silahınız ve takım arkadaşlarınız yoksa araçları patlatmak yerine aracı süren kişiyi öldürmeyi deneyebilirsiniz.

Ayrıca oyuncuları vurmak için teker teker sıkmak yerine tüm şarjörü rakibinizin üstüne boşaltmak daha iyi olacak. Ancak ateş ettiğiniz sürece hangi silahı kullanırsanız kullanın silah geri tepmeye başlayacak. Geri tepme hakkında bilgi almak için “PUBG Mobile: Geri tepme nasıl azaltılır?” adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

PUBG Mobile Araçla giden oyuncuyu vurma taktikleri
PUBG Mobile araçla giden oyuncuları vurma taktikleriyle size doğru gelen araçları vurabilirsiniz.

Geri tepme kontrolünü en iyi şekilde yapmak içinse rahat hissettiğiniz hassasiyet ayarlarına ihtiyacınız olacak. Oyunda bulunan tüm dürbünlerin hassasiyet ayarlarını doğru şekilde ayarlayarak daha iyi bir oyuncu olabilirsiniz. Doğru hassasiyet ayarlarınızı bulmak için “PUBG Mobile Dürbün ve Hassasiyet Ayarları” adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Hızla hareket eden araçları vurmak için silahın sekme oranını olabildiğince kontrol altına almanız gerekir. Araç size ne kadar yakınsa vurma şansınız o kadar artacak. Aynı zamanda size doğru gelen araçlar sizi ezebileceğinden herhangi bir engelin arkasına geçip oyuncuları öldürmeyi denemelisiniz. Aksi taktirde ölebilirsiniz.

Aracın size olan uzaklığına göre atış yapacağınız alanı iyi bilmeniz gerekir. Eğer araç size çok uzaksa direkt araca doğru sıkmak yerine biraz daha öne doğru atış yapın. Biraz şansla birlikte sizden hızla uzaklaşan oyuncuları kolaylıkla öldürebilirsiniz. Ayrıca oyuncuların iki üç saniye içerisinde tam olarak nerede olduğunu tahmin edebilirseniz daha başarılı olacaksınız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts