PUBG Mobile nasıl indirilir? (PC’de Oyna)

PUBG Mobile’ı bilgisayardan oynayarak rakiplerinize karşı çok daha fazla avantaj yakalayabilirsiniz. PUBG Mobile’ı PC üzerinde oynarken ayarlarınızı da doğru bir şekilde ayarlamayı unutmayın!
PUBG Mobile Bilgisayar nasıl oynanır
PUBG Mobile bilgisayar

PUBG Mobile nasıl indirilir? Son dönemde aşırı derecede popüler olan oyun, bilgisayar sürümü ile arasındaki az fark nedeniyle oyuncular tarafından oldukça seviliyor. Ayrıca güncellemeler ile de eksik kalan noktalar hızlıca giderilmeye devam ediliyor. Sizler ile paylaştığımız en son haberde oyuna 3 yeni silah ve 1 yeni haritanın eklenmek için gün saydığını belirtmiştik. Bu gidişle, PC ve Mobil sürümünün arasında özellik farkı çok az olacak. Ayrıca PUBG hile konusunda PC tarafında istek de az olduğu için oyun zevkiniz çöpe gitmeyecek.

PUBG Mobile bilgisayarda nasıl oynanır?

Oyuncuların severek oynadığı oyunun mobil sürümü düşük gereksinimleri ile, daha kötü bilgisayar kurulumlarına sahip olan kullanıcıların imdadına yetişiyor.

PUBG Mobile Bluestacks klavye ayarları
BlueStacks’te PUBG Mobile oynarken ayarlarınızı en doğru bir şekilde ayarlayarak rakiplerinizi çok daha kolay bir şekilde avlayabilirsiniz.

Çeşitli yazılımlar ile bilgisayar üzerinde PUBG Mobile’ı oynayabilirsiniz. Bu konudaki en büyük yardımcımız BlueStacks 4 oluyor. BlueStacks yardımıyla mobil oyunları bilgisayar üzerinden oynayabilirsiniz.

PUBG Mobile PC indir

 • İlk olarak buraya tıklayarak BlueStacks 4’ü indiriyoruz.
 • Gittiğiniz sayfadaki gerekli talimatlara uyarak uygulamayı bilgisayarımıza kuruyoruz.
 • Daha sonra kendi Google Play hesabınız ile giriş yapıyoruz.
 • PUBG Mobile‘ı Google Play Store’dan indiriyoruz.

PUBG Mobile oynarken birçok farklı taktik uygulayabilirsiniz. Sizler için derlediğimiz birinci olma taktiklerine göz atmayı unutmayın.

PUBG Mobile emülatör ayarları nasıl yapılır?

Oyunu indirdiniz peki ayarları nasıl yapacaksınız? Bir mobil oyun olduğu için ve diğer oyunlara kıyasla daha fazla tuş kombinasyonunu kullanmamızı istediği için ayarlarını düzgün yapmak daha önemli oluyor. PUBG Mobile bilgisayar ayarları yapmak isteyenleri çözüme kavuşturuyoruz. Normal bir FPS oyununu oynar gibi oynayabileceğiniz ayarları aşağıda anlatıyoruz.

PUBG Mobile Bluestacks klavye ayarları
PUBG Mobile BlueStacks Klavye Ayarları
 • İlk olarak oyunu açıp, herhangi bir oyun türüne giriyoruz.
 • Oyun yüklendikten sonra, ekranın sağ alt veya üst tarafında bulunan klavye simgesine tıklayıp oyunun kontrol ayarlarına giriş yapıyoruz.
 • Giriş yaptıktan sonra ekranın üst kısmında, kontrollerimizi ayarlamamıza yarayacak butonlar ve joystick gibi şeyler ortaya çıkıyor.
 • Daha kolay ayarlayabilmeniz için aşağıda bulunan fotoğrafa bakabilirsiniz. Ancak biz yinede yazılı olarak anlatacağız.
 • Bu araçlardan ilk olarak Joystick’i alıp ekranın solundaki kontrol alanına koyuyorsunuz. Bu sizin WASD tuşlarını kullanarak hareket etmenize olanak sağlayacak.
 • İkinci olarak nişangahın bulunduğu butonu, yumruk atma/ateş etme butonunun üstüne sürüklüyoruz. Böylece sol tık yaptığınızda ateş edecek veya yumruk atacaksınız.
 • Ekranın alt kısmında bulunan silah seçim bölümlerine sayısal tuşlardan 1-2-3-4 atayarak hızlı değişim yapabilirsiniz.
 • Boşluk, CTRL ve Shift tuşlarını kendinize uygun olarak zıplama, çömelme ve hızlı koşma tuşlarının üstüne koyabilirsiniz.
 • Tab ve R tuşlarına çantanızı ve şarjör değiştirme tuşlarını ekleyebilirsiniz.

Bu rehber sayesinde artık popüler oyun Playerunknown’s Battlegrounds’u mobil ortamdaki sürümü Mobil PUBG’yi bilgisayar üzerinde rahatça oynayabileceksiniz. Bu sayede PUBG ücretsiz olarak bilgisayarınıza gelecek.

PUBG Mobile ve BlueStacks 4’ü indirme adresine gitmek için buraya tıklayın.

Total
0
Shares
3 comments
 1. Oyunu yükledim ayarları da yaptım ama mouse ı çevirdiğimde açı değişmiyor. Sol tuşa basılı tutup öyle çeviriyorum adamın açısını. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts