PUBG Mobile Buz Festivali Modu İpuçları

PUBG Mobile Buz Festivali modunda oynarken eğer kazanmak istiyorsanız uymanız gereken bazı ipuçları bulunuyor.
PUBG Mobile Kış Festivali taktikler
PUBG Mobile Kış Festivali İpuçları

PUBG Mobile Buz Festivali modunda oynarken eğer kazanmak istiyorsanız uymanız gereken bazı ipuçları bulunuyor. Erangel haritasının güncellenmiş bir versiyonu ile gelen bu modda tatil sezonunun keyfini çıkarmanız için oyuna birçok kış temalı içerikler getirildi.

PUBG Mobile Buz Festivali

PUBG Mobile ekibi tarafından Buz Festivali etkinliğinin tanıtılmasından birkaç gün sonra Erangel’de klasik modun yerine Buz Festivali oyuna eklendi.

PUBG Mobile Buz Festivali Eşyaları
PUBG Mobile’a Buz Festivali ile birçok yenilik geliyor.

Bu yeni oyun modu, kurallar ve oynanış bakımından çoğunlukla benzer olması açısından Erangel’de klasik oyun modundan çok da farklı değil, ancak oyunun canlı kalması için haritanın birkaç bölümü değiştirilip bazı özellikler eklendi. Hemen aşağıda Buz Festivali modunda dikkat etmeniz gereken ipuçları yer alıyor.

Haritadaki kale simgelerini tanıyın

Haritadaki kale simgeleri donmuş kalelerin konumunu gösterir. Bu bölgeler sizlere harika ganimetler sunabilir ve oyuna başladığınız gibi bu bölgelere gitmek iyi bir fikir olabilir.

PUBG Mobile Buz Kaleleri nerede
PUBG Mobile’da Buz Kaleleri genellikle haritanın kenarlarında bulunacak.

Donmuş kaleler genellikle haritanın en kenarlarında bulunur bu yüzden alan dışında kalmamak için hızlıca oraya gidip eşyalarınızı alıp dönmeniz gerekiyor.

Donmuş kalelerdeki ganimete öncelik verin

Yukarıda da dediğimiz gibi donmuş kaleler sizlere harika ganimetler sunabilir bu yüzden hızlı bir şekilde o bölgelere giderek üst seviye ekipmanları toplamalısınız.

PUBG Mobile Buz Kalesi
PUBG Mobile Buz Kalesi

Donmuş kalelerde üst seviye ganimetin yanı sıra komik kartopları da bulabilirsiniz. Bu kartopları savaş sırasında arkasına saklanabileceğiniz kardan adamlar yaratıyorlar. Kartopları fırlatıldıktan sonra oluşan kardan adamlar 180 saniye boyunca duruyor sonrasında yok oluyorlar.

Buz üzerinde kayak özelliğini kullanın

İster haritanın kenarlarındaki donmuş kalelerde ister buzlu göllerde olun, buz üzerinde koşarken kayak düğmesi göreceksiniz. Bir snowboard yapmak ve daha hızlı seyahat etmek için kayak düğmesine dokunun. Bu özellik sayesinde donmuş kalelere hızlıca gidebilir ve ganimetleri elde edebilir, küçülen alana hızlıca girebilir ya da düşmanlardan hızlıca kaçabilirsiniz.

PUBG Mobile Snowboard
PUBG Mobile Snowboard

Günlük ve haftalık görevler etkinlik boyunca değişecek ve oyun modunu deneyen oyunculara çeşitli ödüller sunacak. Bu görevlerin, maçları tamamlamayı ve oyun modunda daha çok zaman geçirmenize yönelik olması bekleniyor. Görevleri tamamlamak aynı zamanda 1 Ocak’a kadar Tatil Pazarı’ndaki özel eşyalar için harcanabilecek kış paraları ile sizleri ödüllendirecek. O paralar sayesinde birçok özel eşya satın alabileceksiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler