PUBG Mobile Çatıya Çıkma Rehberi

PUBG Mobile Çatıya Çıkmak
PUBG Mobile Çatıya Çıkmak

Gün geçtikçe oyuncularına daha çok keyif veren PUBG Mobile en iyi ücretsiz battle royale oyunu olmayı fazlasıyla hak ediyor. PUBG Mobile oynaması aslında göründüğü kadar kolay değil. Rakip oyunculardan daha hızlı ve kurnaz olunmadığında ölüm kaçınılmaz oluyor. PUBG Mobile’da birinci olmak için gerek zombi modu gerek diğer modlarda oyuncuların yapması gereken bazı taktikler var. Bu taktiklerden en çok işe yarayanları içerisinde olanlardan biri çatıya çıkmak ve gelen rakipleri daha rahat görmek. Oyuncuların en merak ettiği konulardan biri olan ” PUBG Mobile nasıl çatıya çıkılır?” sorusunu sizler için inceledik ve Pubg Mobile Çatıya Çıkma Rehberi hazırladık.

PUBG Mobile Nasıl Çatıya Çıkılır?

PUBG Mobile haritaları içerisinde olan her evin çatısına maalesef çıkılamıyor. Bazı evlerin çatıları çıkmaya müsaitken bazılarının ki olmuyor.

pubg mobile çatıya çıkma çıkılabilir çatı
PUBG Mobile Çatısına Çıkılabilen Ev

Evin çatısına çıkabilmek için en üst katın kapısı dışarıya doğru açıldığında kapının üstüne atlayabilmek için balkon demiri ya da taşı bulunması gerekir.

pubg mobile çatıya çıkma çıkılamaz çatı
PUBG Mobile Çatısına Çıkılabilen Ev

Üstü kapalı balkonların kapılarından çatıya çıkmak neredeyse imkansız.

1. Adım: Kapıyı Dışarıya Doğru Açın

pubg mobile çatıya çıkmak Kapıyı Açma
PUBG Mobile Kapıyı Açmak

En üst kata çıkıp balkona açılan bir kapıyı binanın dışına açmalısınız. Böylelikle kapının üstüne balkondan çıkabilirsiniz.

2. Adım: Balkon Demirlerine Çıkın

pubg mobile çatıya çıkmak
PUBG Mobile Balkona Çıkmak

Kapıyı dışarıya doğru açtıktan sonra balkon demirlerine zıplıyorsunuz fakat zıplamayı uzun sureli basarak yapmayın. Eğer uzun süreli basarsanız balkondan atlar sadece balkon demirlerine yaklaşıp zıplayın ve o anda demir tarafına yön verin.

3. Adım: Balkon Demirlerinden Kapının Üstüne Çıkın

pubg mobile çatıya çıkmak kapıya çıkmak
PUBG Mobile Kapıya Çıkmak

Balkon demirlerinin üzerinden tam kapının karşısına gelip zıplamaya uzun süreli basıp ileriye doğru yön verdiğinizde kapının üzerine çıkar.

4.Adım: Kapının Üstünden Çatıya Zıplayın

Pubg mobile çatıya çıkma
PUBG Mobile Çatıya Çıkmak

Çatıya çıktınız artık rakipleriniz sizleri daha zor görecektir ve hatta çatıda olduğunuzu bilemeyecek. Onlar sizleri göremezken siz onları rahatça izleyebileceksiniz.

pubg mobile çatıya çıkmak pususu
PUBG Mobile Çatı Pususu

Çatıya çıkmak oyuncular için fazlasıyla avantajlı. Çatıdan çevreyi üstten rahatça izleyebilirsiniz. Hatta uzak noktalara 8x dürbün takılan silahları kullanarak keskin nişancılık yapabilirsiniz. Yüksek noktada olduğunuz için rakiplerinize karşı daha rahat açılardan savaşabilirsiniz. Hava yardımlarını görebilecek noktalara çıkıp onlara gelen rakiplerinizi öldürebilirsiniz. Ayrıca yeni gelen zombi modunda zombilerin çatılara çıkamayışı sizler için zombi öldürme taktiklerinde çok avantajlı.

Eğer siz de Pubg Mobile Çatıya Çıkma Rehberini beğendiyseniz, en iyi mobil oyun inceleme ve rehberleri için Mobidictum’u takip edin!

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts