PUBG Mobile COVID-19 için bağış kampanyası başlattı

PUBG Mobile ekibi, dünyayı kasıp kavuran COVID-19 için düğmeye bastı ve bir yardım kampanyası başlattı.
pubg mobile COVID19
PUBG Mobile ekibi, dünyayı etkisi altına alan ve bu etkisi hala süren COVID-19 için bir bağış kampanyası başlattı.

PUBG Mobile, COVID-19 için bağış kampanyası başlattı. Yeni yılın başı itibariyle pek çok insanın hayatını ciddi bir şekilde etkileyen ve bu etkileri hala süren COVID-19 için PUBG Mobile ekibi bir sosyal sorumluluk kampanyası başlattı.

PUBG Mobile COVID-19 bağış kampanyası

2020 yılı itibariyle her alanın ana konusu COVID-19 oldu. Zira virüsün ortaya çıkma anından itibaren hayatlarımız ve düzenlerimiz önemli ölçüde değişti. Son zamanlarda normale dönme konusunda adımlar atılsa da, virüs hala etkisini yitirmiş değil. Bu nedenle PUBG Mobile ekibi, bu süreçte sağlık çalışanlarının yanında olmak ve oyuncular arasındaki bilinci artırmak amacıyla bir bağış kampanyası başlattı.

pubg mobile COVID19 bağış kampanyası
PUBG Mobile ekibi, etkisi devam eden COVID-19 virüsünün etkisinin azaltılması amacıyla Direct Relief ile işbirliği yaptı.

Bağış kampanyası için Direct Relief adlı kar amacı gütmeyen organizasyonla işbirliği yapan PUBG Mobile ekibi, oyuncuları dolaylı yoldan bağış yapmaya teşvik ediyor. Bağış için koşma etkinliği diye de adlandırabileceğimiz bir etkinlik ile oyuncuların COVID-19 ile mücadelede dolaylı katkı yapmaları bekleniyor.

pubg mobile COVID19 bağış için koşma etkinliği
Bağış için koşma etkinliğinde, oyuncuların koştukları miktar bir kilometre sayacına eklenecek ve her bir kilometrede bir dolarlık bağış yapılacak.

Bağış için koşma etkinliği

PUBG Mobile ekibinin başlattığı bağış kampanyası oldukça basit bir temele dayanıyor. PUBG Mobile içerisinde en sık yapılan şeylerden biri olan koşma eylemi, kampanyanın temel odağı konumunda. Zira 28 Temmuz’a kadar sürecek bu etkinlikte oyun içerisinde koşarak oyunun kilometre taşındaki sayıyı artırabilirsiniz. Koşarak katedilen her bir kilometrenin bir dolara dönüştüğü bu etkinlikte oyuna ne kadar koşarak devam ederseniz o kadar büyük destek olabilme şansınız bulunuyor. Her yaştan insanın mücadele ettiği COVID-19’a karşı sizde somut bir şeyler yapmak istiyorsanız oyun içerisinde mümkün olduğunca koşabilirsiniz.

pubg mobile COVID19 bağış toplanan tutar
28 Temmuz’a kadar sürecek etkinlikte şu ana dek 1.4 milyon dolarlık bağış toplanmış durumda.

1.4 milyon dolarlık bağış hazır

Direct Relief ve PUBG Mobile ekibi arasında yapılan anlaşma, sosyal medya platformları üzerinden herkese duyuruldu. Sağlık çalışanlarını desteklemek üzerine yapılacak bu bağış kampanyasında 1 milyon dolarlık bağışın hali hazırda gönderilmeye hazır olduğu biliniyor. Ancak, oyun içerisinde koşarak bu kampanyayı destekleyecek oyuncuların kilometre taşındaki sayacın 28 Temmuz’a kadar çalışacak olması bu miktarın her an değişebileceğini gösteriyor. Şu an itibariyle toplamda 1.4 milyon dolarlık bir bağış tutarı toplanmış durumda. Tüm bunların yanı sıra, eğer COVID-19 ile mücadelede doğrudan destek olmak istiyorsanız Direct Relief’in sitesinden bağış gönderme imkanınız bulunuyor. Geçtiğimiz satırlarda da değindiğimiz üzere dünyadaki bazı ülkeler normale dönme konusunda adımlar atsa da COVID-19’un etkisi hala sürüyor. Bu nedenle mümkün olduğunca evde kalarak geçireceğimiz bu dönemde en azından PUBG Mobile üzerinden koşarak da sağlık çalışanlarına destek olabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts