PUBG Mobile: Daha iyi nasıl Arbalet kullanılır?

PUBG Mobile Crossbow silahında nasıl daha iyi olunabilir diye oyuncular kendilerini soruyorlar. Bizde bu konuda yardım etmek adına bu rehberi oluşturduk.
PUBG Mobile Crossbow
PUBG Mobile Crossbow silahında nasıl iyi olunabilir?

PUBG Mobile Arbalet yayı (Crossbow) ile uzak mesafelerden sessiz bir şekilde rakiplerinizi indirebilirsiniz. Oyundaki bazı oyuncular Tommy Gun, Winchester ve Crossbow gibi silahları büyük bir dezavantaj olarak kabul ediyor. Ancak, bu silahları öğrenmek için çaba harcarsanız kesinlikle daha iyi bir oyuncu olabilirsiniz.

PUBG Mobile Arbalet Kullanımı

Oyunda Crossbow yayını öğrenip, düzgün bir şekilde kullandığınızda büyük hasar çıkartıp rakipleri anında yere serebilirsiniz. Bu silahı ikincil bir silah olarak envanterinize alabilir ve kullanabilirsiniz. Ancak Crossbow yayını kullanırken dikkat etmeniz gereken birtakım detaylar bulunuyor.

PUBG Mobile Crossbow İstatistikleri
Crossbow silahının genel istatistikleri.

PUBG Mobile Arbalet (Crossbow) İstatistikleri

Crossbow, isabet başına 105 hasar verebilecek güçte. Bu silah, hasar olarak AWM’den sonra en çok hasara sahip silahlar arasında ikinci sırada yer alıyor. Rakipleriniz seviye 3 kask takmış olsalar bile, herhangi bir kişiyi kafadan vurarak öldürebilirsiniz. Silahsız bir oyuncuyu da anında öldürebilirsin. Eğer yanınızda AR silahı taşıyorsanız ve rakibinizle Crossbow ile ölmediyse diğer silahınızı çıkartıp rakibinizi düşürebilirsiniz. Crossbow, oyundaki tek gerçek sessiz silah. Bu silah ile ateş ettiğinizde rakipleriniz sizlerin yerini öğrenmekte fazlasıyla zorluk çekecek.

Arbalet ile Nişan Alma Taktikleri

Bu silahı doğru kullandığınızda ve yerinizi belli etmediğinizde düşman takımını sessizce yere serebilirsiniz. Bu silahı kullanırken nişan alma kabiliyetinizin sağlam olması gerekiyor. Çünkü Arbalet ile maksimum 4x bir dürbün kullanabilirsiniz.

4x dürbünde düşman daireyi doldurursa, 100 metre uzaklıktadır. Eğer yarısını doldururlarsa, 200’dedir. Onları 100 metrelik etkili menzilinize sokmaya çalışmanız sizler için en iyi olacak. Bu mesafeden kafa vuruşu yapmak için, rakibin kafasını dairenin altındaki boşluğa yerleştirmeye çalışın. Dürbünün üst noktası, 50 metreden daha düşük olan yakın mesafeler için kullanılır. İkincisi 50 – 80 metre için kullanılır. Oyuncu ikinci ve üçüncü noktalar arasındaki boşluğu doldurursa silahın menzili oyuncuya vurmak için tam uzaklıkla olacak.

PUBG Mobile Arbalet Yayı
Arbaleti düzgün kullandığınızda mükemmel hasarlar çıkarılabilirsiniz.

Sağlam bir nişan gücünüz varsa bunları pek dert etmenize gerek yok. Çünkü 2 vuruştan 1 tanesini kesinlikle rakibinizin kafasına isabet ettirebilirsiniz. Silahı kullanırken, bir anda sessizce rakibinize sıktığınızda yakınınızda bulunan rakipler hem sizi duyamayacaklar hem de Crossbow ile sıktığınız rakip sizin nerede olduğunuzu göremeyecek.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts