PUBG Mobile: Dost ateşi cezası neler?

PUBG Mobile’da çoğu oyuncu dost ateşinden dolayı şikayetçi. Takımınızda bulunan kişiler sizi rahatsız ediyorsa rapor edebilirsiniz.
PUBG Mobile Dost Ateşinin Cezası Nedir
Eğer takım arkadaşınızı öldürürseniz liyakat puanınız düşer.

PUBG Mobile dost ateşi cezası normal hilelere göre daha düşük. Eğer takım arkadaşınız sizi öldürdüğünde oyuncuyu raporlarsanız daha büyük ceza almasını sağlayabilirsiniz. Takım arkadaşlarınız arasında birbirini vuranlar veya öldürenler varsa iki farklı yöntemle liyakat puanlarını düşürebilirsiniz. Eğer PUBG Mobile’ın sistemi bu gibi davranışlarla karşılaşırsa aşama aşama liyakat puanı düşürüyor. Ancak oyuncu raporuyla değerlendirilene verilen cezalar daha fazla.

PUBG Mobile’da arkadaşım beni öldürüyor ne yapmalıyım?

Birçok PUBG Mobile oyuncusu arkadaşlarıyla birlikte eşleşmeye girdiğinde patlayıcı bomba veya bindiği aracı patlatarak takım arkadaşını öldürüyor veya düşürüyor. Eğer takım arkadaşlarınıza zarar verirseniz liyakat puanınız düşecek ve böylelikle eşleşmeler içerisinde liyakat puanı size yakın olan oyuncular yer alacak.

PUBG Mobile Takım Arkadaşı Öldürme
Takım arkadaşınız sizi öldürmeye çalışıyorsa ilk önce uyarın.

Liyakat puanınızın düşmesi daha çok hileyle karşılaşmanıza yol açabilir. Eğer yeni başladıysanız bu puan 100 olacak. Oyunun kurallarını çiğnemeye ve hileler kullanarak liyakat puanınız yavaş yavaş düşecek. Dost ateşinden dolayı liyakat puanınızın düştüğünüzde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor. Sizler için hazırladığımız “PUBG Mobile Liyakat Puanı Nasıl Yükseltilir?” adlı içeriğe göz atarak liyakat puanınızı yükselterek daha sağlıklı bir oyun elde edebilirsiniz. Daha dikkatli bir şekilde oyun oynamak istiyorsanız PUBG Mobile’ın kurallarına uymalısınız. Ayrıca gördüğünüz hileleri veya uygunsuz davranış sergileyen oyuncuları raporlayarak oyunun daha iyi bir ortama sahip olmasını ve daha güzel eşleşmelere katılmanızı sağlayabilirsiniz.

PUBG Mobile Dost Ateşi Cezası
PUBG Mobile dost ateşi cezası ikiye ayrılıyor.

Takım arkadaşınızdan birisi sizi öldürüp topladığınız ekipmanları almak istiyorsa öldükten sonra açılan pencereden takım arkadaşınızın sizin çantasını lootlamasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca oyuncuyu rapor ederek liyakat puanını düşürebilirsiniz. Böylelikle yüksek liyakat puanı eşleşmelerinde daha uygun takım arkadaşlarıyla karşılaşacaksınız. Aynı zamanda sizi öldürmeye çalışan bir oyuncuyla aynı takımda bulunuyorsanız ekip arkadaşınızı rahatlıkla öldürebilirsiniz. Ancak ilk önce onun saldırgan tavır sergilemesi gerekiyor. Ancak öldürdüğünüz kişiyle klasik modda bir eşleşmeye katıldıysanız oyuncunun ekipmanlarını alamayabilirsiniz.

Sistem Tarafından Verilen Cezalar

Takım arkadaşınız sizi öldürdüğünde rapor etmediyseniz bir ihtimal PUBG Mobile’ın sistemi devreye girecek. Eğer sistem bu durumu algılarsa aşağıda bulunan yaptırımlar sırasıyla uygulanır.

  1. 10 liyakat kaybı
  2. 15 liyakat kaybı (7 gün içerisinde tekrarlanırsa)
  3. 30 liyakat kaybı

Oyuncular Tarafından Raporlara Verilen Cezalar

Eğer takım arkadaşınız ilk defa sizi öldürdüyse ve daha önceden hiçbir şekilde kurallar dışında hareket etmediyse raporunuzun PUBG Mobile’a ulaşması ve geri dönüşü epey uzun sürebilir. Ancak sizi öldüren kişi sürekli böyle bir davranış sergiliyorsa kısa bir süre sonra liyakat puanında düşüş olacak.

  1. 20 liyakat kaybı
  2. 30 liyakat kaybı (7 gün içerisinde tekrarlanırsa)
  3. 60 liyakat kaybı

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts