PUBG Mobile: El bombaları nasıl kullanılır?

PUBG Mobile’da savaş sırasında en çok kullanılan öğelerden biri olan el bombalarını ne kadar iyi kullanırsanız, savaş sırasında o kadar büyük avantajlar sağlayabilirsiniz. Bize sizlere yardımcı olmak adına bu rehberi oluşturduk.
PUBG Mobile Lite lig yükseltme yolları
PUBG Mobile Lite lig yükseltme yolları hangileri?

PUBG Mobile oynarken el bombaları zaman zaman fazlasıyla kritik olabiliyor. Sis bombasını rakibinize doğru atıp görüşünü kısıtlarken kendi bulunduğunuz bölgeye atarak olduğunuz yerden rakiplere görünmeden kaçabilirsiniz. Doğru anda doğru el bombasını kullanarak rakiplerinizden avantajlı olun.

PUBG Mobile oynarken el bombaları nasıl atılmalı?

Oyunda en çok kullanılan ve hasarı çok yüksek olan granade olarak adlandırabileceğimiz el bombası, doğru bir şekilde kullanıldığında tek başınıza bir takımı düşürebilecek güçte. Bombayı atacağınız yerden zamanlamaya kadar birçok konuda bilgi sahibi olursanız kendinizi riske atmadan bombalarla rakiplerinizi düşürebilirsiniz.

PUBG Mobile El Bombaları
Evlere girmeden önce el bombalarını kullanmayı unutmayın.

Evlere girmeden önce bekleyin

Bir eve veya binaya girmeden önce, bazı el bombalarını kullanmalısınız. Evin içerisinde bir düşman varsa ona bomba atarak öldürebilir veya en azından ona zarar vermenize yardımcı olabilir. Düşmanın ayak izlerini dinlemeye çalışın ve bombayı atmadan önce 3 saniye bekletip bir anda fırlatın. Bu taktiği yaptığınızda rakibinizin kaçma süresi kısalacak ve bomba rakibin hemen yanında patlayıp öldürecek.

PUBG Mobile El Bombaları
Düşmanlar size doğru koşuyorsa el bombalarını kullanın.

El bombalarını atarken acele etmeyin

Düşmanlar sizi öldürmek için üstünüze doğru koşuyorsa, onları durdurmak için bazı el bombaları atabilirsiniz. El bombasını ne kadar doğru bir şekilde atarsanız, düşmanları kolayca yere serebilirsiniz. En kötü ihtimal bomba onlara hasar verir ve rakibiniz üstünüze gelmeyi bırakıp köşede canını tazeler. Bombaları kullanırken kesinlikle acele etmeyin. Eğer takım oyunu oynuyorsanız ve takımınızda el bombası varsa, bombaları düzgün kullanarak birkaç rakip takımı alt edebilirsiniz.

PUBG Mobile el bombası
Eğilme butonlarını kullanarak avantajlı bombalar atabilirsiniz.

El bombalarını gerektiği yerde eğilerek atıne

Eğilme butonlarını kullanmak el bombasını daha doğru bir şekilde atmanıza yardımcı olur. Bir objenin arkasına saklandığınızda, görüşünüz engellenebilir, bu da el bombasını doğru bir şekilde atmayı zorlaştırır. Ancak bunu eğilme butonu kullanarak kolayca çözebilirsiniz. Eğilme butonunu kullanarak etrafa eğilip el bombalarınızın izlerini daha iyi görebilir ve ayarlayabilirsiniz.

PUBG Mobile El Bombaları
El bombalarını atmadan önce biraz onları bekletin.

El bombalarınızı kullanmadan önce bir süre bekleyin

PUBG Mobile’da el bombası zamanlaması için en iyi ipucu ilk önce onu pişirmektir. Bu terim ise bombaları 2 veya 3 saniye kadar bekletip, fırlatmak anlamına geliyor. El bombasını hemen atarsanız, düşmanlar onun sesini duyabilir ve patlamadan kaçabilir. Bu nedenle, atmadan önce el bombasını birkaç saniye basılı tutarak patlama zamanını ayarlamak önemlidir. Mesafeye bağlı olarak, el bombasını 2 veya 4 saniye boyunca tutabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts