PUBG Mobile: En İyi Keskin Nişancı Silahları

PUBG Mobile’da en iyi keskin nişancı silahlarını sizlere listeledik. Bu silahları oyun içerisinde dikkatlice kullandığınızda çorba parası çıkarabilirsiniz.
pubg mobile en iyi keskin nişancı tüfekleri
Keskin nişancı tüfeğine susturucu taktığınızda rakibiniz sizin yerinizi anlayamayacak.

PUBG Mobile en iyi keskin nişancı silahları rakiplerinizi tek atışta oyundan düşürerek oyunu bir anda kazanmanıza imkan tanır. Oyunda büyük bir öneme sahip olan bu silahlar, tek vuruşta rakiplerini yere serebilecek güce sahip. Çorba parası çıkarmak istiyorsanız kesinlikle bir tane keskin nişancı silahı elinizde olmalı.

PUBG Mobile En İyi Keskin Nişancı Silahları

PUBG Mobile’da oyuncuların “Çorba parası” almak için kullanabileceği çeşitli silahlar mevcut. Tabii ki, keskin nişancı tüfekleri tek atışta rakipleri yere düşürebildiği için oyunda en güçlü silahlar arasında yer alıyor.

PUBG Mobile en iyi keskin nişancı silahları
PUBG Mobile En İyi Keskin Nişancı Silahları

PUBG Mobile’da keskin nişancı silahları ile oynuyorsanız yanınızda bir de mutlaka yüksek hasara sahip başka bir silahtan olmalı ki rakipleriniz bir anda yakınınızda belirirse keskin nişancı tüfekleriyle vurmaya çalışmaktansa diğer silaha geçip savaşmanız daha iyi olacaktır. Ayrıca keskin nişancı tüfeklerinize eklenti olarak susturucu takıp ateş ettiğinizde rakipleriniz ateş ederken sizlerin nerede olduğunu dahi anlamadan onları öldürebilirsiniz.

AWM

PUBG Mobile AWM
AWM oyun içerisinde en yüksek hasar verebilen silah.

Oyunun en çok aranan ve oldukça da az bulunan silahlarından biri AWM. Bu silah ile atış yaptığınızda rakibinize 105 hasar verebiliyorsunuz ve gövde üzerinden vurduğunuzda 2 atış, kafadan vurduğunuzda ise tek atış ile rakibinizi öldürebilirsiniz.

AWM, diğer keskin nişancı tüfekleri arasında en çok hasarı veren silah olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek güçlere sahip olan bu silah, uzak veya yakın mesafe fark etmeksizin rakibinizi ortadan kaldırmanıza yardımcı oluyor. Bu silahın tek dezavantajı onu her yerde bulamamamız oluyor. Silah sadece uçakların fırlattığı Air Drop’lar aracılığı ile alınabiliyor.

Kar98K

PUBG Mobile Kar98K
Oyunda en popüler silahlardan biri.

En yüksek hasar potansiyeline sahip bir başka keskin nişancı tüfeği ise Kar98K olarak karşımıza çıkıyor. 7.62 mermi kullanarak, isabet başına 79 hasar verebiliyor. Doğru kullanıldığı derecede bu silah düşmanlara öldürücü darbeler bile vurabiliyor. Atış hızı ve yeniden doldurma hızı düşük olsa da rakipleri tek atışta olmasa bile, iki atışta indirebilecek yeteneğe sahip. Bu silah genellikle kesin nişancı tüfekleri arasından popüler olarak kullanılıyor.

M24

PUBG Mobile M24
Bu silahı artık harita üzerinden bulabilirsiniz.

Oyuncuların favori silahları arasında yer alan M24 ile hızlı ve seri atışllar yaparak rakiplerimizi avlayabileceğiz. Hem hafif hem de pratik bir silah olan M24 farklı dürbün modelleri ile de kullanılabiliyor. AWM’ye göre daha hızlı şarjör değiştirebilen ve mermi sıkıntısı yaşamayan M24 haritaların en popüler noktalarında sıklıkla bulunabiliyor. M24 ile seviye 3 kask parçalanabilirken, oyuncular tek bir atışlar yere serilebiliyor.

Winchester 94 (Win94)

PUBG Mobile Win94
Win94 silahı, keskin nişancı silahları arasında en az tercih edilen silahlardan.

Win94 tüfeği, Winchester 1894 silahının oyuna uyarlanmış hali. Bir tüfek olan bu silah, oyun içerisinde bir av silahı gibi kullanılabilir. Bu silahı özel yapan şey ise, hem tabanca mermisi hem de özel tüfek mermisini kullanabilmesi. İlk çıktığı zamanlarda, Win94 oyuncular tarafından tercih edilmeyen bir silahtı. Ancak, geliştiriciler bu silaha yenilikler getirerek hasarını yüksek ölçüde arttırdı. Yeniden doldurma hızı yavaş olmasına rağmen, atış basına 66 hasar verebiliyor. Winchester 94 .45 ACP kullanır ve en çok Miramar’da bulunur.

Bu konuda paylaştığımız bir de karşılaştırma videosu var. Onu da hemen aşağı ekledik.

Oyunu emulator üzerinden oynuyorsanız PUBG Mobile PC yazımıza da bakabilirsiniz. Orada temel ayarları da anlattık. Ayrıca BlueStacks ayarları içeriğimizden de oyundan daha fazla verim alabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts