PUBG Mobile geçtiğimiz 2 yıla neler sığdırdı?

PUBG Mobile 2 yıla neler sığdırdı

Battle Royale türündeki oyunlara gösterilen ilgi giderek artmakta. Bu ilgi sadece konsol veya PC tarafında değil mobil platformda da fazlasıyla hissedilmekte. PUBG Mobile da bu oyunlardan bir tanesi. Geçtiğimiz günlerde 2. yılına giren mobil oyunun 2. Yıl özel uygulaması şimdiden 600 milyon indirmeye ulaşmış bulunuyor.

2 Yıllık PUBG Mobile Tarihi

PUBG Mobile geçen iki yıla birçok yeni oyun modu sığdırdı. Ayrıca PUBG Mobile, birçok marka ile anlaşmalar yaparak espor alanında dünya çapında önemli bir hayran kitlesine ulaştı. Günlük 50 milyon aktif kullanıcısı olduğu bilinen oyunda Çin verileri hariç tutulmakta.

PUBG Mobile
PUBG Mobile 2. yılını geride bıraktı.

Geçtiğimiz yıllarda oyuna eklenen modlara baktığımızda; Şafağa Kadar Hayatta Kal, En Karanlık Gece, Arena, Ağır Silah modu ve Kış Festivali karşımıza çıktı. Ancak PUBG Mobile sadece oyun modlarıyla sınırlı kalmadı. Aynı zamanda On My Way ve Live Fast şarkılarını seslendiren Alan Walker, spor ve oyunu bir araya getirmek amacıyla basketbol süper starları ve sokak giyim markası A Bathing Ape ile hem oyun içi hem de gerçek kıyafet üretimi için anlaşarak oyunculara çeşitli içerikler üretti.

PUBG Mobile’ın espor alanında da büyük başarılara imza attığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz sene düzenlenen PUBG Mobile Clup Open 2019 turnuvasında 10 farklı bölgeden, 50 binden fazla takım yarıştı. Tüm yıl boyunca süren turnuvada toplamda 532 milyon izlenme ve 57 milyon toplam izlenme saatine ulaşıldı.

PUBG Mobile

Oyunun kalitesini arttırmak için atılan adımlar

  • PUBG Mobile hilecilere karşı da önlemi elden bırakmıyor. Başı sürekli hilecilerle derde giren oyunda hilecileri engellemek için Project Ban Pan sistemi kuruldu.
  • Renk körlüğü hastaları için Renk Körü Modu sunuldu.
  • Yağmur ormanlarını korumak için #Fight4theAmazon kampanyası altında Global Green ile işbirliği yapıldı.
  • Bu ayın başlarında ise “2gether We Play” adı altında Royale Pass Sezon 12’nin ve yeni dev güncellemenin duyurulmasıyla, 2 yıl dönümü kutlamalarını başlattı. Oyuncular Erangel’deki Lunapark ve özel ödüller gibi eğlenceli etkinliklere gökyüzünden atlayabilecekler.

Aslında tüm bunlar PUBG Mobile’ın geçen yıl yaptığı çalışmalar. Brendan Green tarafından tasarlanan ve PUBG Corporation tarafından geliştirilen PC versiyonu aslında her şeyin başlangıcıydı. Bundan 1 yıl sonra ise Tencent, oyunun mobil versiyonunu geliştirdi. 9 Şubat 2018’de ilk olarak Çin’de çıkan oyun, 19 Mart 2018 tarihinde ABD ve diğer 122 ülkenin oyun severlerine sunuldu. Aynı anda hem Android hem de iOS platformuna gelen oyunun kontrolleri hariç geri kalan her şeyiyle masaüstü versiyon ile aynı olmasını büyük bir avantaj olarak görebiliriz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler