PUBG Mobile Harita Gidip Gelmesi – Render Sorunu

PUBG Mobile’da oluşan garip harita yüklenmeme veya diğer adıyla render sorunu çoğu oyuncunun ölmesine sebep olabiliyor.
PUBG Mobile render sorunu
PUBG Mobile Render Sorunu

PUBG Mobile harita gidip gelmesi veya render sorunu çoğu oyuncunun büyük derdi olmaya başladı. Özellikle yere ilk indiğiniz anda oluşan evlerin ve araçların görünmemesi gibi sorun yüzünden ölebilirsiniz. Bu tarz hataların önüne geçebilmek için öncelikle ping değerlerinizi düşürmeyi deneyin.

PUBG Mobile Render Sorunu

PUBG Mobile render sorunu tamamen harita gidip gelmesi ile aynı. Cihazınızın donanımı düşük olmasa bile bu hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bu hataların tam olarak bir çözümü bulunmuyor. Ancak çoğu oyuncu bu sorunun çözülmesi için görüntü ve grafik ayarlarını değiştiriyor.

PUBG Mobile Hata
Cihazınızı olabildiğince soğuk tutmaya çalışın.

Grafik ayarlarını değiştirerek haritanın gidip gelmesini veya evlerde oluşan render sorununu çözebilirsiniz. Çünkü grafik ayarlarını değiştirdiğinizde oyunun tüm görüntü dosyaları yeniden yükleniyor. Böylelikle karşılaştığınız hatayı bir kereliğine olsa bile düzeltebilirsiniz.

PUBG Mobile harita gidip gelmesi neden oluyor?

Ping değerleriniz yüksekse ve performansınız düşükse bu gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Öncelikle stabil bir ping değerine sahip olmak için doğru ayarları yapmalısınız. Sizler için hazırladığımız “PUBG Mobile Ping Düşürme Taktikleri” adlı PUBG Mobile rehberini inceleyerek daha iyi ping değerlerine sahip olabilirsiniz. Böylelikle harita gidip gelmesini önleyebilirsiniz.

PUBG Mobile Render
Şarjınız azsa performans düşüşü yaşarsınız. Bu nedenle görüntüler geç gelebilir.

Bazı durumlarda internet bağlantınızda hiçbir sorun olmasa bile haritada gidip gelmeler yaşanabilir. Ping değerleriniz düşükse bir de cihazınızın ısısını kontrol edin. Cihazınız ısındıysa veya şarjı azaldıysa bu sorunlarla daha sık karşılaşacaksınız. “PUBG Mobile Isınma Sorunu ve Çözümü” rehberine giderek cihazınızın daha az ısınmasını sağlayabilirsiniz.

Ping ve ısınma problemlerini çözmenize rağmen hala bu tarz sorunlarla karşılaşıyorsanız yeni grafik ayarları uygulamayı deneyin. Yapmış olduğunuz ayarlarda bir problem olabileceğinden dolayı grafik ayarlarını en düşüğe çekip performansınız artmasını sağlayarak grafiklerin daha hızlı yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

PUBG Mobile Harita Gidip Gelmesi
Bu hatanın geçmesi için biraz bekleyebilirsiniz.

Aynı zamanda bağlanmış olduğunuz eşleşmenin sunucu bölgesinde de sorunlar olabilir. Ping değerleri en düşük olan farklı bir sunucu bölgesinde eşleşmelere katılmayı deneyin. Eğer bu hatalar hala devam ediyorsa sorun oyunda demek. Oyunun ilk haritaları olan Erangel gibi haritalarda oynamayı deneyin. Belki de yeni haritaların optimizasyon sorunu olabilir.

Bazı oyuncular olduğunuz yerde durup ekranı hızlıca hareket ettirdiğinde düzeldiğini söylüyorlar. Belki gerçekten de işe yarıyordur. Bu sorunlar karşılaştığınızda hızlı bir şekilde bakış açınızı değiştirin. Yuvarlaklar çizebilir, bir süre çimenlere bakabilir veya gökyüzüne bakarak bu sorun çözülebilir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts