PUBG Mobile harita indiricisi başlatılamadı hatası nasıl çözülür?

PUBG Mobile “harita indiricisi başlatılamadı hata kodu: 68288928 veya 70254604” kodlarıyla karşılaşılan PUBG Mobile hatası nasıl çözülür?
pubg mobile harita indiricisi başlatılamadı
PUBG Mobile harita indiricisi başlatılamadı hatası nasıl çözülür?

PUBG Mobile “harita indiricisi başlatılamadı hata kodu: 68288928 veya 70254604” kodlarıyla oyuncuların zaman zaman karşılaştığını görüyoruz. Böyle bir PUBG Mobile hatası ile karşılaşırsanız bu hatanın eksik bir dosyadan kaynaklı olduğunu söylemeliyiz.

PUBG Mobile Harita İndiricisi Başlatılamadı Hata Kodu Sorunu

PUBG Mobile harita indiricisi başlatılamadı hatası oyunun dosyalarında eksiklik veya hata olduğunu gösterir. Genellikle emulator aracılığı ile bilgisayardan Genellikle emulator ile bilgisayardan PUBG Mobile oynarken karşılaşılan bu harita indirici başlatılamadı hata kodu sorunu için öncelikle şu maddeleri uygulamanız gerekiyor.

 • Hesabınıza başka bir bilgisayarda girip giremediğinize kontrol edin.
 • Bilgisayarınızda yeterli boş alan olduğundan emin olun.
 • PC kapatıp açın.
 • Oyunun en güncel sürüm olduğundan emin olun.
 • Oyunun Windows’ta açılmasını sağlayan yardımcı bir program gereksinimi olup olmadığından emin olun.
 • Her şeyi yaptıktan sonra son olarak oyunu doğru bir şekilde kaldırıp tekrar yükleyin.
PUBG Mobile harita indiricisi
PUBG Mobile Harita İndiricisi Başlatılamadı Hatası Çözümü

PUBG Mobile harita indiricisi başlatılamadı hatası nasıl çözülür?

Oyunda sorun çıkarabilen birçok kod bulunabiliyor ve bu sorunları çözmek için de genel olarak yapılacak şeyler hep aynı oluyor. Genellikle bilgisayardan PUBG Mobile oynayanların başına gelen bu hatalar, bilgisayarda oyun kasıyor veya yavaş açılıyor gibi sorunlardan dolayı oyunun kaldırıp tekrar yüklenmesi durumunda indirme aşamasında eksik dosyadan dolayı oluşuyor.

 • Oyunu doğru bir şekilde tüm dosyalarını bilgisayarınızdan silin ve cleaner yazılımıyla da bilgisayardaki kalıntıları kaldırın.
 • Oyunun en güncel sürümünü resmi site üzerinden indirip kurun. Tekrar oyunu açmaya çalışın.
 • Tekrar denediğinizde bir kez daha aynı hatayı alıyorsanız Windows sürücülerinizde problem olabilir, sürücülerinizi güncelleyin.
 • Bir diğer çözüm yolu ise oyundan çıkın ve tamamen başa döndüğünüzde oyunun sağ üst kısmında tamir et bölümüne girip onarım yapmak.
 • Farklı farklı hata kodlarıyla karşılaşıyorsanız son olarak sistem geri yüklemeyi deneyin, en kötü ihtimalle oyunun sorunsuz olarak çalıştığı bir güne bilgisayarınızı geri yükleme yaparak başlatabilirsiniz. Böylece sorunu büyük ihtimalle çözebilirsiniz.
pubg mobile tamir et butonu
Tamir et butonu yardımıyla birçok PUBG Mobile hatasını çözebilirsiniz.

Telefondan harita indiricisi başlatılamadı hatası alanlar ne yapmalı?

Android veya iOS cihazlarda oynayan PUBG Mobile oyuncularının ise bu kadar uğraşmasına gerek yok. Telefondan oynayan oyuncular ise şu maddeleri yerine getirmeli:

 • Uygulama ayarlarına girerek PUBG Mobile’ın tüm verilerini silmek ve oyuna tekrar giriş yapmak. Bu şekilde belki sorunu direkt olarak çözebilirsiniz. Ancak çözülmezse ikinci olarak deneyeceğiniz adım ise:
 • Oyunu tam olarak açmadan sağ üst kısımdan tamir butonuna tıklamak ve oyunda onarım yapmak. Bu şekilde eksik veya hatalı bir dosya varsa onu düzeltmiş olursunuz.
 • Oyunun en güncel versiyonunu indirdiğinizden emin olun. Her şeyi denedikten sonra hala aynı hata ile karşılaşıyorsanız oyunu telefonunuzdan tamamen kaldırmak ve tekrardan resmi site üzerinden indirmek. Bu adımlarla sorunu çözebilirsiniz.

Total
0
Shares
1 comment
 1. hocam hepsini yapdım yine olmuyor oyuna girdiyimde indirme listesi guncerleniyor yazıb oyle kalıyor ve veriyi kapatıb açdımda giriyor amma haritaları yukluyemiyorum lutfen yanıt yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts