PUBG Mobile Hilecileri Üzmeye Devam Ediyor

pubg tarzı oyunlar

PUBG Mobile‘ın son ban dalgasında binlerce hileci oyundan uzaklaştırıldı. Çıktığı günden bu yana üçüncü parti yazılım kullanan oyuncuları cezalandıran ve cezalandırdığı oyuncuların oyun içindeki isimlerini de paylaşan PUBG Mobile yakın dönemde büyük bir ban dalgasıyla daha karşımıza çıktı.

pubgmobile.com’dan yapılan resmi açıklamaya göre, birçok hileciye onar yıllık oyundan uzaklaştırma cezası verildi. Oyunun adil oynanması gerektiğini belirten PUBG Mobile ekibi, hilecilerin dışında kalan oyuncularaysa oyunu adil ve eğlenceli tuttukları için teşekkürlerini sundu. Oyunculara bir hatırlatma daha yapan ekip, oyun içinde üçüncü parti yazılım kullanan oyuncuları oyun içi rapor sistemi aracılığıyla rapor etmeleri gerektiğini hatırlattı.

10 Yıl Cezanın Yanında Bir de İfşa

Yapılan resmi açıklamada Asya ve Avrupa’dan birçok oyuncuya verilen cezalar öne çıkarken, bu cezaların nedenleri arasında otomatik nişan alma hilesinden oyun dosyalarında oyuncuya ekstra kazandıracak değişikliklere kadar birçok neden bulunuyor. Bir diğer yandan ban açıklamalarını yaparken ceza alan oyuncuların oyun içi isimlerini de paylaşan PUBG Mobile, bu hareketiyle rapor edilen oyuncuların ceza alıp almadığını da oyunculara sunmuş oluyor. Bu da oyunculara adil bir oyun keyfi yaşatmaya engel olabilecek oyuncuların geri adım atmasına neden olmuş gibi duruyor.

Call of Duty Mobile ile birlikte oyuncu sayısında nasıl bir değişim olacağı merakla beklenen PUBG Mobile, bu hamlesiyle binlerce oyuncusunu kaybetse de karşılaşmalarındaki kaliteyi artırdı diyebiliriz. İlerleyen süreçte gelecek istatistikler ile oyunun son durumunu da göreceğiz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler