PUBG Mobile: Kafadan Vurma İçin En İyi Silahlar

PUBG Mobile kafadan vurma için en iyi silahlar içeriğimizle kafadan vuruşta en yüksek hasar bırakan silahları inceliyoruz.
pubg mobile kafadan vurma
PUBG Mobile kafadan vurma ile oyun içerisinde isabetli bir kafadan vuruşun ardından en çok hasar bırakan silahları inceliyoruz.

PUBG Mobile kafadan vurma için en iyi silahlar ile kafadan vuruşlardan maksimum verim alın. Kafadan vurma, savaş oyunlarında rakibi etkisiz hale getirmenin en hızlı yollarından biri. PUBG Mobile’da da büyük önem taşıyan kafadan vurma durumunda bazı silahlar tek mermide rakibi etkisiz hale getirebilirken bazıları birkaç mermide bu durumu gerçekleştirebiliyor. Peki kafadan vurmada maksimum verim almak için en iyi silahlar hangileri?

PUBG Mobile Kafadan Vurma İçin En İyi Silahlar

Geçtiğimiz satırlarda da değindiğimiz üzere kafadan vuruş, oyunda rakipleri etkisiz hale getirmenin en hızlı yöntemlerinden biri. Kafa bölgesi, vücudun diğer yerlerine göre vurması daha zor olsa da daha hassas bir konumda bulunuyor. Genel olarak keskin nişancı tüfeği oynayan oyuncuların rakiplerini kafadan vurmaya çalıştıklarını hepimiz biliyoruz. Bunun nedeni, çoğu keskin nişancı tüfeğinin kafadan tek bir vuruşla rakipleri etkisiz hale getirebilmesi.

pubg mobile kafadan vurma için en iyi silahlar
Kafadan vurma için en iyi silahlar içeriğimizde, sahip oldukları yüksek hasarlar nedeniyle keskin nişancı tüfekleri bulunuyor.

Taarruz tüfeği oynayan oyuncuların da çoğunlukla vücudun üst bölgesine odaklanmaya çalıştıklarını biliyoruz. Keskin nişancı tüfeği kadar fazla ve ölümcül olmasa da taarruz tüfekleri de kafa bölgesine mermi isabetinde ciddi hasarlar verebiliyor. Bu içeriğimizde, isabetli bir kafadan vuruşun ardından ölümcül etki yaratabilen silahları inceleyeceğiz ve hasarlarına göre sıralayacağız.

5 – Mk14

7.62 mermi kullanan ve otomatik ateş etme yeteneğine sahip bir nişancı tüfek olan Mk14, PUBG Mobile kafadan vurma için en iyi silahlar listemizdeki ilk silah. Temel hasarı 61 olan Mk14 ile birlikte kafadan vuruş gerçekleştirirseniz rakibinize 143 hasar vermiş oluyorsunuz.

pubg mobile mk14
Yüksek hasarının yanı sıra otomatik atış özelliğinin de olması, Mk14’ü epey çekici kılıyor.

Düşük atış hızına rağmen sahip olduğu yüksek isabetlilik ve nispeten düşük geri tepmesiyle oyundaki favori silahlardan biri olan Mk14 ile rakiplerinizi hızlı bir şekilde etkisiz hale getirebilirsiniz.

4 – Win94

Oyun içerisinde değeri bilinmeyen silahlardan biri olan Win94, sanılanın aksine oyunda yüksek hasar çıkarmayı başarabilen silahlardan biri. 66 temel hasara sahip olan ve kafadan vuruşlarda 165 hasar verebilen Win94, kullandığı mermi türüne rağmen hasar bakımından iyi işler çıkartabiliyor.

pubg mobile win94
Oyuncuların ön yargılı yaklaştığı Win94, sanılanın aksine ciddi hasar potansiyeline sahip.

Sahip olduğu özelliklerden dolayı oyuncular tarafından pek tercih edilmeyen ve zayıf bir silah gözüyle bakılan Win94 için hazırladığımız PUBG Mobile Win94 silah rehberi ile Win94’e dair ön yargılarınızı yıkabilir ve silah hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

3 – Kar98k

7.62 mermi kullanan ve oyundaki en popüler silahlardan biri olan Kar98k, diğer keskin nişancı tüfeklerine nazaran daha kolay bulunabilmesi nedeniyle en sık kullanılan keskin nişancı tüfeği. 79 temel hasara sahip olan ve kafadan vuruşlarda verdiği 198 hasarla sıfır hasarlı ikinci seviye kasklara dahi tek atabilen Kar98k, bu ölümcül özellikleri nedeniyle de ayrıca seviliyor.

pubg mobile kar98k
Kolay bulunabilmesi nedeniyle oyuncuların favorisi olan Kar98k, hasar bakımından güzel işler başarıyor.

M24 ile aralarında tatlı bir rekabetin olduğu Kar98k, istatistiksel olarak M24’ten biraz geride kalsa bile yine de oyuncuların en çok tercih ettiği ve sevdiği silahların başında geliyor.

2 – M24

PUBG Mobile’daki en iyi silahlardan biri olan M24, kullandığı 7.62 mermi nedeniyle epey ölümcül bir silah. Temel hasarı 80 olan M24, kafadan vuruşlarda 200 hasar verebiliyor.

pubg mobile m24
Kar98k’nin hasar bakımından bir üst versiyonu diyebileceğimiz M24, çeşitli özellikleri dolayısıyla Kar98k’dan ayrılıyor.

Kar98k ile arasındaki küçük istatistiksel farkın yanı sıra daha fazla eşya takılabilmesi özelliğiyle de bir fark yaratan M24’ün çeşitli nedenlerden ötürü oyun içinde kendi kitlesi bulunmakta.

1 – AWM

Oyundaki en güçlü ve en etkili silah olan AWM, bir silahtan daha fazlası. Ellerinize aldığınız andan itibaren oyunun kaderini değiştirebileceğiniz AWM’nin sahip olduğu 120 temel hasarı ve 300 kafadan vuruş hasarı ile isabetli atışlarda rakiplerinizi adeta süründürebilirsiniz.

pubg mobile awm
Oyundaki en güçlü ve en etkili silah olan AWM ile galibiyete giden yolda sağlam bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

Özellikle uzun mesafeli atışlardaki etkisiyle de ön plana çıkan AWM ile rakibinizin vücudunun herhangi bir bölgesine yapacağınız isabetli bir atış, rakibinizin canını epey az bırakacaktır. PUBG Mobile’daki en yüksek hasara sahip diğer silahlara ilişkin daha fazla bilgi için PUBG Mobile yüksek hasarlı en iyi silahlar içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts