PUBG Mobile Kutup Modu Hayatta Kalma Taktikleri

PUBG Mobile Kutup modu, oyunda bulunan en zor modlardan biri. Bu zorlu mod için bazı önerileri derledik.
pubg mobile kutup modu
PUBG Mobile Kutup Modu

PUBG Mobile Kutup modu, oyunda bulunan en zor oyun modlarından biri. Hayatta kalmak ve kazanan olmak için zor koşullar altında mücadele etmeniz gereken oyun modunda yapacağınız şeyler ve uygulayacağınız taktikler, sizlerin zafere daha kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayacak.

PUBG Mobile Kutup Modu

Sadece diğer oyunculara karşı savaştığımız bir mod olmayan Kutup modunda ekstra olarak, zorlu koşullara karşı da mücadele veriyoruz. Güvenli alana doğru ilerlemek, donmaktan kaçınmak için vücudumuzu sıcak tutmak gibi çeşitli zorluklarla da mücadele ettiğimiz bu oyun modunda, kazanmayı kolaylaştıracak bazı öneriler ve ipuçları mevcut.

pubg mobile kutup modu sıcak kalma
Kutup modunda sıcak kalmaya dikkat edin.

PUBG Mobile Kutup Modu: Dondurucu Soğukta Sıcak Kalma Taktikleri

Bu oyun modunda, havanın çok soğuk olduğu zamanlarda sıcak kalmak için çeşitli yollar mevcut. Eğer hiçbir önlem almadan bir bina dışındaysanız, hasar almaya başlayacaksınız ve bu hasar başta siz düşene ve devamında ölene dek devam edecek. Soğuktan ölmemek için bir eve girmeniz ve akabinde o evde ateş yakmanız gerekiyor. Eğer bu imkanınız bulunmuyorsa, sıcaklık paketini kullanarak soğuk havadan hasar almayı önleyebilirsiniz. Ancak bu, kalıcı bir çözüm değil. Paketi kullandıktan sonra bir ev bulmak için arayışınıza devam etmek zorundasınız.

Ateş yakmak, sizi harita üzerinde belli edebilir. Yani başka oyuncular tarafından fark edilebilirsiniz. Bu nedenle yerinizi, dondurucu soğuk bitmeden birkaç saniye önce terk ederek olası baskından sağ kurtulabilirsiniz. Ancak burada da sıcaklık dengesine dikkat etmeniz gerekiyor. Böyle bir senaryoyu gerçekleştirebilmek için sizi ve takım arkadaşınızı ısıtacak bir ısıtıcı gerekiyor. Bu nedenle dengeyi iyi ayarlamanız gerekiyor.

pubg mobile kutup modu tavuk
Kutup modunda sağlığınızı yenilemek ve sıcaklığınızı korumak için tavuk yemeyi unutmayın.

Et için tavuk öldürün ve o eti kızartın

Bu oyun modunda, ilk yardım kitlerinin bulunması çok nadir. Bu kitlerin yerine oyunda tavuklar bulunuyor. Hasar kayıplarının ardından canınızı yenilemek için bu tavukları kullanabilirsiniz. Bu tavuklardan bazılarını öldürdükten sonra pişirebilir ve o pişirdiğiniz tavukları yiyerek sağlığınızı geri kazanabilirsiniz. Bu öneri, çoğu oyuncu tarafından bilinse de yine çoğu oyuncu tarafından görmezden geliniyor. Haritada bulunan tavukları kullanarak sağlığınızı yenileyebilir ve vücudunuzu sıcak tutabilirsiniz.

Malzemeleri toplayın

Daha önceki satırlarda da bahsettiğimiz üzere, dışarda bizi soğuktan koruyacak çeşitli eşyalar mevcut. Sıcaklık paketi ve ısıtıcı gibi malzemeler, bizleri dışardaki soğuğun o öldürücü etkisinden biraz olsun koruyabiliyor. Zaman zaman en yakın bina, bize epey uzak olabiliyor. Böyle durumlarda kullanabileceğiniz o malzemeler, büyük önem taşıyor. Bu nedenle bu malzemeleri gördükçe toplamanız çok önemli. Zira her ihtimalin gerçekleşebileceği bu oyun modunda, önlemleri baştan almak hayat kurtarıcı olabilir.

pubg mobile kutup modu kaykay
Kutup modunda hareketinizi hızlandırmak ve gizli bir şekilde hareket etmek için kaykayınızı kullanmayı unutmayın.

Kaykayı kullanın

Evet, yanlış duymadınız. Bu oyun modunun kendine has özelliklerinden bir tanesi de kayak. Etrafta dolaşırken kullanmanız gereken bu kayak ile daha az ses yaparak ve haritada kendinizi belli etmeyerek dolaşma şansınız mevcut. Bunun yanı sıra kaykayınızla, oyun içinde bulunan diğer araçlardan daha hızlı bir şekilde başka bir yere ulaşmanız da mümkün. Bu nedenle kaykayı gerekli durumlarda kullanmaktan çekinmeyin.

Çevrenizi keşif için drone kullanın

Bu oyun modunda ayrı olarak bulunan her bir özellik gibi drone da büyük önem taşıyor. Çevrenizi keşfedebileceğiniz drone ile olası tehlikelerin daha önce farkında olabilirsiniz. Drone’u verimli kullanmak içinse yine önerilerimiz var. Drone’u güvenli bir yerde çalıştırın. Ve drone çalıştığı andan itibaren çevrenizdeki sesleri duymakta güçlük çekeceğinizi unutmayın. Drone kullanırken takım arkadaşlarınızdan sizi korumaları için yardım isteyin. Zira savunmasız bir halde vurulmak, çok can sıkıcı bir durum. Drone’un sağlığına dikkat etmeyi unutmayın. Eğer sağlığı az ise yeni drone aramaya başlayın. Drone’un daha söyleyemediğimiz önemli özelliklerini kullanmak için drone’u sık bir şekilde kullanmaya devam edin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts