PUBG Mobile Lite Ping Düşürme Taktikleri

PUBG Mobile Lite yüksek ping oyuncuların canını oldukça sıkabiliyor. Hazırladığımız bu ping düşürme taktikleri ile bu sorunu kolayca çözebilirsiniz.
PUBG Mobile Lite Ping Düşürme Taktikleri
PUBG Mobile Lite Ping Düşürme Taktikleri

PUBG Mobile Lite ping düşürme taktikleri üzerine birkaç önerimiz var. PUBG Mobile’da ping düşürme taktiklerini uygulayarak yüksek ping derdini kolaylıkla çözebilirsiniz.

PUBG Mobile Lite ping sorunları nasıl düzeltilir?

PUBG Mobile Lite‘da yüksek ping değeri hepimizin canını sıkıyor. Oyunlarda yüksek ping değeri oyunu oynarken gecikmelere neden oluyor ve çoğu oyuncu yüksek ping değerinden şikayet ediyor.

PUBG Mobile Lite Ping Sorunları Nasıl Düzeltilebilir
PUBG Mobile Lite ping sorunlarınızı nasıl düzeltebileceğinizi yazdık.

Yüksek ping değerleri oyun deneyiminizi daha da kötüleştirir ve çoğu zaman da yüksek ping değerinden girdiğiniz çatışmaları kaybedebilirsiniz. Sizlere verdiğimiz bu yöntemleri uygulayarak ping sorunlarınızı düzeltebilir ve oyundan zevk almaya devam edebilirsiniz.

PUBG Mobile Lite en uygun ping aralığı nedir
En uygun ping aralığı değerlerine bakarak internetiniz yavaş olup olmadığına kontrol edebilirsiniz.

PUBG Mobile Lite en uygun ping aralığı nedir?

PUBG Mobile Lite’da iyi bir oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey iyi bir internet bağlantısını en iyi seviyeye getirmek olmalı. Ping ne kadar düşükse oyunda o kadar iyi olursunuz, eğer ping değeriniz düşük olursa rakiplerinizi bir saniye daha hızlı görebilir ve onlardan önce tepki verebilirsiniz.

 • 20-40ms: Harika
 • 50-70ms: İyi
 • 80-120ms: Ortalama
 • 130-160ms: Oynanabilir
 • 160-200 ms: Kötü
 • 200-250ms: Çok Kötü
 • 250-300 + ms: Oynanamaz

Burada 160ms kırılma noktası oluyor, eğer ping değeriniz bu sayının üstüne çıkarsa oyun içerisinde gecikmeler ve sorunlar yaşayacaksınız. Sayılardan sonra gelen “ms (milisaniye)” anlamı ise verilerinizin sunucuya iletişim kurması için geçen süre olarak tanıtabiliriz.

PUBG Mobile Lite'da iyi bir bağlantının avantajları neler
Eğer ping değeriniz düşük olursa rakibi ilk söz görebilirsiniz.

PUBG Mobile Lite’da iyi bir bağlantının avantajları neler?

Genel olarak, düşük ping değerine sahip olmanın bir dezavantajı yoktur. Düşmanınızdan daha hızlı görebilecek ve daha hızlı tepki verebileceksiniz. Bu düşük ping değeri aslında 1’e 1 çatışmalarda büyük bir avantaj sağlıyor, çünkü rakibinizi önceden siz göreceksiniz ve ilk siz mermileri onun üstüne doğru sıkacağınızdan dolayı birkaç mermi fark ile rakibinizi ilk siz yere düşürebilirsiniz.

PUBG Mobile Lite'ta Ping'i neler etkiler
PUBG Mobile Lite’ta pingi neler etkileyeceğini aşağıda verdik.

PUBG Mobile Lite’ta Pingi neler etkiler?

Mobil veri üzerinden oynuyorsanız, aşağıdaki faktörler internet değerinizi tüketen eklentiler olduğundan dolayı ping sorunu yaşayabiliyorsunuz.

 • Ağ Gücü
 • Veri deposu
 • Sunucuya uzaklık
 • Arka Plan Uygulamaları
 • İşlemci
 • Mobile Gaming Booster Uygulamaları
 • Mobil Cihazın Otomatik Senkronizasyonu veya Otomatik Güncellemesi.
 • İnternet Kaynağı (WiFi / Mobil / Ethernet)
 • Ağa bağlı cihazlar
 • WhatsApp (otomatik indirme işlevi)

Bu sorunları çözdükten sonra internet hızınız ve PUBG Mobile Lite bağlantınız geliştirilebilir.

PUBG Mobile Lite'da nasıl daha iyi ping elde edilir
Aşağıda verdiğimiz bu üç yöntemi deneyerek ping değerinizi düşürebilirsiniz.

PUBG Mobile Lite’da nasıl daha iyi ping elde edilir?

Aşağıda verdiğimiz faktörler PUBG Mobile Lite’da yüksek pingi düzeltmek için kullanılan en iyi üç çözümlerden. Ancak bunları yapmadan önce internet hızınızı kontrol etmelisiniz. Şu anda en iyi hız kontrol siteleri speedtest.net veya Google Speed Test’tir. PUBG Mobile Lite oynarken en yakın sunucunun konumuna ve ping değerlerini de kontrol edin. Eğer test aşamasında çıkan ping değeri ile sunucu içerisinde çıkan ping değeri aynıysa, internetinizde bir problem var demektir.

Oyunlara özel bir ağ kullanın

Eğer oyunu bir emülatör üzerinden oynuyorsanız, WTFAST gibi bir GPN kullanmak sizler için kötü bir seçim olmayacak. En düşük pingi alan sunucuyu bulmak için bu uygulamalar sizlere oldukça fayda sağlayabilir.

Telefonunuzdaki tüm veri tüketen uygulamaları kapatın

Telefonunuzun arka planında aktif olan diğer uygulamalar bant genişliğinizi tüketiyor ve oyuna bağlanmanızı engelliyor olabilir, PUBG Mobile Lite oynamadan önce arka planda bulunan uygulamaları kapatın.

En yakın sunucuya bağlanın

Sunucu ne kadar yakınsa o kadar iyi ping değeri alabilirsiniz. Bulunduğun yere en yakın sunucuya bağlanmayı çalışın ki ping değeriniz de düşük olsun, ayrıca internetinizi kimsenin kullanmadığından emin olun.

PUBG Lite Ping Problemi Sonuç
Eğer ping değeriniz hala yüksekse internet paketinizi yükseltme vakti gelmiş demektir.

PUBG Lite Ping Problemi: Sonuç

Genel olarak, iyi bir internet paketine sahip olmak iyi bir ping almanın en önemli taktiği. Yukarıdaki tüm yöntemleri test ettiyseniz ve ping’iniz hala yüksekse, belki internet paketinizin katmanını yükseltmenin veya başka bir internet sağlayıcısına geçmenin zamanı gelmiştir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts