PUBG Mobile Lite Türkiye’de de Çıktı: Sistem Gereksinimleri ve Fazlası

PUBG Mobile Lite düşük sistem özelliklerine sahip oyuncuların PUBG Mobile oynamasına olanak tanıyan bir oyun. Bir yıldır mobil oyun dünyasının gündeminde olan bu yapım, sonunda resmi olarak da Türk oyuncuların karşısına çıktı. Kaçak yollardan bu oyunu oynayan oyunculara müjde, artık resmen PUBG Mobile Lite oynayabilirsiniz. Peki sistem gereksinimleri neler, nereden indirebilirsiniz?

Öncelikle belirtmeliyiz ki oyun epey iddialı. Sadece daha düşük boyuta sahip olduğunu, gözle görülür bir kalite farkının olmadığının defalarca altını çizen yapımcı firma, “küçük boyutuna rağmen kaliteli grafikler” sloganıyla yola çıkmış durumda.

PUBG Mobile Lite Sistem Gereksinimleri ne alemde?

Bu yapımın sistem gereksinimlerinin normalden biraz daha düşük olduğunu söylemiştik. Öyle ki verilen bilgilere göre bu yapım, 400 MB yer kaplıyor ve 2 GB RAM’in altındaki cihazlarda dahi hiçbir problem yaşamadan oynanabiliyor. Oyun ilk çıktığında 1 GB RAM’in altındaki telefonlarda dahi oynanabiliyordu, ayrıca 200 MB küsur da bir depolama alanı istiyordu.

  • 400 MB’lık boş alan
  • 2 GB civarında RAM
PUBG Mobile Lite iddialı

PUBG Mobile Lite indir

Yapım kısa bir süre önce Google Play Store’a eklendi. Uzunca bir süredir Hindistan’daki oyuncuların beğenisine sunulan yapım artık lokasyonu Türkiye olan telefonlarda da oynanabiliyor. Oyun için herhangi bir bedel ödemenize gerek yok, ücretsiz bir şekilde birkaç dokunuş yaparak telefonunuza bu yapımı kurabilir ve oyuna bağlabilirsiniz.

PUBG Mobile’ı bilgisayardan oynamak için aşağıdaki özelliklere sahip bir bilgisayara sahip olmanız gerekiyordu:

PUBG Mobile Önerilen Sistem Gereksinimleri (Önerilen)

  • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10
  • İşlemci: AMD Ryzen 5-1600 / Intel Core i5-7600K
  • RAM: 8GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GTX 1060 6GB or better
  • Olması Gereken DirectX Sürümü: Versiyon 11
  • Boş Alan: 30 GB kullanılabilir boşluk

PUBG Mobile’ın Lite sürümü ile PC’den PUBG Mobile oynama konusunda herhangi bir sorun kalmamış gibi görünüyor. Oyuncuların telefonlarından bu yapımı rahatlıkla oynayabileceği söylenirken, ilerleyen dönemde Türk oyuncuların bilgisayardan da mı yoksa telefondan mı PUBG dünyasına akın edecekleri merakla bekleniyor.

Mobil oyun dünyasından son haberler ve PUBG Mobile’a dair birçok gelişme ve rehber Mobidictum ile sizlerle. Bizi takip etmeye devam edin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler